HUGO BORST CORONAVIRUS 18 Huntelaar stelt zijn voetbalpensioen Generatiegenoten als Van Persie, Robben, Sneijder en Van der Vaart gingen hem al voor, zij het door de 'normale' uitgang. Door de coronacrisis is de vraag voor Klaas-Jan Huntelaar (36) plotseling ook actueel: heeft de Ajax-routinier zijn laatste wedstrijd wellicht al gespeeld? Column Bergwijn mag naar huis gaan Spelen in '21 vanaf 23 juli stilde honger voelen. Altijd weer die bal tegen het net aan willen schieten of koppen. Vanuit alle hoeken en standen en niet alleen tijdens wed strijden. De liefhebberij valt zijn me despelers nog altijd dagelijks op tij dens trainingen. De vraag is niet alleen wanneer het weer kan. Maar in het geval van Hun telaar: óf het nog wel kan. Zijn con tract loopt op 30 juni af in Amster dam. ,,De komende tijd moet ik voor mezelf de balans gaan opmaken'', zegt Huntelaar, als hij begin maart in zijn eigen glazen bol kijkt, een dag voordat hij in het Abe Lenstra Sta dion tegen Heerenveen vijf minuten als invaller in actie zal komen. Bij zijn invalbeurt krijgt hij een staande ova tie van het thuispubliek. De Friezen koesteren het verleden van de Ach terhoeker bij hun club. Een tijd waarin hij zichzelf lanceerde als doel- puntenmachine, een transfer naar Ajax afdwong, om vervolgens in de Primera División, Serie A en Bundes- liga jarenlang in de top van Europa te bivakkeren. Na zeven jaar Schalke 04 volgde een afscheidstour in de eredivisie, bij 'zijn' Ajax. Een rondgang die in 2017 met één seizoen begon, en twee keer met een jaar werd verlengd. Maar nu lijkt hij dan toch beland op een kruis punt. ,,Tja, wanneer is het een mooi moment om te stoppen?'' Huntelaar: ,,Dat is dus heel lastig. Je Kom tot een financiële regeling. 5 tot 15 miljoen aftikken voor Appie's noodlot, wat zou het? Uit het boek Abdelhak Nouri Een onvervulde droom blijkt dat Ajax vanaf het moment dat 'Appie' neerging tot aan de dag van van daag grote fouten maakt en niet koninklijk opereert. En plots was mijn bankje in de zon tijdens het lezen een tijdma chine. Ik werd gekatapulteerd en kwam in 1988 uit. Een brom merige stem aan de telefoon. Zwaar ademende man: 'Hugo. Ik zeg je nu dat je voorzichtig moet zijn. Van mij heb je niks te duchten, maar de medische wereld zit anders in elkaar.' Ooit werkte ik bij Voetbal Inter national. Voor dat magazine volgde ik twee zwaar gebles seerde voetballers van Ajax, Ron Willems en Danny Hesp. Die spelers hadden het vertrouwen verloren in de medici van de club. Bij de dure aankoop Wil lems, een middenvelder met een daverend schot, was zowel in de enkel als in de knie een cruciale diagnose gemist. Danny Hesp, een piepjonge, talentvolle links back, was na een beenbreuk ver keerd behandeld. die hij in de dagen erna ervoer, had de alarmbellen niet laten af gaan bij de orthopedisch chirurg - met vreselijke gevolgen van dien. Toen na twee weken het gips werd verwijderd kwam er zwartgeblakerd vlees tevoor schijn. Hesp had een gevoelloos stuk been. De voorzichtige con clusie luidde dat zijn loopbaan voorbij was. Omdat de wilde tac kle die had geleid tot de been breuk elke week te zien was in de leader van een bekend voetbal programma bleef pechvogel Danny Hesp breed in de belang stelling staan. Waar was het me disch fout gegaan? kwam in een Amsterdams zie kenhuis terecht op de werkka mer van de verantwoordelijke orthopedisch chirurg. Ik was stomverbaasd dat hij me toeliet. Bloeddorstig vuurde ik mijn vragen af op de medicus die op zeker moment uitriep: 'Jezus, ik ben ook maar een mens hoor.' Een dag later zat ik - ondanks Hesps medisch beroepsgeheim - bij Ajax' clubarts. Hij zei nederig dat bleek dat Hesp 'niet goed uit de immobiliteitsperiode was ge komen,' maar vond ook dat 'de zaak te complex is om de