'IK STAP NOG ALSOF IK 26 BEN' t \m Öiy Hans van Weert (66) uit Alphen aan den Rijn is ge pensioneerd. N A X 'V -V. ,,Ik ga uit sinds mijn achttien de. Ik kwam in Cartouch en Hordijk in Utrecht. Standaard dronk ik te veel bier en feestte ik door totdat ik er bijna bij neerviel. Dan kwam ik weer bij mijn positieven door aan het eind van de avond een vette bek te halen. Saté, best wel luxe. De soul en disco uit die tijd heb ik ingeruild voor blues en rock, mijn wijde pijpen voor skinny jeans. Van bier houd ik nog steeds. Soms schakel ik over op Bacardi-cola als ik van de ene naar de andere zaak loop. Gelukkig ben ik de laatste tien jaar niet meer van mijn fiets gevallen op weg naar huis. Al 22 jaar ben ik bijna elk week end hier in Alphen te vinden in muziekcafé Under the Bridge of in Hendrick's, de Ierse pub. Voor live- of coverbands. Of om een hapje te eten. Er worden avonden georganiseerd met dj's en dan staat er qua leeftijd van alles door elkaar te dansen. Dat gaat prima. Ik heb nog nooit meegemaakt dat ik vreemd word aangekeken. Ik heb een wat jongere vrienden- kring, mijn vriendin is begin 50. Mensen van mijn eigen leeftijd vind ik soms moeilijk uit hun luie stoel te krijgen. En ik merk dat mijn familie het af en toe vreemd vindt dat ik nog net zo leef als veertig jaar geleden. Ik heb er plezier in en zolang het fysiek goed gaat, stop ik niet. Ik werk aan mijn conditie door drie keer per week te sporten. Ik hoor weleens van gepensioneerde ex-collega's dat ze last hebben van het zwarte gat. Daar heb ik door mijn leefwijze geen last van.'' ZATERDAG 28 MAART 2020 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 97