Je kunt thuis meer dan je denkt Terwijl de hulpverleners overuren draaien, zitten andere beroepsgroepen met frisse tegenzin thuis. Verslaggever Anton Damen ging op zoek naar nieuwe, vaak gratis diensten om de dag zinvol door te komen. 24 CULTUREEL VERANTWOORD De Museumkaart blijft even ongebruikt, maar die heb je ook niet nodig om bijvoorbeeld te genieten van de Zonnebloemen van Van Gogh. Op de site van het Van Gogh Museum kun je dankzij Google Street View door het pand 'wandelen'. Een heel museum voor jou alleen, zonder toeristen die je zicht belemmeren: wat een luxe! Het Stedelijk geeft elke vrijdag een livetour op Instagram, met herhalingen op YouTube en Facebook. Dagelijks om 16.00 uur zendt het minidocumentaires uit. Op de site van het Rijksmuseum zijn video's te vinden die je mee nemen door een specifieke zaal of inzoomen op meesterwerken als De Staalmeesters van Rembrandt. Op Facebook biedt het Centraal Museum in Utrecht een dagelijkse dosis kunst en Het Mauritshuis geeft minicolleges over schilde rijen uit de collectie. Voor de reislustige types: bijna alle grote musea bieden virtuele rondleidingen. Volgens dagblad The Guardian loont het de moeite om op google te zoeken naar vir tual tours in Getty in Los Angeles, het Vaticaan, het Guggenheim Museum Bilbao en het National History Museum in Londen. »NAAR HET FILMHUIS Wie de gang naar het filmhuis om de hoek mist, kan terecht bij het onlineaanbod van het Nederlandse Picl. Dat bereik je via een van de dertig aangesloten filmtheaters - van het Groningse Forum tot het Maastrichtse Lumière - of rechtstreeks via picl.nl. Voor de prijs die je normaal aan de kassa neertelt voor één bios- kaartje (maximaal 8,50 euro), kun je gedurende 48 uur in je browser alsnog die niet te missen Oscar winnaar Parasite zien, of een andere recente arthouselieveling. Het sympathieke is dat het be taalde bedrag nu eens niet richting een Amerikaanse streaminggigant gaat, maar ten goede komt aan jouw eigen buurtbioscoop. Zodat die straks nog overeind staat en de deuren kan openen als de corona crisis bezworen is. Eveneens van Nederlandse bo dem, ook met een focus op art- house en ook de moeite waard: Cinetree. Dat presenteert maande lijks vijftien films, geselecteerd door Nederlandse regisseurs, schrijvers en acteurs (onder wie initiatiefneemster Hanna Ver boom). Tot 6 april kun je gratis kijken naar 'hoopvolle' films als La vita bella en Lion door op cinetree.nl de code 'samenthuis' in te vullen. Cinetree kijk je op je laptop of pc, of via de apps voor iOS, Apple TV, Android en Sam sung Smart TV. Het Nederlandse - en internatio naal het grootste - documentaire filmfestival IDFA heeft meer dan driehonderd korte en lange documentaires op zijn site staan. Meestal niet met Nederlandse ondertiteling, maar een gratis documentaire mag je ook niet in de bek kijken. »AAN DE WANDEL! delvideo. Dankzij de reportages op het Watched Walker-kanaal maak je zonder social distancing- vrees een ommetje door het zomerse Coimbra, flaneer je op de Ramblas en maak je een flinke nachtwandeling door het regen achtige West End. Onthaastend tot de max! Om de beleving compleet te maken en tegelijkertijd calorieën te verbranden, is de combinatie met een loopband perfect. Recent zijn er speciale walking treadmills op de markt gekomen, die weinig ruimte innemen en waar je alleen op kunt wandelen, niet hardlo pen. Het prijskaartje van zo'n kuierloopband begint meestal bij 500 euro. Is je reisje naar Londen afgelast? Zet de loopband aan en zoek op Watched Walker op Londen, en je kunt toch een leuk avondwandelingetje over een druk Piccadilly Circus maken. Bovendien maken de dieren zich sowieso uit de voeten bij al dat volk op de been. Speciaal daar voor is de webcam uitgevonden. Met wat geluk spot je een edel hert of een wild zwijn op de site hogeveluwe.nl. Vogelaars kun nen ongegeneerd binnen én bui ten gluren naar de nestcams op vogelbescherming.nl/beleefde- lente, met als breaking news 'tweede ei bij de ooievaars' en 'eerste prooi bij de steenuilen'. Wie liever in de gaten houdt of er uilskuikens zijn die niet weten wat 1,5 meter afstand inhoudt, kan via de app (of site) Scheve- ningenLive.nl checken hoe druk het is op het strand. Ondertussen wint op YouTube een zonderling genre aan populariteit: de wan- ZATERDAG 28 MAART 2020 GO Beleef de Lente Even neuzen in het Van Gogh Museum Nee, in polonaise de natuur in trekken alsof het tweede paas dag is, dat is in tijden van social distancing géén goed idee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 72