Hard hoofd 'Weren van toerist desastreus voor Zeeuwse sector' F 2 MARLEEN BLOMMAERT CORONAVIRUS Column De grens is dicht. Misschien is dat voor mij wel het meest bevreemdende aan de hele crisis. Het is meer dan hon derd jaar geleden dat dat voor de laatste keer het geval was: tijdens de Eerste Wereldoorlog. Niet al leen de grens is nu dicht, ook de poortwachters bij de Schelde doen hun werk met volle ijver. Wie het verhaal leest over de onverbidde lijke tolbediendes bij de Liefkens- hoektunnel, zal hoofdschuddend achter zijn krant of tablet zitten. De ambulance die onderweg naar Terneuzen met een naar adem happende coronapatiënte het tol- poortje bereikt, krijgt te horen dat wanneer ze niet betalen ze rechts omkeert konden maken. mensheid tot bezinning zal komen na deze crisis en beter met de we reld en met elkaar zal omgaan. Minder vliegen, meer telewerken, omkijken naar elkaar, meer tijd voor de kinderen, meer respect voor leraren en verpleegkundigen et cetera. De crisis is in dat wereld beeld een moment van bezinning. Ik hoop het met heel mijn hart, maar ik heb er toch een tikje een hard hoofd in. Het verhaal over het tolpoortje bij de tunnel bevestigt in elk geval dat de wereld daar nog niet in het begripvolle, medemen selijke paradijs is veranderd. grens, is een van de meest harde ge volgen van deze crisis, het afscheid nemen van overledenen. Zeker als die zijn overleden aan het coronavi rus. Geen afscheid bij het ziekbed en evenmin bij het sterfbed en slechts een handjevol mensen bij de uitvaart. Gelukkig is de techniek in staat om mensen op afstand een beeld te geven. Goed dat het kan, maar vreselijk dat het moet. Gisteren werd de persconferen tie van het Verenigd Koninkrijk gedaan door een onbekende staats secretaris, omdat Boris Johnson en anderen al corona opliepen. Daar worden zorgpakketten uitgedeeld met 'tea and biscuits'. en ik ben bang dat die nog wel even zal blijven waaien. Veel gepraat dat de mensheid tot bezinning zal komen na deze crisis DE STELLING Vandaag: De recreatiesector in Zeeland moet koste wat het kost gered worden Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters HET LlEb WE JE WIST t>AT ZOU KOMEN Zoektocht naar gezonken jacht A Veel schade bij inbraak apotheek GOES Racoon noteert grootste hit De Veiligheidsregio besloot vrijdag dat alle verblijfsrecreatie vanafvan daag 12.00 uur verboden is. Dat geldt niet alleen voor vakantieparken en campings, maar ook bijvoorbeeld voor bed breakfasts, jachthavens, strandslaaphuisjes en tweede wo ningen. De maatregel moet ervoor zorgen dat de zorg in Zeeland niet overbelast raakt. VVV-directeur Van den Dobbel steen vindt dat er zo snel mogelijk een noodfonds moet komen voor de sector. Ook pleit hij ervoor om nu al te bedenken hoe het toerisme na de coronacrisis kan worden her steld. ,,We moeten als bestemming Zeeland klaar zijn om een dergelijk offensief onmiddellijk te kunnen starten zodra het weer mogelijk is." Rollercoaster Carla Schönknecht van het Toeris tisch Overleg Zeeland vreest dat veel ondernemers omvallen als er niet snel een oplossing komt. ,,Er zijn heel veel bedrijven die dit geen weken en zeker geen maanden kun nen volhouden. Dit is voor de sector een rollercoaster. Gezondheid gaat natuurlijk voor en alles wat daar voor nodig is, moet gebeuren. Maar breng ook de consequenties in beeld en kom met een oplossing daarvoor." Zij is wel blij dat de sluiting van de campings en parken niet meteen van kracht is geworden, zodat de gasten niet op stel en sprong hoef- den te vertrekken. ,,Voor de rest vind ik dat als het gebeurt, het ook een landelijke maatregel had moe ten zijn en