dokter de zwarte piet toe te bedelen.' Uiteindelijk kwam er een be roemde professor aan te pas, ad viseur van het bestuur van Ajax. Hij bekende ruiterlijk: 'De dia gnose is gewoon gemist. Dit is een compartimentensyndroom.' En dan had je een paar maan den later dus Ron Willems, wiens enkel en knie in gruzele menten lagen. Op zeker moment weigerde hij zich te laten behan delen door de medische staf van Ajax. Ik kwam uit bij de voorzit ter van Ajax. Een halfjaar eerder had hij Johan Cruijff ontslagen. Ton Harmsen was een grote, zware man. Hij sprak niet, hij bromde en daarbij hijgde hij zo dat het leek of hij net een cooper- test had gelopen. Ik was pas 26 jaar maar werd niet geremd door bescheiden heid. Ik gedroeg me - vraag na vraag na vraag - als inquisiteur. Ik zei u tegen hem, maar mijn toon was arrogant. Wat was dat voor puinzooi bij Ajax? En toen zei hij na een tijdje: 'Hugo. Ik zeg je nu dat je voor zichtig moet zijn. Van mij heb je niks te duchten, maar de medi sche wereld zit anders in elkaar. Ik weet niet hoe oud je bent, maar wees er voorzichtig mee. Jij denkt dat journalisten al tijd beschermd zijn, maar zo is 't natuurlijk niet.' Een dreigement, een loos drei gement. Vroeger was het niet be ter, wel leuker. Ik hoor het Edwin van der Sar niet zeggen. Hem wens ik na het lezen van het boek over Appie Nouri leider schap toe. Kom tot een financiële regeling. 5 of 15 miljoen aftikken voor Appie's noodlot - wat zou het? Ajax is stervensrijk, Edwin. Dit gaat om warmte - en beeld vorming trouwens. Ajax laat zich al 33 maanden van zijn slechtste kant zien. Opeens lijkt het nieuwe leven van Klaas-Jan Huntelaar te zijn begon nen. Voetbal als dagelijkse zekerheid is sinds de coronacrisis weggevallen. De 36-jarige Achterhoeker vindt zichzelf thuis in Angerlo, net zoals veel ouders momenteel, terug als le raar van zijn vier kinderen Seb (10), Axel (8), Puck (6) en Jim (3) - of als hun speelkameraad. Daarnaast brengt de voetballer tijd door in het krachthonk, in zijn eigen moestuin, of tot voor kort op zijn mountainbike koersend door de prachtige omge ving van Montferland. Normaal gesproken was hij in deze periode aan het bijkomen van de Klassieker, van ongetwijfeld een enerverend duel in de Kuip, met zijn Ajax tegen Feyenoord. Een wedstrijd die bij Huntelaar altijd speciale ge voelens oproept. En waarin hij in het verleden ook vaak trefzeker was. Eén van die doelpunten heeft inmiddels een speciaal plekje in huis gekregen. De foto van een juichende Huntelaar, die langs de fanatieke Feyen- oord-supporters rent. De afkeer in de ogen van het Legioen, de blijdschap op het ge zicht van de spits. Het is een beeld dat in deze voetballoze dagen beklijft. Er zijn momenteel belangrijkere zaken dan voetbal, wereld burger Huntelaar is waarschijnlijk de eer ste die dat erkent, maar tegelijk zal de hunke ring naar een doelpunt voor hem als nimmer ge- maandag 30 maart 2020 GO Leiderschao VOETBAL Vrijwel alle voetbalclubs willen dat hun spelers in de coronacrisis in de buurt blijven, maar Tottenham Hotspur heeft Steven Berg wijn (foto) en Son Heung- min toestem ming gegeven om naar huis te gaan. Bergwijn mag de komende tijd in Neder land blijven, omdat hij bin nenkort vader wordt. OLYMPISCH Het Internati onaal Olym pisch Comité en de Ja panse organi satoren heb ben nage noeg over eenstemming bereikt over een nieuwe datum voor de Olympisch Spelen. Waar schijnlijk is de openings ceremonie volgend jaar op 23 juli en eindigt het evenement op 8 augus tus. o a 0) 'Nee, papa Freek Jansen Rotterdam Zeg jij het zelf maar. De pijn en de gevoelloosheid Ik mocht op onderzoek uit en M Als invaller tegen Hee renveen, begin deze maand. Blijkt dat zijn af- scheidsduel?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18