Zeeuwse schaakclubs bundelen krachten O O) CD O 21 In zes sporten zijn de competities voor de Zeeuwse teams de afgelopen maand voortijdig beëindigd vanwege de coronacrisis. Andere sportcompetities liggen ook stil, maar houden de deur nog open voor een vervolg van het lopende seizoen. Waar staan de Zeeuwse sporten nu? Een overzicht. EK beach JVOZ Luctor H. L Alleen voor de Meesterklasse, waarin HWP Sas van Gent uit komt, wordt een voorbehoud gemaakt. Het idee ligt op tafel om de resterende drie rondes in één weekeinde af te werken. Het kandidatentoernooi in het Russische Ekaterinburg was een van de laatste sport evenementen die nog ge speeld werd, maar dit toernooi werd uiteindelijk gestaakt. In ons land hebben alle schaak verengingen de deuren moe ten sluiten. De Zeeuwse scha kers zitten echter niet stil en komen tot mooie alternatie ven. De Zeeuwse Schaakbond (ZSB) heeft via de website chess.com een vereniging op gericht om zijn leden toch te- gen elkaar te kunnen laten schaken. De fanatieke jeugd speler Jari Groen van de Goese schaakvereniging heeft deze vereniging aangemaakt en de Zeeuwse Schaakbond omarmt dit initiatief. Via deze schaak site kunnen de Zeeuwse scha kers het onderling tegen elkaar tOp 11 april staat het Open Zeeuws kampioenschap snelschaken nu online gepland. opnemen. Schaakklub Souburg had een week eerder al een club aangemaakt voor zijn leden. De club speelt intern op donderdagen op zijn clubavond rapidtoernooien en in het weekend snelschaaktoer- nooien. Afgelopen vrijdag hield de Zeeuwse Schaakbond zijn eerste online snelschaak- toernooi. Daaraan deden 26 spelers mee; Joey Grochal (foto) van de Goese schaakver- eniging won. Op 4 april zou het Open Zeeuws kampioenschap snelschaken bij schaak- klub Souburg ge speeld worden. Dit toernooi is officieel geschrapt, maar de organisatie wil het kampioenschap als nog online houden. Vanwege de beperkte voor bereidingstijd zal het naar alle waarschijnlijkheid een week later, op 11 april, gehouden worden. maandag 30 maart 2020 GO -22 Het Europees kampioenschap beachvolleybal voor spelers onder 22 jaar, dat in juni in Vlissingen ge houden zou worden, is ver plaatst naar begin septem ber. Dit in ver band met de aanhoudende coronacrisis. 4 Vier voetballers van JVOZ maken komende zomer de over stap naar een profclub. Siebe Schieman en Jedemy Laveist gaan naar Sparta, Pepe van de Kerkhove naar NAC Breda en doelman Stenn de Mol naar Feyenoord. I Kevin van Iersel is de zesde aan winst van van voetbalclub Luc- tor Heinkens- zand. De 23-ja- rige spits maakt de overstap van Nieuwdorp, dat net als Luctor Heinkenszand dit seizoen uit komt in de derde klasse. Waar staan de Zeeuwse sporten nu? Rudy Boogert Vlissingen Sport: Tennis Situatie: voorjaarscompetitie uitgesteld tot begin mei. Sport: Voetbal Situatie: stop tot 6 april. Sport: Biljarten Situatie: stop tot 1 juni. Sport: Rugby Situatie: stop tot 6 april Bijzonderheden: worden de overheidsmaatregelen verlengd tot minimaal 30 april, dan ein digt het seizoen. Sport: Handbal Situatie: seizoen beëindigd. Bijzonderheden: Geen promotie en degradatie. Sport: Schaken Situatie: seizoen beëindigd. Bijzonderheden: Mogelijk in de Meesterklasse (hoogste niveau) nog wel laatste rondes. Sport: Hockey Situatie: stop tot 6 april. Sport: Tafeltennis Situatie: stop tot 6 april. Sport: Basketbal Situatie: seizoen beëindigd. Bijzonderheden: Promotie en degradatie later beoordeeld. Sport: Volleybal Situatie: seizoen beëindigd. Bijzonderheden: Promotie en degradatie later beoordeeld. Sport: Waterpolo Situatie: seizoen beëindigd. Bijzonderheden: Promotie en degradatie later beoordeeld. Sport: Korfbal Situatie: seizoen beëindigd (zaal èn veld). Bijzonderheden: Promotie en degradatie later beoordeeld. Ook de schaakbond KNSB heeft besloten al zijn com petities te beëindigen van wege het coronavirus. De bond ziet geen mogelijkheid om de resterende drie speelrondes alsnog in juni af te werken. Roeland Alders Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21