m V 'mm tM Er zijn veel dingen waar ik tevreden op terugkijk. De komst van de nieuwe school in Kloetige had wel beter gemoeten 7 f WÊ •v. PASPOORT A Daarna vervulde hij daar drie jaar lang de functie van teamleider particulieren. In 2015 werd Als- sema wethouder in Goes, de ge meente waarin hij toen ook al geruime tijd woonde. In zijn vrije tijd mag Als- sema graag kick boksen, hardlo pen en wielren nen. Hij is mo menteel vrijgezel en zorgt mede voor twee kinde ren. zetels haalde. Uiteindelijk heb ik het niet erva ren als een persoonlijke afrekening. En we ble ven natuurlijk wel gewoon de grootste partij.'' ,,Ik was vijfjaar oud. Mijn vader was militair en werd overgeplaatst van de vliegbasis in Leeu warden naar die in Woensdrecht. We zijn toen in Kapelle gaan wonen. Later ben ik naar Goes verhuisd. Voor mijn vader was het destijds een vanzelfsprekendheid dat je verhuisde als dat werd gevraagd. Momenteel is hij op uitzending naar het buitenland.'' „Absoluut niet. Natuurlijk heb ik mijn beden kingen bij hoe het allemaal is gegaan met die marinierskazerne. Maar ik zal een militair, ie mand die bereid is zijn of haar leven te geven voor een ander, nooit een watje noemen. Zulke typeringen zijn niet terecht.'' ,,Toch stond die provincie bovenaan mijn lijstje. Ik heb voor mezelf een soort profiel schets gemaakt, nadat ik had besloten dat ik burgemeester wilde worden. Het moest een gemeente zijn met ongeveer 25.000 inwoners, in een groene omgeving en met stadse en dorpse elementen. En hij moest in Brabant lig gen. Nu zal ik niet beweren dat ik een mooie gemeente in pak 'm beet Zuid-Holland aan me voorbij had laten gaan, maar Brabant had abso luut mijn voorkeur. Ik hou van de sfeer die daar heerst. De trotsheid. Ze investeren daar ook echt in relaties, juist ook in de bourgondische. Daar voel ik me in thuis. Ik pas me trouwens overal vrij gemakkelijk aan, hoor. Ik voel me thuis in Zeeland, maar als ik in Groningen kom, heb ik dat gevoel ook. Dat zal in Brabant niet anders zijn. Het is niet voor niets dat de ka meleon mijn lievelingsdier is.'' ,,Daar zetten we bewust op in. Als we een ta lent zien, investeren we daarin. Het grappige is dat ik Joost bij het CDA heb gehaald op bijna dezelfde manier waarop Jo-Annes mij heeft ge strikt. Jan Hut, destijds raadslid voor het CDA in Goes en directeur van de muziekschool, wees me op Joost. 'Ik heb hier iemand die heel goed piano speelt, maar volgens mij nog veel meer in z'n mars heeft', zei hij. 'Kun je daar iets mee?' Nou, dat konden we wel. Ik heb Joost bij de club gehaald en samen met andere jongeren een warm welkom geboden. Ik weet zeker dat hij het goed gaat doen.'' GO ZATERDAG 28 MAART 2020 Derk Alssema: ,,Ik voel mij overal wel thuis. Groningen, Zeeland en in Brabant zal dat niet anders zijn. Het is niet voor niets dat de ka meleon mijn lievelingsdier is.''. foto johan van der heijden 9Nk< Derk Alssema werd in 1986 ge boren in het dorp Muntendam, onder de rook van Groningen. Op 5-jarige leef tijd verhuisde hij met zijn ouders en zussen naar Kapelle, omdat zijn vader op de luchtmachtbasis in Woensdrecht ging werken. Als- sema was scho lier op het Calvijn College in Goes en studeerde daarna Manage ment, Economie en Recht (MER) aan de Hoge school Zeeland. Van 2008 tot 2012 was Als- sema proces controller bij de Rabobank. Je bent geboren in Groningen. Hoe ben je in Zeeland verzeild geraakt? De mariniers uit Doorn die niet naar Zeeland willen verhuizen, worden soms watjes ge noemd. Vind je dat dan ook? Groningen, Zeelanden dan nu ineens Bra bant. Dat is nogal een verandering. Je opvolger Joost de Goffau is 29 jaar oud en straks de jongste wethouder van Zee land. Hoe komt het toch dat het CDA in Goes steeds weer van die jonge talenten klaar heeft staan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55