Skype, Hangouts, Zoom of FaceTime: zoek de verschillen Het valt niet mee om elke dag thuis te blijven en je familie, vrienden en collega's niet te zien. Gelukkig zijn er handige tools om toch contact te houden. Welke gebruik je voor wat? Wetenschapsjournalist Desiree Hoving zoekt het voor je uit. Om met Zoom gebeld te worden, heb je niet eens een account nodig. Je hoeft op het afgesproken tijdstip alleen de link aan te klikken 22 Dit weekend gaat het lang geplande diner met vrien den niet door, de (klein)kinderen mogen niet bij opa en oma langs en de koorrepetitie is afgezegd. Je collega's zie je komende weken ook niet bij het koffieapparaat. We weten allemaal dat het zo moet, maar het valt niet mee dat ons sociale leven zo aan banden wordt gelegd. Hoe kun je in deze tijd nog sociaal blijven, ter wijl je sociaal afstand moet houden? Nu we elkaar niet meer spontaan tegenkomen, moeten we 'ontmoe tingen' iets meer organiseren. Geluk kig zijn daar allerlei digitale moge lijkheden voor. We nemen vijf gratis videobeldiensten onder de loep. Je kunt ze bijna allemaal zowel gebrui ken op een computer met Windows (met een ingebouwde camera of webcam) of macOS als op een smart- phone met Android of iOs. SKYPE Waar gebruik je het voor? Skype is misschien wel de bekendste video- bel-app - het werkwoord skypen staat in de Van Dale - waarin je met een of meerdere personen (maximaal vijftig) kunt praten. Je kunt zien wanneer de ander beschikbaar is en je eigen status aanpassen. Hoe werkt het? Je downloadt dit programma en registreert jezelf. Ook de persoon met wie je wilt videobel len moet een Skype-account hebben. Vervolgens kun je bellen of videobel len. Een voordeel van Skype is dat je naast je videogesprek tekstberichtjes naar elkaar kunt sturen. Zo maak je aante keningen en deel je makkelijk linkjes naar interessante websites. Het is vrij gemakkelijk in het gebruik. GOOGLEHANGOUTS Hoe werkt het? Als je een Google- account hebt, kun je direct aan de slag. Handig aan deze tool is dat je iemands scherm kunt delen. Zo kijk je onder meer samen naar YouTube- TIPS EN TRICKS waar geen huisge noten door je beeld lopen, een rustige en goed belichte achtergrond - bij voorkeur kijk je richting een raam - en een goede wifi- verbinding (een kabel is nog beter). video's, schrijf je aan een document of beoordeel je een presentatie. Waar gebruik je het voor? Zowel voor zakelijk als voor privé. Colum nist Nynke de Jong schreef eerder in deze krant dat ze er met tien anderen een Corona Quarantaine Pubquiz mee deed. Hangouts gebruik je om te overleg gen met maximaal tien mensen. Alleen degene die praat, komt in beeld. Dat lijkt heel handig, maar als je met meerdere mensen tegelijk iets zegt slaat je beeldscherm bijna op hol. De videokwaliteit is goed en via Google Calendar kun je Hangout- afspraken inplannen. Deze dienst heeft veel mogelijkheden, maar je moet er even mee oefenen. ZOOM Hoe werkt het? Als je uitgenodigd wordt voor een gesprek, krijg je een link waarop je op een afgesproken tijdstip kunt klikken. Een account heb je niet nodig. Wil je zelf een videogesprek plannen, maak dan wel een account aan en plan een uitnodi ging via My Meetings. Waar gebruik je het voor? Vrien den proosten met elkaar op een vrijdagmiddagborrel, ze vieren hun verjaardagsfeestje waarbij ze tegelij kertijd het kaarsje op hun gebakje uitblazen en ze oefenen met hun band, koor of orkest. De populariteit van Zoom is de laatste weken enorm gestegen. Voor een-op-eengesprekken kun je met Zoom net zo lang videobellen als je wilt, maar met meerdere mensen (maximaal honderd) kun je niet langer dan veertig minuten bellen. Verder heeft Zoom een optie (Touch Up My Appearance) die je gezicht retoucheert, waardoor je er knapper uitziet op het scherm dan in het echt. FACETIME Waar gebruik je het voor? Face- Time gebruik je als je een iPhone, iPad of Apple-computer hebt. Ook de barry@gmail.com KGGTTT PRRTT PFFFTTTTTTT EEEP FRRR Theo234@gmail.com ontvanger moet Apple-apparatuur hebben. Het werkt perfect voor een-op-eengesprekken, maar ook voor groepsgesprekken tot maxi maal 32 mensen. Hoe werkt het? Wanneer één van de personen praat, wordt het videobeeld van deze deelnemer extra groot. Wil je iemand altijd in beeld, dan tik je op zijn of haar videobeeld. Grappig detail: je kunt een filter aan je eigen gezicht toevoegen of een Memoji maken: dat is een emoji die op jou lijkt en tijdens het bellen je gezichtsuit drukking nadoet. Wat zijn de plus- en minpun ten? Het grootste minpunt is dat deze videobeldienst alleen werkt als je allebei een product van Apple gebruikt. WHATSAPP Liefst 9 op de 10 mensen (tussen 20 en 64 jaar) gebruiken al Whats- app voor het sturen van (gespro ken) tekstberichten, foto's en video's. Handig dus om iets wat je al kent, ook te gebruiken voor videobellen. ZATERDAG 28 MAART 2020 GO Zie elkaar in coronatijd Wat zijn de plus- en minpunten? Heb je een video- gesprek gepland, kom dan altijd precies op tijd of zelfs iets eerder om de techniek even te testen. Zorg voor een rustige belplek Een koptelefoon of oortjes kunnen helpen om de ande ren goed te horen. Demp je eigen microfoon en spea kers een beetje om te voorkomen dat de ander de hele tijd achtergrondgelui den of echo hoort. Probeer niet door iemand anders heen te praten. Dat is vooral in een groep belangrijk: je kunt bijvoorbeeld afspreken je hand op te steken als je iets wil zeggen. Tenslotte: heb een beetje meer geduld voor de mensen voor wie al dat videogebel nieuw is. Hopelijk voelt zo'n video- gesprek straks voor iedereen als een hartverwarmende ontmoeting. Wat zijn de plus- en minpunten? Wat zijn de plus- en minpunten? 1, - Waar gebruik je het voor?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 70