niet per veiligheidsregio. Nu ben je afhankelijk van wat de buren doen en krijg je een water bedeffect." Roompot Roompot moet 26 parken in Zee land sluiten. ,,Er zijn best wat gasten die dit niet begrijpen", zegt woord voerder Baptiste van Outryve. ,,Wij proberen het uit te leggen. Maar eer lijk gezegd hebben we daar zelf ook moeite mee." Volledige sluiting was volgens hem niet nodig. Er was al sprake van een minimale bezetting, die nauwelijks drukt op de zorgca- paciteit. Nu valt Roompot volledig stil. Dat raakt zo'n duizend werknemers. ,,De komende tijd kunnen we hen We moeten klaar zijn om een dergelijk offensief onmiddellijk te kunnen starten nog inzetten om wat schoonmaak en onderhoud te doen, maar dat houdt ook op een gegeven moment op. Als er geen werk meer is, zullen we hen naar huis sturen, maar het is niet zo dat ze zonder loon komen te zitten. Onze doelstelling is om ie dereen aan boord te houden." De Zeeuwse gemeenten kregen in het weekend honderden vragen over de toeristische maatregelen. In Terneuzen hadden zij zaterdag een gezamenlijk callcenter ingericht. Daar kwamen in vier uur tijd 320 te lefoontjes binnen. Ook werden ruim 500 e-mails met vragen ont vangen. slechts milde... ...klachten ervaren, waar schuwen DESKUNDIGEN OOK VOOR ACUTE ERNSTIGERE REACTIES... maandag 30 maart 2020 Er wordt veel gepraat dat de Maar meer nog dan een dichte Er staat een gure snijdende wind i Reageer op pzc.nl Weekend: Van mij mag de klok naar 1 juni verzet worden 752 reacties MIDDELBURG De hulpdiensten zijn gis terochtend massaal uit gerukt, omdat nabij het stadskantoor in Middel burg een klein jacht ge zonken zou zijn. Omdat zij niet konden uitsluiten dat er mensen aan boord waren, werd een inten sieve zoekactie op touw gezet. Halverwege de middag werd de zoekactie beëin digd. Zowel een brand weer- als een politieboot met sonar heeft een groot gebied afgezocht, maar niets gevonden. Op basis van informatie van getuigen vermoedt de politie wel om welke boot het zou gaan. p- GOES Bij een inbraak in de apo theek in het Medisch Centrum Goes is in de nacht van vrijdag op za terdag grote schade aan gericht. ,,Maar er lijkt niets te zijn meegeno men'', zegt apotheker Bob Eefting. Het lijkt er volgens hem op dat de inbrekers de schuifdeur bij de hoofdingang van het complex hebben ge forceerd. In de toegangs deur naar de apotheek zit een groot gat. ,,Groot genoeg om doorheen te kunnen, maar het lijkt erop dat de daders niet binnen zijn geweest", zegt Eefting. „Wellicht werden ze gestoord.'' De single Het is al laat toch van Racoon is ge stegen naar de tweede plaats in de Nederlandse Top 40. Daarmee is het nu de grootste hit van de Zeeuwse band in de lijst. Love you more bereikte in 2005 de derde plaats. No mercy behaalde zes jaar later ook die note ring. Opvallend is dat Het is al laat toch een gelei delijke opmars maakt. Het nummer staat al negen weken in de Top 40 en steeg sindsdien bijna elke week een aan tal plaatsen. Nu moet het alleen Blinding lights van The Weeknd nog boven zich dulden. Het besluit de slaaptoerist voor lopig helemaal uit Zeeland te weren, is hard aangekomen bij de sector. „Nodig voor de volks gezondheid, desastreus voor de sector. Zeeland wordt door de coronacrisis in het hart ge raakt", aldus VVV-directeur Erik van den Dobbelsteen. Rolf Bosboom Domburg -Erik van den Dobbelsteen, VVV ZEELAND5 Cor en Ineke Hollemans uit Moerdijk ruimen het terras op van hun tweede woning op camping Schoneveld in Beskens. foto peter nicolai 100 BN-ERS ZINGEN VANAVOND HET CORONALIED. At ZULLEN DE MEESTE NEDERLANDERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2