II 20 Niet alle buitenlandse spelers in eredivisie kunnen naar huis F1 wil korter raceweekend Chelsea stelt nieuwbouw uit PSV niet door met Hesp FLITSEN De eredivisie ligt door de coronacrisis stil. Wat doen clubs met hun buitenlandse spelers? De ene club wil dat ze in de buurt stand-by blijven. Van de ander mogen ze, juist nu, naar huis. „Een jongen van 20 kun je nu niet in een appartement in Geleen laten zitten." FC Emmen-verdediger Miguel Araujo werd twee weken geleden voor de tweede keer vader. Maar hij heeft zijn pasgeboren zoon en zijn vrouw alleen in het beeld scherm van zijn telefoon gezien. Zijn kindje in de armen sluiten? Araujo heeft geen idee wanneer het kan. Door het coronavirus is reizen naar hoofdstad Lima in va derland Peru onmogelijk. In plaats daarvan zit Araujo 10.600 kilome ter verderop in Emmen, Oost- Drenthe. In een wijkje waar meer buiten landse spelers van de eredivisio- nist wonen. Oók Araujo's landge noot Sergio Pena. ,,Sergio woont met zijn vrouw en kind hier'', zegt Emmen-voorzitter Ronald Lub bers. ,,Dat is al weer anders. Miguel wordt door hen geholpen. Dat doen wij als club ook. We hebben veel contact met hem en zorgen dat hij op zijn gemak is. Voor zo'n jongen is het natuurlijk diep triest. je wil je pasgeboren gewoon zoon in je armen hebben.'' FC Emmen heeft een heel leger tje buitenlanders. Los van de twee Peruvianen nog twee Zwitsers, een Deen, twee Kroaten, twee Duitsers, een Serviër, twee Turken en een Belg. Allemaal zitten ze 'ge woon' in Emmen. „Het risico is te groot om ze naar huis te sturen", zegt Lubbers. „Als we over een paar weken weer voetbal- len,wiljedie jongens dichtbij hebben. Niet dat ze vastzitten in hun thuisland. We horen morgen waar schijnlijk meer over het vervolg van de eredivisie. Dan moeten we alles uiteraard weer bekijken." Fortuna Sittard, die andere Ne derlandse club met een keur aan maal net over de grens. Maar de meeste buitenlandse spelers zijn gewoon in Nederland. Zeker dege nen die hier met hun partner of kinderen zijn. Zij zagen het niet zitten om te gaan reizen of konden überhaupt niet meer weg. Ultee: ,,Het menselijke aspect weegt nu veel zwaarder dan wat dan ook. Ik vind: je kunt jonge gas ten die net volwassen zijn niet in hun eentje in een appartementje in Sittard, Geleen of Brunssum la ten zitten. Normaal zoeken ze el kaar op, maar dat kan nu natuur lijk ook niet. Dat is te heftig en te veel gevraagd. Dan kun je wel leuk Facetimen en weet ik wat allemaal niet. Maar in deze onzekere tijden, moeten de spelers in een ver trouwde omgeving zijn.'' Eén geval bij Fortuna is wel heel bijzonder. De Venezolaan Carlos Faya (18) was van plan om naar Zuid- Amerika te ver trekken, maar die missie was door alle reisbeper kingen kansloos. Dus zit de jonge middenvel der 'thuis' in het Lim burgse Brunssum. Ultee: „De ou ders van Kevin Hofland (assistent trainer) wonen toevallig naast hem. Ze ontfermen zich over die jongen. Zorgen dat hij goed eet enzo. Prachtig om te zien. Ik had hem laatst aan de lijn en merkte dat hij het heel fijn vond.'' Ultee is deze dagen in niets een voetbaltrainer. Wat hij wél is? Ma nager, hulp en tolk in één. ,,je merkt dat spelers onzeker zijn. Be zorgd om hun familie, zeker als ze hen niet kunnen zien. Bij veel bui tenlandse spelers was er onduide lijkheid over de maatregelen die het kabinet afkondigde. Nieuws berichten gooiden ze door Google Translate, maar ze kwamen er niet uit met die verschillende data. 6 april, 1 juni. Trainer, wat is het nou? Daar hebben de staf en ik hen mee geholpen.'' Pech Is Ultee niet bang dat hij straks spelers mist terwijl de competitie weer van start gaat? Zonder pu bliek bijvoorbeeld. ,,Nee, en dls dat zo is: pech. Wij hebben hier goed over nagedacht. We hebben alle praktische zaken al in kaart ge bracht. Zoals de werkgeversverkla ringen die spelers nodig hebben om te reizen. Dat voorwerk is ge daan en dus kunnen we snel han delen. Maar ik kan me niet voor stellen dat we snel weer spelen, hoor. Als mensen niet veilig kun nen reizen, dan kun je toch ook geen voetbalcompetitie spelen? Laten we hopen dat alles snel weer relatief normaal is.'' nationaliteiten, pakt het heel an ders aan. ,,Ik heb tegen die jongens gezegd: maak je eigen keuze zo lang je gezondheid niet in gevaar is'', zegt trainer Sjors Ultee. Dus zit spits Amadou Ciss bij zijn familie in Senegal en is Alex Carbonell in Spanje bij zijn naasten, in com plete lockdown dus. Vier spelers van Fortuna wonen standaard in Belgie, twee in Duitsland. Alle- Menselijke aspect weegt nu zwaarder dan wat dan ook - Trainer Ultee van Fortuna over onder anderen Ciss (foto) maandag 30 maart 2020 'Je wil je pasgeboren zoon in je armen hebben' FORMULE 1 De Formule 1 overweegt om het seizoen door te trekken naar 2021. Ook is het een optie om de raceweekenden in te korten. Dat heeft Mattia Binotto, de teambaas van Ferrari, gezegd in gesprek met Sky Italia. „Denk bij voorbeeld aan twee tot drie races in januari of het schrappen van vrije trainin gen op de vrijdag.'' De eer ste race op de kalender is de GP in Canada op 14 juni. VOETBAL Chelsea heeft besloten de bouw van een nieuw stadion opnieuw uit te stellen, net als twee jaar terug. ,,We zullen de opties heroverwegen zodra de economische omstandig heden beter zijn'', schrijft de Londense club. Het nieuwe stadion moet op de plek van het huidige Stam ford Bridge (foto) komen. Kosten: 600 miljoen euro. VOETBAL PSV neemt na dit seizoen afscheid van Ruud Hesp. Het aflopende contact van de keepers trainer wordt niet verlengd. Hesp (54) werkt sinds 2013 bij de A-selectie van PSV en begon destijds onder hoofdtrainer Phillip Cocu. Hij werkte vanaf dat mo ment met onder anderen Jeroen Zoet, met wie hij dit seizoen botste. Acht voetballers van de Engelse voetbalclub West Ham United zijn thuis in quarantaine geplaatst. Ze hebben milde symptomen van het coronavirus. De voetballers van Borussia Dortmund gaan vandaag weer trainen. Dat doen ze in kleine groepjes, van steeds twee spelers. Italië wil vanwege corona een noodfonds van 400 miljoen euro voor alle sportclubs in het leven roe pen. Dat vertelde Vincenzo Spadafora, de Italiaanse minister van Sport. Pellettiaarden. M Miguel Araujo van FC Emmen druipt af na de ne derlaag tegen Sparta (5-1) op 1 maart van dit jaar. Twee weken later werd hij voor de tweede keer vader. Maar zijn pas geboren zoon heeft hij nog altijd niet kun nen vasthou den. FOTO'S BSR Daniël Dwarswaard Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20