Ger en Cindy zitten op Bali: 'Het geld raakt op' Lysanne zit vast in Honduras: 'We maken er maar het beste van' Daan en Mariëlle in Nieuw- Zeeland: 'Complete lockdown' ■H. ZEELAND 3 De telefoon zit vol selfies met lachende gezichten. Maar het lachen is deze Zeeuwse vakantievierders vergaan, nu de wereld in lockdown gaat. Thuis genieten van de beste ebooks Het had een tussenstop moeten zijn op een drie weekse vakantie, maar de 28-jarige Lysanne Groot uit Terneuzen zit al anderhalve week vast in Honduras, op het eiland Ütila. ,,Met nog maar een paar bevestigde coronabesmettingen zijn binnen een paar dagen alle grenzen gesloten van om ringende landen. Vanaf 16 maart was er geen vlucht- of bootverkeer meer moge- lijk. Feitelijk zit het eiland in quarantaine. Daardoor zijn de regels hier wat soepeler: tussen 10.00 en 13.00 uur mag je boodschappen doen." Intussen is er wel een mo gelijkheid gekomen om het eiland te verlaten: ,,Dan moet je wel goedkeuring hebben van de autoriteiten en vanaf het vliegveld van Honduras direct op een in ternationale vlucht naar huis kunnen stappen. Particulie ren bieden voor duizenden euro's chartervluchten naar het vliegveld aan, maar dat is geheel voor eigen risico; die zijn niet geregeld door Buitenlandse Zaken. Er zijn mondjesmaat Canadezen, Amerikanen, Tsjechen en Fransen gerepatrieerd. Voor de Nederlanders, er zijn hier negentien, is maar vrij wei nig geregeld. We maken er samen maar het beste van." NIEUW-ZEELAND Daan Versteeg en Mari- ëlle Timmerman uit Goes zijn op wereldreis gestrand in Nieuw-Zee- land. ,,We hoorden over een mogelijke lock- down, toen we op het noordereiland waren. We wilden met onze camper naar het zuider eiland reizen, maar zijn toen maar teruggegaan naar South Featherston, een uur van Wellington, waar familie woont. Er zijn hier nog maar 150 besmettingen, maar toch is donderdag het land in complete lock- down gegaan", vertelt Daan. ,,Dat is wel een tegen valler. Als wereldreizi gers kunnen we ner gens meer naartoe, sinds donderdag geldt een lockdown. In de su permarkten worden schermen geplaatst, je mag maar twee stuks van alles kopen en er zijn veel lege schap pen." Daan en Mariëlle delen hun ervaringen via het Instagram-ac- count @travelillness. ,,Er zijn slechtere plekken op de wereld om vast te zit ten", zegt Ger van der Burg nuchter. Zijn Facebookpa- gina staat vol prachtige foto's van het paradijselijke Bali. Toch zouden Ger en zijn vriendin Cindy Molle uit Middelburg liever vandaag dan morgen weg gaan uit Seminyak. Cindy heeft thuis nog een zeventienjarige zoon zitten. ,,Die redt het heus wel, hij heeft ook zijn vader en zus om op terug te vallen, maar als moeder was ik nu toch liever bij hem ge weest. Ik zou maar voor twee weken weg zijn. We willen gewoon naar huis." Zowel Cindy als Ger zijn zzp'er. Ger is een bekend gezicht op de Middelburgse Grote Markt, waar hij een vast plekje heeft met zijn kraam met bijzondere hoe den en spullen. Holistisch coach Cindy verdient haar geld met Praktijk Chandra. Ger: ,,Het vooruitzicht dat ik tot 1 juni niet kan werken en dat nu het geld al op raakt, baart me zorgen" Twee dagen terug vloog er een vliegtuigje over dat pamfletten uitstrooide met richtlijnen. ,,Het leek wel oorlog", zegt Ger. Cindy: ,,Er wordt verder niet veel over gepraat, maar alles gaat dicht, de sfeer is bedrukt. Ik hoorde net van een vrouw dat ze tegengehouden werd, toen ze naar een ander dorp wilde." Het tweetal vertrouwt niet echt op de informatie die de overheid prijsgeeft. ,,Er zijn vast meer besmettingen dan op de radio gezegd wordt", denkt Ger. ,,We spreken steeds mensen die ook vast zitten. De ambas sade raadde aan naar het vliegveld te gaan om te pro beren een vlucht te boeken. Dat hebben we al een paar keer gedaan, maar steeds werden ze gecanceld. Van de KLM hoor je bijna niets. Eerlijk gezegd voelen we ons wel een beetje in de steek gelaten. Je krijgt ze amper te pakken." Een licht puntje: ze zijn net op de re- patriëringslijst gezet. Het geeft hoop. En ze hebben elkaar en vieren de liefde, daar op het mooie Bali. Bekijk het complete aanbod online Van roman tot thriller. Van fictie tot non-fictie. Welk moment van de dag het ook is, vanaf nu heb je elk verhaal binnen handbereik. Als je even wilt ontsnappen uit de realiteit, dwaal dan af naar een andere wereld met onze ebooks. Van het typische romance verhaal dat wordt verteld in 'De baas' tot het bloedstollend spannende 'Ik weet waar je woont'; er zit altijd wel iets tussen voor jou! Bekijk het complete aanbod op pzc.nl/ebooks maandag 30 maart 2020 Guido van der Heijden, Ondine van der Vleuten en Harmen van der Werf Vlissingen vast in het buitenland ïssHaaaËi Daan Versteeg en Mariëlle Timmerman uit Goes in South Featherston. foto xdaan versteeg lr 'j> De vakantie op Bali van Ger van der Burg en Cindy Molle duurt wat langer dan gedacht. FOTO GER VAN DER BURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31