17 18 20 'Inmiddels komt er genoeg materiaal binnen om ons vanaf nu goed te kunnen beschermen' 14 Mijn haar staat alle kanten op. Ik heb de kapperafspraak al twee keer gemist, niet van belang natuurlijk, maar toch. Inmiddels komt er genoeg materiaal binnen om ons vanaf nu goed te kunnen beschermen. Ik realiseer me wel dat het doen van een huis bezoek of het op de praktijk zien van een coro napatiënt ons nu geld kost in plaats van dat we er iets voor krijgen. Aan beschermingsmateria len zijn we ongeveer drie keer zoveel geld kwijt als het geld dat we er maximaal voor een consult of huisbezoek mogen vragen. Boven dien vallen er veel consulten uit. Financieel valt er echt een serieus gat nu. Vandaag ook advies gegeven en een voor lichtingsfilmpje gemaakt, speciaal voor de be woners en begeleiders van Sterk Huis in Goirle. Dat is een huis waar ook kinderen en jongeren via de jeugdzorg worden opgevan gen. Ik ontmoet op de hei even mijn jongste dochter die me meteen wat goeie mondmas- kers geeft. Fijn om haar te zien, al is het met twee meter ertussen. Die rustige dag gaat er niet ko men. Gisteravond kwam er bericht van huis artsencrisisteam dat er binnen een a twee we ken een functionerende locatie moet zijn waar we coronapatiënten kunnen onderzoeken, be oordelen, behandelen en eventueel doorsturen. Hiervoor zijn er clusters van huisartsengroe pen gemaakt. Iemand van de gemeente zorgt voor toegang tot de lokale sporthal zodat we de inrichting kunnen bespreken. Het wordt een soort behandelstraat: aan de ene kant komen patiënten het gebouw in, met twee kleedka mers die dienst doen als wachtruimte,dan naar de sporthal zelf met eerst ruimte voor inschrij ven, meten van zuurstofspanning en ontste- kingswaarde in bloed (CRP), dan gaat patiënt langs een van de meerdere half open spreekka merachtige ruimtes en loopt daarna langs de uitschrijfbalie waar medische dossiers worden bijgewerkt en waar een recept voor de apo theek kan worden gemaakt. Gelukkig is mijn hoest inmiddels minder ge worden. Samen met mijn man naar de hei voor een wandeling, weer ieder met de eigen auto. We leven samen in een huis maar zijn ook binnenshuis steeds minimaal twee meter uit elkaar. We slapen al twee we ken in aparte kamers en vinden dat heel heel heel erg ongezellig, maar nu wel veiliger. We bespreken onze zorgen, lachen en plagen el kaar. Ook op twee meter afstand zijn we een goed huwelijk. Voor de zekerheid bel ik twee mensen op die twee dagen gele- 1Q den nog op de praktijk zijn ge- maart weest met corona. Ze zijn allebei veel zieker geworden: zo sturen we uit onze praktijk nu patiënt nummer vier en vijf naar het ziekenhuis. Patiënt één is in middels overleden en patiënt twee ligt nog op de ic. Ik sta continu 'aan'. Dat hoor ik van veel mensen nu. Inmiddels ben ik zelf ook meer gaan hoesten; ik ben niet fit maar ook niet ziek. De temperatuur is nog steeds keurig 37 graden Celsius. Testen op corona zijn ook voor ons nauwelijks toegankelijk. Ik neem daarom morgen en het weekend vrij om hersteltijd te hebben en goed uit te rus ten.Er zijn gelukkig genoeg dokters en assis tentes in de praktijk. Steden Ziekenhuis (ETZ) voor opname; ze be landen op intensivecare- en mediumcareafde- lingen. Aan het einde van de ochtend zie ik appjes die mijn kinderen en ook buurtbewo ners hebben gestuurd met steunbetuigingen en een foto met een groot wit spandoek aan een gebouw met 'Zorgmedewerkers Bedankt'. Heel even schiet ik vol, een paar tranen komen los. Maar daarna moet het wel weer verder. Goede nachtrust gehad. Ik merk dat steeds meer mensen in Tilburg echt zieker worden. Intussen nemen de zorgen bij ons en bij alle collega's toe over het gebrek aan bescher mingsmiddelen. We schakelen ons hele eigen netwerk in en vragen ondertussen het crisis team om hulp. Via het eigen netwerk zijn er heel snel FFP2-mondkapjes (met het juiste keurmerk) geregeld waarmee de praktijk nu vooruit kan. Het crisisteam heeft eind van de dag nog vijftien mondkapjes toegezegd, die kunnen donderdag geleverd worden. Het lo pen op de hei is er vandaag helaas bij ingescho ten, wel geniet ik om acht uur 's avonds van een hartverwarmend applaus dat galmt door de hele straat. Slechte, onrustige nacht gehad. Ik ben steeds aan het denken over het noodplan. Om 06.00 uur 's ochtends ben ik er klaar mee. Sta op en werk alles verder uit. Daarna heb ik meer rust in mijn hoofd. Ik ontbijt en wandel alleen in de natuur. Alle hulptroepen die we normaal in huis hebben zijn ziek of in quarantaine. Onze zieke assistente meldt zich weer beter, ze heeft geen koorts, maar heeft nog wel pufjes nodig om meer lucht te krijgen. Een huisart scollega belt: in een week is er alleen al in onze eigen praktijk inmiddels de tweede corona- dode en zijn er daarnaast nog vijf mensen met corona op de ic opgenomen. De tweede overleden patiënt was niet oud, maar had wel een zeer broze gezondheid. Haar dochter was afgelopen week ziek; zij kreeg toen het advies om onmiddellijk uit huis te vertrek ken, wat ook is gebeurd. Maar het ging toch mis. Vrijdag had de patiënt nog geen enkele klacht, twee dagen later was ze dood. Het gaat erg hard nu. een HORROR-scenario. We pra ten telefonisch bij, laten een traan en spreken Bent u VERKOUDEN: kom dan NIET binnen! Ga naar huis en bel ons indien u denkt dat u onderzocht moet worden door een arts. ZATERDAG 28 MAART 2020 GO maart Steunmaatregelen voor bedrijven afge kondigd. Er zijn nu 43 mensen overle den aan Corona, op de intensive care liggen 135 mensen. Dehelftvandeic-bedden, (575) is voor behouden voor coronapatiënten. Het aantal doden loopt op tot 58. WOENSDAG maart VRIJDAG maart Toespraak koning. 106 doden, 281 op ic. Directie ETZ-ziekenhuis luidt noodklok en vraagt om overnemen van patiënten. In de behandel kamer van de praktijk met as sistente. FOTO'S KOEN VERHEIJDEN Teller loopt op naar 136 sterfgevallen, 354 mensen op ic. Veel mensen gaan naar strand of bos en houden onvoldoende afstand. Tilburg heeft nog altijd het hoogste aantal be smettingen. ZATERDAG maart maart DONDERDAG VERVOLG VAN PAGINA 13 Overal zijn waarschuwende teksten te lezen. De angst voor het coronavirus zit er goed in. FOTO HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 62