Ook gezondheid van Richard verbetert door verbouwing 7 DE PIT FLINKE OPKNAPBEURT 'Kijk, dit wordt de keuken. Die is straks drieënhalf keer zo groot'. Beheerder Ronny Menheere van buurthuis De Pit in Goes is blij dat hij straks alle ruimte heeft om maaltijden te bereiden voor mensen uit de buurt. In het buurthuis op de hoek van de Appelstraat en de Fruitlaan is het al maanden een komen en gaan van werklieden. Het gebouw krijgt van de gemeente een fikse opknapbeurt en wordt bovendien een stukje uitgebreid. De verbou wing loopt inmiddels op z'n eind. Over een week gaan de nieuwe keuken en de vloeren erin, medio april kan het inrichten van het ge bouw beginnen. „Normaal gespro ken hadden we begin mei weer open willen gaan, maar dat gaat gezien de omstandigheden nu waarschijnlijk niet lukken'', zegt Menheere. Koken voor tachtig man De komst van een grote keuken was één van zijn grootste wensen. Eén keer per maand, na de bingo, kookte Menheere voor een grote groep mensen, soms wel tachtig. ,,Dat was behelpen in ons kleine keukentje'', zegt hij. Als hij straks alle ruimte heeft, wil de beheerder twee a drie keer per week een be- taalbare maaltijd gaan aanbieden aan mensen uit de wijk. Hij denkt dat daar behoefte aan is. ,,Natuur- lijk heb je al prachtige initiatieven als tafeltje dekje, maar je zit dan wel nog steeds in je eentje te eten. Hier vinden de mensen ook gezel ligheid.'' De hoofdingang van de 'nieuwe Pit' zit straks aan de kant van de Fruitlaan. Aan de andere kant van het gebouw - lekker op het zuiden - beschikt het buurthuis straks over een terras. In het verleden stonden er wel eens een paar tafels en stoelen bij de voordeur aan de kant van de Appelstraat. ,,Maar dat was niet heel fijn, zo aan de straat kant'', zegt Menheere. ,,In dat op- zicht gaan we er flink op vooruit.'' Blij is hij ook met de nieuwe aanbouw. In die ruimte zullen met We hadden begin mei open willen gaan, maar dat gaat nu waarschijnlijk niet lukken name de creatieve activiteiten plaatsvinden. Er is straks ook een kleine ruimte waar bijvoorbeeld de wijkagent spreekuur kan hou den. Het hokje kan tevens worden gebruikt als kleedkamer door ar tiesten die optreden in het buurt huis. ,,Ze kunnen vanuit die ruimte straks rechtstreeks het po dium op in plaats van eerst door de zaal te moeten lopen'', legt Menheere uit. Jongeren De jongeren uit de wijk hebben straks ook hun eigen ruimte in De Pit. In het verleden moest Men- heere hen vaak teleurstellen als ze vroegen of ze 's avonds langs kon den komen. ,,De ruimte wordt wel zodanig ingericht dat hij op tijden dat de jongeren er niet zijn ook voor andere activiteiten kan worden gebruikt'', zegt de beheer der. Vanwege de verbouwing was het buurthuis tijdelijk onderge bracht in de voormalige Wilhel- minaschool aan de Lijnbaan. Last van de coronacrisis heeft Men- heere niet gehad, want in die tij delijke locatie waren de activitei ten sowieso al gestopt per 15 maart. ,,In deze fase moet ik mijn energie echt hierin steken'', zegt de beheerder, doelend op het ei genlijke wijkgebouw. De feeste lijke opening ervan, die eigenlijk stond gepland voor begin juni, vindt nu wellicht na de grote va kantie plaats. Van Reijen is 48, gehandicapt en woont in Het Bastion, aan de rand van het stadscentrum. Het com plex bestaat uit 43 duplex-apparte- menten, voor jong en oud. Dankzij de wijkpost in het complex is er ook altijd wel iets te doen en dat draagt bij aan de saamhorigheid, zegt hij. ,,Ik woon hier nu vier jaar en het is hier fijn." Maar de wonin gen waren wel wat kil, soms voch tig en niet zuinig in energiekosten, vertelt van Reijen. De maatregelen die Woongoed de afgelopen drie maanden heeft genomen - betere isolatie van de bodem, het dak en De maatregelen van woongoed hebben al meteen effect de spouwmuren, veel beter dubbel glas en mechanische ventilatie - hebben al meteen effect. ,,Mijn appartement is nu een paar weken klaar en ik merkte het direct. Als ik 's avonds naar bed ga en de verwarming lager zet, is het 's och tends toch nog lekker warm. Als het koud is, heb ik snel last van mijn spieren. Dat is nu over, ik heb veel minder last van verkramping." Ook de gezondheid van oudere buren is erbij gebaat, weet Van Reijen. ,,Er zijn mensen die reumatische klach ten hebben. We hadden soms last van vocht, bijvoorbeeld in de bad kamer. Dat is door de mechanische ventilatie voorbij en dat merken zij ook." Woongoed Middelburg heeft ge kozen voor een verbetering van de schil van het complex, de onder-, buiten- en bovenkant, vertelt Ro bert de Ridder van de woningcor poratie. ,,De woningen gaan daar door naar energielabel A." Het werk is in januari begonnen en wordt de komende weken afgerond. maandag 30 maart 2020 SD 'Straks eindelijk een grote keuken' Rob Paardekam Goes -Ronny Menheere, beheerder Het blijft 's nachts warmer in zijn huis. En dus blijven zijn spieren soepeler en voelt Richard van Reijen zich prettiger in zijn Mid delburgse appartement. ,,De verbouwing die Woongoed uit voert, is niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor mijn gezondheid." Maurits Sep Middelburg Ronny Menheere verft de nieuwe bar van buurthuis De Pit in Goes. foto cynthia cats Richard van Reijnen in zijn tuintje met aan achterkant vervangen glas en nieuw metselwerk. foto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41