CORONAVIRUS het liefst nog jaren uit, maar ziet ook dat er in coronatijden weinig te plannen valt 19 wilt niet te vroeg stoppen, want stel dat je spijt krijgt. Je kunt maar één keer stoppen. Maar te laat is ook niet goed, dat je er halverwege het sei zoen klaar mee bent. Het moment wil je zelf bepalen, maar kan dat wel? Veel spelers maken volgens mij iets bewust mee, waardoor ze besluiten dat het niet meer kan. Ze hebben een blessure of zijn er mentaal gewoon klaar mee. Maar dat gevoel heb ik nu totaal niet, integendeel zelfs.'' ,,Dat weet ik nog niet. We hadden de afspraak dat eerst alle focus op het seizoen zelf zou worden gericht, dan zouden we daarna wel verder kijken. Zo hebben we het vorig jaar ook ge daan. Volgens mij moest ik nog for meel mijn handtekening onder een nieuw contract zetten, terwijl ik ge woon al aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen was begonnen. Of Ajax verder wil, geen idee. Voor mij spoken er dus drie opties door mijn hoofd: of stoppen, of door bij Ajax, of bij een andere club.'' ,,Waarom? De gedachte alleen al dat ik niet meer dagelijks als voetballer actief ben, voelt heel raar. Op het mo ment dat ik stop, wordt dat een heel heftige verandering. Voetbal is voor mij nog altijd het leukste wat er is. In de box was ik als baby al met een bal letje in de weer. Op het moment dat ik kon lopen, trapte ik tegen een bal. En vervolgens is in mijn hele leven de bal nooit ver weg geweest. Ik kan nog van zo veel dingen genieten.'' ,,Dat is het allerleukste wat er bestaat. Honderd procent. Die gretigheid voel ik nog zo in me zitten, dat is echt niet leeftijdsgebonden. Ik zal je zeggen, en dat moet je niet verkeerd opvat ten, maar als ik alle wedstrijden had gespeeld, had ik nu bovenaan de top- scorerslijst gestaan. Die overtuiging heb ik. Moet ook. De drive om elke dag te willen winnen, de beste willen zijn. Volgens mij is dat bepalend hoe lang je het volhoudt.'' ,,Je bent zo oud als je jezelf voelt. Bij Ajax zeggen de jonge gasten ook: als jij je baard eraf haalt, ben je 25 jaar. Zo voelt het ook echt. Als ik naar huis rijd, is mijn leven anders dan dat van een ploeggenoot van twintig jaar. Ik heb thuis een gezin, dan ben ik de vader die met mijn zoontjes naar voetbal of zwemles ga, of met mijn dochter naar dansles. Maar bij de club draait het om voetbal, en zijn we alle maal met hetzelfde bezig. Het houdt me jong, ik voel geen afstand tot de jonge spelers. ,,Ik houd ook helemaal niet van Het verleden is het verleden. Daar maar over blijven praten, vind ik vooral een teken van onzekerheid hiërarchie op basis van leeftijd. Nooit gedaan ook. Dat ik als een soort pro fessor rond ga lopen en het allemaal even kom uitleggen, omdat ik nou eenmaal veel meer heb meegemaakt. Dat werkt juist averechts. Als jonge speler vond ik dat zelf ook altijd maar irritant. Het verleden is het verleden. Daar altijd maar over blijven praten, vind ik vooral een teken van onzeker heid. „Natuurlijk help ik de spelers om me heen waar dat kan. Maar het is geen doel op zich, het is een middel om samen tot een goede prestatie te komen. Ik kan ook met iedereen goed overweg. Als jonge speler kies je voor veiligheid, trek je meer naar een groepje toe. Als oudere speler overzie je meer het geheel en ben je met ie dereen bezig. Misschien houdt dat me ook wel jong. En natuurlijk speelt het mee dat ik fysiek geen klachten heb.'' „Conditioneel behoorde ik altijd wel tot de betere spelers in een selectie. Dat zorgt voor een goede basis. De pijntjes zijn nu eigenlijk vooral voel baar na wedstrijden op kunstgras, dat merk ik aan mijn spieren en gewrich ten. Het is toch anders. En in de op bouwfase heb ik wat langer nodig, dus in de voorbereiding, zoals laatst in aanloop naar de tweede seizoens- helft. Dan moet ik er fysiek even echt in komen. Maar verder is het voor mij vooral een mentale kwestie: als je echt iets wilt, kun je dat ook. En in mijn hoofd ben ik nooit klaar, neem ik nooit genoegen met wat ik heb.'' ,,We hebben het goed hier, de kinde ren hebben ook hun sociale leven. Die stabiliteit is me nu meer waard dan het avontuur. Maar ik sluit mo menteel even niets helemaal uit.'' ,,Nee, mijn kinderen willen helemaal niets weten van de gedachte dat papa stopt met voetballen. Ze zeggen ook: blijf voetballen! Die vinden het alle maal zo leuk. En ik geniet er op mijn beurt wel van dat zij het allemaal be wust kunnen meemaken.'' ,,Dus weet ik het nog niet. Het komt zoals het komt. Maar voor mij is wel één ding helder: als ik volgend sei zoen ergens speel, dan wil ik echt een uitdaging voelen, een prestatie leveren, echt van waarde zijn. Een beetje meehobbelen, daar pas ik voor. Het moet geen bezigheidstherapie worden. Zodra dat gevoel me be kruipt, is het echt voorbij.'' maandag 30 maart 2020 GO mag nog niet stoppen' Wat wil Ajax? Je kunt ook denken: ik word over een paar maanden 37 jaar. Het is wel mooi geweest. Doelpunten maken. Je gedrevenheid is nog hetzelfde als toen je als jeugdspelertje bij De Graafschap rondliep. Leeftijd is maar relatief? Klaas-Jan Huntelaar koestert het dat hij nog profvoetballer is. Zeker op momenten als deze, direct na een doelpunt voor Ajax. FOTO'S BSR AGENCY -Klaas-Jan Huntelaar (36) Dat is zeldzaam voor een spits van 36 jaar met ruim 600 wedstrijden en 76 interlands achter zijn naam. Wat is je geheim? Onlangs kwam er nog een gerucht voorbij dat er vanuit de Verenigde Staten interesse voor jou zou zijn. Zie je een buitenlands avontuur nog zitten? En je familie, wil die nog niet dat je stopt? Dus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19