Dansvloer INHOUD VOORWOORD Wilma Griffioen (57) staat nog maar al te graag op de dansvloer Matthijs en andere BN'ers, vastgelegd door William Rutten Voor het schrijven van een boek is meer nodig dan een goed idee Een paar jaar geleden trouwde een vriend van me. Zijn man en hij gaven een geweldig feest op een fijne locatie, ergens in het noorden van het land. 's Avonds draaide een dj swingende plaatjes. Net als de bruidegom houd ik van dansen, en ook de meeste mensen die hij had uitgenodigd konden niet stil blijven zitten. Ik hoorde de nummers uit mijn jeugd, ik voelde me ineens weer 16 of 18 of 20, en ik kreeg de grijns niet meer van mijn gezicht. Mijn twee kinderen waren ook uitgenodigd. Onder de indruk van de boottocht, de kerk dienst, het diner en allemaal nieuwe mensen, waren ze die dag amper van mijn zijde geweken. Totdat hun moeder de dansvloer betrad. Toen wisten ze niet hoe snel ze zich uit de voeten moesten maken. Ze renden naar buiten. Af en toe wierpen ze een blik door het raam om te zien of het al voorbij was, om het hoofd direct af te wenden als ze mij nog steeds zagen rondhupsen. Hoe harder ik wenkte 'doe toch mee! Ik wil ook zo graag met jullie dansen!' hoe verder ze uit beeld verdwenen. Er zat geen woord Frans bij het antwoord dat mijn dochter gaf op de vraag wat er toch zo vreselijk was geweest: 'Mam, je bent veel te óud om te dansen. En je stelt je ook heel erg aan, met je armen in de lucht en zo - ik schaam me dóód. Hoe jij beweegt - dat kan écht niet, hoor.' Gevolgd door ogen die ze ten hemel sloeg en een diepe zucht. Collega Annemart van Rhee interviewde voor het artikel op pagina 14 mensen die zich aan hun leeftijd (ook) niets gelegen laten liggen, en zich vol overgave in het feestgedruis storten. Nu even niet, natuurlijk, maar een paar weken geleden nog wel. En zo gauw ze de kans krijgen, zijn deze nachtvlinders zonder twijfel weer van de partij. Tot die tijd: pas goed op uzelf. 28 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Twan Huys 14 Oude stappers 19 Fijn spul 20 Als je je kind niet meer ziet 24 BN'ers 28 Een boek schrijven 32 Noten kraken 34 Lezen 38 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Eva de Graaff (stagiaire), Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Hans Avontuur, Daniël Cohen, Ype Driessen, Suzanne Eijgen- raam, Wilmie Geurtjens, Gijs Groenteman, Joost Hoving, Pieter Hulst, Machteld van Hulten, Jean-Pierre Jans, Angela de Jong, Rianne van der Molen, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Annemart van Rhee, Egbert Jan Riethof, William Rutten, Gijs van der Sanden, Peter Sierksma, Studio Ski, Pam van der Veen, Marcel Wiegman, Monique Wijbrands Reageren? magazine@dpgmedia.nl nFacebook @admagazine De foto op de voorkant is van Daniël Cohen. Anniek van den Brand I ZATERDAG 28 MAART 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 83