De Bruine mist de gesprekken met zijn vader Vermeulen rolde van de 14 ZEELAND Brian van Goethem zou nu eigenlijk van wedstrijd naar wedstrijd reizen. Het coronavirus heeft voorlopig een dikke streep door de plannen van de Terneuzenaar gezet. WIELRENNEN GEEN KLASSIEKERS/ Bevelanders is nu bezig aan het derde seizoen op rij in de derde klasse. Voetballen is er door de co ronacrisis (nog) niet bij, maar pra ten over de verrichtingen behoort wel tot de mogelijkheden. De for matie uit Kamperland bezet de achtste plaats en is een goede middenmoter. Hoe zou De Bruine zijn ploeg omschrijven? ,,We moeten het met Bevelanders niet altijd heb ben van het allerbeste voetbal, maar werken er met z'n allen kei hard voor.'' Hoe graag De Bruine, die al heel zijn leven bij Bevelan ders speelt, wil beweren dat het vooral om het team draait, geniet zijn trainer nog net even meer van de specifieke kwaliteiten van zijn nummer '10'. ,,Sam is heel rustig aan de bal, heeft inzicht en kan passeren alsof er geen tegenstan der staat. Ook op een laag tempo, dat vind ik uniek aan hem'', aldus Dijkstra. De jongeling speelde dit sei zoen kort achter de spits en daar staat geen onbekende voor hem. De aanvalsleider van de zwart- rode formatie is Bart de Bruine, de twee jaar oudere broer van Sam. ,,We kennen elkaar natuurlijk heel goed, dan weet je de ander makkelijk te vinden.'' Lastige periode Vanzelfsprekend gaat het buiten het veld bijna altijd over voetbal. ,,We hebben wel discussies. Over een doelpunt of juist een bal die één van ons af had moeten geven, maar ook over mooie acties.'' Ook in het ouderlijk huis wordt iedere wedstrijd voor- en nabeschouwd. Dat moeten ze sinds zeven jaar doen zonder hun vader. Een las tige periode voor de twee voetbal- lende broers, maar gelukkig is hun moeder net zo fanatiek. ,,Toen ik tien jaar oud was, overleed mijn vader. We hadden het met hem altijd over voetbal, hij was ook onze trainer in de jeugd. Dat was echt een mooie tijd. Nu mis je het natuurlijk om met hem over voet bal te praten. Maar onze moeder is net zo betrokken bij de voetbal.'' De havo 5-leerling debuteerde dus al op zijn vijftiende in het eer ste. Sam de Bruine was toe aan het seniorenvoetbal. ,,Op een dorp speel je met de jeugd vaak niet heel hoog, bij de senioren word je in ieder geval fysiek al enorm uit gedaagd.'' In de competitie was hij dit sei zoen goed voor zes goals. Hij vindt zichzelf sierlijker dan broer Bart, die volgens hem sterker is. Qua ui- Ik woon twee minuten van de club en ga er nog elke keer met veel plezier naartoe terlijk en als voetballers lijken ze sowieso niet op elkaar, vindt hij. Toch maakt hij af en toe gebruik van de identiteitskaart van zijn broer, vertelt hij lachend. ,,Op mijn leeftijd mag je nog geen alco hol drinken, dus dan gebruik ik heel af en toe zijn ID. Ik ben vrij lang, meestal geloven ze me wel.'' Dat trucje hoeft hij buiten het veld nu dus niet meer uit te halen. Binnen de witte lijnen mogen we de komende jaren nog veel van hem verwachten, als we Dijkstra mogen geloven. ,,Sam is echt een geweldige voetballer, daar gaan clubs voor in de rij staan.'' Zelf is de nuchtere jongeling daar echter nog niet mee bezig. ,,Ik zit goed hier. Misschien maak ik ooit de stap. Ik ben nog jong, dus het kan alle kanten op.'' Voorlopig stapt hij gewoon nog lekker op het fietsje. ,,Ik woon twee minuten van de club en ga er nog elke keer met veel plezier naartoe.'' Voor Vlissinger Sven Vermeulen staat 2020 tot nu toe voor een groot deel in het teken van natuurram pen. Eerst kreeg de trainer van ten nisster Bibiane Schoofs te maken met de bosbranden in Australië en al snel daarna was er het coronavi rus. Eerst in Thailand, nu in eigen land. Maar hij houdt zijn pupil in beweging en loopt ook zelf nog steeds zijn rondjes. Samen rolden Vermeulen en Schoofs van de ene in de andere na tuurramp. De Australian Open, één van de vier Grand Slams, werd in januari geteisterd door bosbranden. „Daarna vlogen we door naar Thai land'', vertelt Vermeulen. ,,Het co ronavirus was toen al in Azië.'' Toen de Vlissingse trainer en zijn pupil uitstapten op het vliegveld in Bangkok viel één ding op. ,,Heel veel mondkapjes.'' Zelf werden Vermeulen en Schoofs meermaals gecontroleerd. ,,Iedere dag werd onze temperatuur opgenomen, om te kijken of we geen koorts had den.'' Dat was niet het geval, waardoor Schoofs gewoon kon spelen en Ver meulen kon coachen. Dat was in Lyon, na de terugkeer in Europa, ook het geval. ,,Maar voordat het toernooi daar begon, werden we al gewaarschuwd dat het mogelijk af gelast kon worden.'' Zo ver kwam Iedere dag werd onze temperatuur gemeten het niet. ,,Alleen twee dagen na de laatste wedstrijd ging alles op slot.'' Vermeulen had al het gevoel dat er een tennisloze periode aan zat te komen. Zeker in Europa. ,,We heb- Normaal gezien was hij nu in volle voorbereiding op de Ronde van Vlaanderen, maar niets is minder waar. Wielrenner Brian van Goe- them zag vanwege het coronavirus alle voorjaarsklassiekers aan zijn neus voorbijgaan. ,,Het is natuurlijk enorm jammer, maar voor de volks gezondheid is dit de enige juiste be slissing", meent de 28-jarige cou reur van Lotto-Soudal. Van Goethem voelde zich beter dan ooit tevoren. De inwoner van Terneuzen had een goede winter gedraaid en ver baasde zichzelf in de eerste wedstrijden van het seizoen. „Het ging al heel goed in de Ruta del Sol", verklaart hij. „Dat is een koers die me natuurlijk niet op het lijfis geschreven, maar het klim men ging me veel beter af dan andere jaren en dat is natuurlijk een goede indi catie." Tevreden Volle goede moed begon Van Goethem aan het Op zijn vijftiende debuteerde Sam de Bruine in het eerste elftal van Bevelanders. Sinds vorig seizoen heeft de nu 17-ja- rige aanvallende middenvelder een basisplaats. Zijn trainer, Renato Dijkstra, is enthousiast over zijn smaakmaker. „Voor hem gaan clubs in de rij staan.'' Daniel Wissel Kamperland - Sam de Bruine (17) Ook de Zeeuwse sport is in de ban van het coronavirus. Hoe gaan spelers en trainers ermee om? Vandaag in deel 10, het laatste deel: Sven Vermeulen. Daniel Vervelde Vlissingen - Sven Vermeulen zaterdag 28 maart 2020 Job de Feijter Terneuzen Heel apart, om nu thuis te zitten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42