Wim zingt voor zijn oudere dorpsgenoten II 28 schapen dood en duizenden liters drugsafval gevonden Zwartste scenario voor de eigenaren van strandhuisjes heeft gesloten of dat er weer grote vaten in de sloot liggen? Ik hoorde deze brand net alweer genoemd worden op het landelijke nieuws. Niet echt iets om trots op te zijn.'' Lammetjes De brand ontstond vrijdagavond rond 22.00 uur. De vlammen sloe gen langs alle kanten uit het pand. Midden in de schuur stonden 28 schapen, waaronder 8 lammetjes. De brandweer kon die plek door de hitte niet bereiken. Eerder dacht de brandweer nog dat er geen dieren of mensen in de schuur aanwezig waren. Zaterdag werden de ver brande karkassen van de schapen aangetroffen. De brandweer liet de loods gecontroleerd uitbranden om de overlast voor de omgeving te be perken. De brand was gistermiddag pas volledig gedoofd. Agenten haalden eerst loshangende delen in de schuur weg om een veilige plek te creëren. De politie ging er eerder vanuit dat er mogelijk ook slachtof fers onder het puin lagen. Dat bleek niet het geval. Wel vonden agenten vier ketels waarin synthetische drugs werden gemaakt, grondstof fen voor drugs en enkele duizenden liters drugsafval. De uitgebrande schuur ligt aan de doorgaande weg tussen Poortvliet en Sint-Annaland, maar wel aan het eind van een vrij lang oprijpad en daardoor relatief afgelegen. In Poortvliet reageren de paar mensen die zondagmiddag over straat lopen nuchter op de ontdekking. ,,Je kijkt er al bijna niet meer van op, hè'', Het lijkt hier op Tholen soms wel erger met al die drugs dan op andere plekken zegt een wat oudere man die een wandelingetje maakt. „Gelukkig zoeken die criminelen er afgelegen plekken voor op, want je ziet maar weer dat het levensgevaarlijk is.'' Een andere dorpsbewoner begint meteen over de ontdekking van wat hij een xtc-lab noemt in Oud-Vos- semeer, een klein jaar geleden. Ei genlijk ging het toen om een cokewasserij. ,,Het lijkt hier op Tholen soms wel erger met al die drugs dan op andere plekken'', zegt hij. ,,Hoe vaak lees je niet dat de burgemeester weer een drugspand It I maandag 30 maart 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl P6 WEMELDINGE Er werd geklapt, meegezongen en zelfs gedanst. Bewoners van woonzorgcentrum Beatrixhof in Wemeldinge genoten zaterdagmiddag van een optreden van Wim Steenbakker. De zanger en gitarist besloot zijn oudere dorpsgenoten een hart onder de riem te steken nu ze aan huis ge kluisterd zijn en ook geen bezoek meer mogen ontvangen. Vanuit de tuin van de woonvoorziening bracht Steenbakker klassiekers als Dans je de hele nacht met mij, Brandend zanden Het kleine café aan de haven ten gehore. Als hom mage aan de pas overleden zange res Liesbeth List zong hij ook het lied Savoir dire merci. De muzikant uit Wemeldinge won in 2018 de Liesbeth Listprijs met dat nummer. Het gratis optreden viel zo in de smaak dat Steenbakker meteen werd gevraagd over een tijdje ook een zomerconcert te komen geven. Dat doet hij graag. Ook voor de zanger en gitarist zijn het vreemde tijden. Alle optredens voor de ko mende maanden zijn afgezegd. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Still uit de video van de brand in het xtc-lab. Kijk op de site bij /video Xtc-lab ontploft Xtc-lab ontploft in Poortvliet De politie heeft duizenden liters drugsafval gevonden in het xtc- lab in Poortvliet dat vrijdag avond afbrandde. In de schuur ontploften meerdere gasfles sen, wat zorgde voor grote ex plosies. 28 schapen die in de schuur stonden, kwamen daarbij om. Rob Paardekam Poortviet Brandweer en politie doen on derzoek tussen de puinhopen. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN - inwoner Poortvliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29