te krijgen. Maar zoals ik net al zei: het heeft helemaal geen zin om daarover na te den ken. Dan wordt het zelfkwelling." ,,Reden te meer om niet te verlengen.'' ,,Nee, dat heeft de zender gedaan.'' ,,Ja, ik ben een ongeneeslijke optimist. Maar weet je wat het is: al voordat het program ma begon, kreeg het slechte publiciteit.'' ,,Die vraag moet iemand anders maar be antwoorden.'' ,,Dat zou kunnen. Wat denk jij?'' Ik denk van wel. „Here we go. Iemand vertelde me dat tennis ster Steffi Graf iemand in dienst had die voor haar alle slechte stukken uit de kran ten knipte voordat zij ze kreeg. Daar moest ik erg om lachen. Het zou leuk zijn als je elke dag een 10 haalt, maar dat is niet moge lijk. Dat heb ik me altijd gerealiseerd. De vraag die nu nog rest is: heb je er spijt van?'' Hij kijkt even over de tafel. „„Staat die op je briefje? Nee? Nou: het alternatief is dat je nooit iets probeert waarvan je niet weet wat de afloop zal zijn. Dat is pas erg.'' ,,Op aanraden van mijn vrouw ben ik het land uitgegaan, naar vrienden in New Hampshire. De beste beslissing die ik had kunnen nemen. Het was mooi weer, er lag sneeuw. Door de jetlag werd ik elke och tend om 5 uur wakker en wandelde ik een paar uur.'' ,,Dat als ik het ego had laten prevaleren, ik niet zoveel trek had gehad in dit ge sprek.'' ,,Ze verraste me met die opmerking. Botsen het ego en de ziel dan? Zijn die in gevecht? Het antwoord is: ja. Eigenlijk zei ze: jammer voor je ego, maar het is wel bevrijdend en schept ruimte voor iets nieuws. Als je blijft zitten waar je zit, gebeurt er niks. Dan zit je alleen maar te zwelgen in zelfmedelijden. Het gekke was: ik had niet verwacht dat de lucht zo snel zou opklaren. Als je er mid denin zit, is het heel heftig, dan denk je dat de hemel op je dak valt. Maar als je even afstand neemt is het zo weg. Net parfum.'' ,,Ik denk het niet. Ik mijn boek citeer ik Arnon Grunberg: 'Niet opgeven. Bestrijd je angsten door te doen waarvoor je bang bent. Voel je niet miskend. Leer afwijzin gen niet persoonlijk te nemen, hoe moeilijk dat ook is. Een leven zonder afwijzingen is saai en vermoedelijk onmogelijk.''' ,,Na Late Night heb ik een soort talkshow vakantie genomen en ik ben natuurlijk ook druk geweest met het wandelproject. In middels kijk ik weer.'' ,,Ik heb vroeger veel verslag gedaan van oor- Die kwelling was op het scherm al goed te zien. U heeft niet zelf de stekker eruit getrok ken. Had u de gifbeker liever helemaal leeg gedronken? Had dat met u te maken? Het zondagskind dat eindelijk ook eens... Na het einde van RTL Late Night was u even spoorloos. Toen u vertelde wat er was gebeurd, zei een van uw vrienden, Camilla, lachend: When the ego cries, the soul rejoiceS - als het ego huilt, verheugt de ziel zich. ,,Die vond ik heel mooi.'' Wat betekent het volgens u? Zat uw ego erg in de weg? Bent u een ander mens geworden? Kijkt u alweer naar talkshows? Ooit gedacht dat er een term als talk showoorlog kon ontstaan? 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 92