Hoe een artsenpraktijk midden in de pandemie hulp biedt 13 DAGBOEK VAN EEN HUISARTS Noord-Brabant is het epicentrum van de corona- pandemie in Nederland en binnen die provincie is Tilburg de hotspot. Ik ben huisarts in deze stad. In een praktijk die een paar jaren geleden nog helemaal is verbouwd en klaargestoomd voor de toekomst. Alles mooi en goed voor elkaar... A.J. Lindhout-Jansen (60) is sinds 1988 huisarts en werkt in een praktijk aan de Beeklaan in Tilburg met een collega arts, arts i.o. drie assisten tes en twee praktijkonder steuners. Ze is getrouwd, heeft drie kinderen en houdt een dagboek bij over het coronavirus.. Geen dienst, even uitrusten. Het was een vreemde week. Alle patiënten die mogelijk corona hebben za gen we op een apart spreekuur, met hand schoenen aan, te dunne mondkapjes voor en veel desinfecteren. Corona is deze week echt 'ontploft'. De officiële cijfers van het RIVM zijn te laag. Wij kunnen immers al twee we ken lang niemand meer testen. Wel hebben we zelf al veel mensen gewaarschuwd om maatregelen te treffen en deze virusinfectie serieus te nemen. Mijn buurtapp hierover is een soort van viral gegaan. Voel nu pas goed hoe moe ik ben. Ik heb al een paar dagen wat keelpijn, voel me niet ziek maar wel wat slapper. We moeten tweemaal daags onze temperatuur opmeten en dat doe ik braaf: bijna 38 Celsius.Ik neem een para cetamol en ga met manlief lopen over de hei. Aan het eind van de dag hoor ik de persconferentie met de ministers Bruno Bruins (Medische Zorg) en Arie Slob (Onder wijs). Alle medewerkers van de praktijk krij- gen een appje dat we de praktijkvoering vanaf maandagochtend gaan aanpassen. Ik maak hiervoor 's avonds nog een protocol in overleg met Alleen de mensen met acute of urgente pro blemen worden nog op de praktijk gezien. De eerste coronatriage (het beoordelen van pa tiënten), gebeurt telefonisch door de assis tente. Als het nodig is bel ik daarna zelf de pa tiënt terug. Gelukkig ken ik van de meeste pa tiënten hun stem en hun normale ademhaling en zo kunnen we een beslissing nemen over het vervolg. Ons team staat als een huis, we vangen alles met elkaar op. Het is soms schrijnend: een al geplande nier donatie binnen een gezin is voor onbepaalde tijd uitgesteld. En ook een patiënt die wegens kanker even thuis is tussen twee operaties in, blijkt nu een ziek kind in huis te hebben. Con tact van de patiënt met het kind is dringend afgeraden, want als zij ziek wordt kan de ge plande operatie niet doorgaan. Inmiddels zijn een paar van onze patiënten zeer ziek ingestuurd naar het Elisabeth-Twee- GO ZATERDAG 28 MAART 2020 'Doen we het goed? Is het wel goed genoeg?' i maart RIVM meldt landelijke cijfers, maar in Til burg zijn de meeste besmettingen. Kabinet besluit dat horeca, basisscho len, middelbare scholen, mbo'sen kin deropvang dicht moeten. 3 mim /~r\11 ocrn mij ix cuncga. Toespraak premier Rutte over lock- down light' en groepsimmuniteit. Er zijn nu 20 doden, 96 mensen liggen op de intensive care. maart LEES VERDER OP PAGINA 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 61