Date met Kate EGBERT JAN Het valt nog niet mee in deze vreemde tijden een afpraakje te maken. Kay: ,,Ik bestel alle boodschappen." Marjolein: ,,Ik vind laten bezorgen zonde van het geld, maar we hebben geen tijd om naar de supermarkt te gaan.'' Kay: ,,Het kost maar 4 euro per keer. Ik ben oud-medewerker van AH.nl, dus dit is mijn taak. Ik bestel voor 150 tot 180 euro per week. Dat is voor drie dagen eten, plus de broodtrommels voor de kinderen, fruit en groente. Daarnaast halen we zo nu en dan vlees of vis bij speciaalzaken.'' Marjolein: ,,Een familiezak kibbeling is zomaar 20 euro. Ik realiseer me dat zoiets niet voor iedereen is weggelegd. Ik doe graag veel voor het goede doel. Met de Lionsclub kook ik bijvoorbeeld voor daklozen. Dat doen we dan met onze handjes, maar ik stop ook geld in de club.'' Kay: ,,En er gaat altijd veel geld zitten in jouw themafeesten. Dan wordt het huis gepimpt, iedereen in de verkleedkleren. En er komt een taart van 200 euro.'' Marjolein: ,,Nee hoor, 120 euro. Nog steeds veel geld, geef ik toe.'' Kay: ,,Dat betaal jij ook bij de kapper. Dat weet ik omdat Marjolein haar pinpas was vergeten en toen vroeg of ik even wilde komen betalen.'' Marjolein: ,,Ik kom maar twee keer per jaar bij de kapper, hoor.'' Kay: ,,Aan kleding geef je ook aardig wat uit.'' Marjolein: ,,Ik hou van opvallende merkkleding, ook voor de kinderen.'' Kay: ,,Ik moet van Marjolein pakken van 600 euro kopen.'' Marjolein: ,,Je moet er verzorgd uitzien op je werk.'' Kay: ,,Als we iets graag willen hebben, en we vinden het 't waard, dan denken we er niet lang over na.'' Marjolein: ,,Luxe hè! Wel vind ik het zonde dat we twee auto's hebben. D e gezinsauto staat doordeweeks vaak stil. Ik ga in de kleine auto naar mijn werk. Kay gaat met het openbaar vervoer.'' Kay: ,,Ik breng de kinderen wel met de gezinsauto naar school, voordat ik het ov naar mijn werk pak. Tegen de tijd dat ze zelf naar school kunnen, kijken we of we de twee auto's houden.'' 'Wil jij wel echt iets met iemand?' Nadruk vooraan. Kortom, zij weet het antwoord wel. Ik ontmoet haar op de drempel van een supermarkt, op 1 februari jongstleden, een zaterdag. Zo gaat dat in films: twee mensen kijken elkaar aan, pats, gebeurd. Onbe staanbaar, denk je in je bioscoop fauteuil, alhoewel het hoopvol stemt. In 2012 zag ik Contagion (Besmetting) van regisseur Steven Soderbergh: een virus verspreidt zich en ontwricht in een oogwenk de samenleving wereldwijd. Ook zo onwaarach tig... De hoofdpersonen zijn art sen, onderzoekers, huisvaders, zakenvrouwen, allemaal ogen ze als filmsterren: Matt Damon, Jude Law, Marion Cotillard, Kate Winslet. Op de drempel van de Plus, dus, sta ik in mijn eigen onwaar schijnlijke scène tegenover mijn eigen Kate Winslet. Zij is zo ie mand bij wie je niet aan leeftijd denkt, maar aan heel andere din gen. Iemand die zich onttrekt aan het type dat ouderen zo vaak van zichzelf maken. Onhandig rukt Kate aan haar karretje. Het blok keert het mijne, wat mij lacherig maakt. Ze reageert adequaat. Zij moet eruit, ik erin, maar zoiets is oplosbaar. Die zondag zit ik eufo- risch tegenover mijn film- ster in een café. Ze doet iets in kunst en cultuur, 55 jaar. Zo'n eerste keer moet je kort houden, zeggen experts. Leuke date! appt Kate. Hijgerig kijk ik uit naar zondag 9 februari. Die ochtend blaast storm Ciara met zoveel geweld hemelwater tegen mijn gevel dat het binnen uit de plafonds druipt. Ik kan de deur niet uit. Per WhatsApp werken we toe naar zondag 16, maar in de och tend kanonneert Dennis een dakpan door mijn badkamer- raam. Zondag 23 woedt er weer een storm, ditmaal zonder naam. In de weken daarna heeft zij écht geen tijd, dan ik weer niet. Zon dag 15 maart dan. Ze zegt af: virusangst. Het land gaat op slot. D e date met Kate is zes weken geleden, duurde amper drie kwartier. Wil jij wel echt iets met iemand?' Klagerige telefoonstem. Iets met iemand, daar is veel voor nodig. Een beetje betovering. Momentum. Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl Egbert Jan Riethof (66) is journalist. Hij heeft een dochter (27) en een zoon (25). Egbert Jan woont in z'n eentje in een huis met drie verdiepingen. ZATERDAG 28 MAART 2020 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 87