'MIJN HAKKEN HEB IK VERRUILD VOOR COMFORTABELE SCHOENEN' 16 „In de jaren 80 ging ik naar De Marathon, dé club van Den Haag. Stond ik daar in mijn trui en jeans tussen de opgedirkte barbies in glitterpakjes. Alle tassen in het midden op een rijtje en dansen maar. Soul, funk, disco. Uren achter elkaar. Wat dat betreft is er niet veel veranderd als ik met vrienden stap. Ik houd nog van dezelfde muziek als destijds. Alleen voel ik me nu echt wel versleten na vijf uur dansen. Daarom kies ik daarom vaker voor comfortabele schoenen in plaats van hakken. Af en toe zondig ik na afloop nog met ouderwetse shoarma, compleet met een plens sambal. Bijkomen valt mee, ik geloof dat ik minder slaap nodig heb dan toen ik twintig was. Meestal sta ik de volgende ochtend om 10 uur naast mijn bed. Ik kies voor de wat kleinere, intieme feesten; de entree ligt daar zo rond de 12,50 euro. Die feesten zijn ongedwongen, relaxed. Soms ga ik twee week enden achter elkaar en dan een maand weer niet. Op Facebook zie ik de aankondigingen voor bijkomen. Bijna altijd kan ik in omliggende plaatsen terecht als Krimpen, Zevenhuizen, Rijswijk en soms Den Haag of Dordrecht. In Zoetermeer is niets voor vijftigplussers. Alles is op jongeren gericht, terwijl er hier veel mensen van mijn leef tijd wonen. Dat vind ik jammer. Op de feesten waar ik kom loopt van alles rond: singles, stellen, iedereen danst en praat met elkaar. Er zal heus weleens een romance ontstaan, maar gezelligheid staat voorop. Mijn omgeving vindt het normaal dat ik van die feesten houd. Hoewel laatst nog een dertiger vroeg: 'Ga jij nog uit dan?' Wat voor beeld heb jij van mij, dacht ik. Ik ben totaal geen bankzitter.'' Renate Raven (54) uit Zoe- termeer is reisbegeleider en zelfstandig trouw ambtenaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 96