€f? 'S 666* 6NKU6 &chtujN W6 J06 \J6£ÜIED7 T66MN ViSZH ZEELAND 11 Lagere straf voor overval op Poolse supermarkt 1 OUAgANTAiMg PAS 15 MIDDELBURG De twee man nen die in de avond van 8 juni vo rig jaar probeerden Poolse super markt Krowka in Terneuzen te overvallen, hebben lagere straf fen gekregen dan was geëist. Zo kreeg de 22-jarige A. H. uit Brakel drie jaar cel in plaats van de ge vraagde vier jaar en zijn 24-jarige makker S. R. dertig in plaats van veertig maanden cel. Daarnaast moet het duo een schadevergoe ding en smartengeld van in totaal 19.772 euro betalen. In de bewuste avond stapten de twee, met een gestolen sleutel, via de achterdeur de supermarkt binnen. Gewapend met pistool en mes en met bivakmutsen lie pen ze rechtstreeks naar de kassa, waar de eigenaar zijn geld stond te tellen. Vrijwel direct ontstond er een vechtpartij waarbij H. de eigenaar de nodige klappen gaf en R. met zijn mes op de eigenaar instak. Een medewerker van de super markt werd ook met het mes ge stoken. De twee overvallers na men de benen en de eigenaar werd in kritieke toestand naar een ziekenhuis in Gent gebracht. R. en H. konden kort na de over val worden aangehouden. H. blijft ontkennen er iets met de overval te maken te hebben. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Excuses Ik ben geschrokken en ontdaan door de excuses van onze koning aan Indonesië (11 maart). In op dracht van de toenmalige Neder landse regering waren wij in In donesië, om daar vrede te bren gen. Een politiek besluit dus! Het leed is in de eerste plaats wat de Indonesiërs hebben aange richt. Opgefokt door de Jappen stalen en beroofden ze hun eigen bevolking. Een verade ming toen wij kwamen en ze be vrijdden, voorzagen van medicij nen, eten en kleren. Geen wonder dat ze aan ons vroegen om te blij ven toen we weggingen. Dat het ons zweet, bloed en tranen heeft gekost en bovenal onze gesneu velde vrienden die daar gebleven zijn, blijkbaar is dat van minder belang. Nog vorig jaar werd ik bij een provinciale herdenking door een dame bedankt, dat we haar uit een kamp bevrijd hadden! Servicebus Per 1 mei gaat de servicebus in Middelburg verdwijnen (7 maart). De gemeenteraad heeft op 5 maart besloten dat er een tij- delijke oplossing komt totdat er een definitieve regeling met pro vincie en Connexxion gereali seerd zal worden. Ik ben de raad en wethouders zeer zeer dankbaar dat er een busje blijft rijden. Ook alle men sen die zich hiervoor hebben in gezet zijn superblij met dit be sluit. Wel zullen we de hulpvaar dige en vriendelijke chauffeurs van de servicebus gaan missen. Jammer. Beatrix Meindersma, Middelburg Kerkgebouw Ik vind het heel verdrietig dat een kerkgebouw verhuurd wordt voor een spirituele beurs (9 maart). Volgens mij kan daar geen zegen op rusten. Coronavirus (1) Het coronavirus zal naar ver wachting impact hebben op de fi nancieel/economische situatie. De klaagzang van de werkgevers is begonnen, er is dringend finan ciële ondersteuning nodig. De economisch/financiële crisis in 2008 werd destijds afgewenteld op de gewone burger. Het kapi taal wist gebruik te maken van de door hun veroorzaakte problema tiek en om te zetten in eigen voordeel. Wordt de economische impact en de financiële gevolgen daarvan straks net als anders opnieuw af gewenteld op de gewone burger? Wil de gewone burger opnieuw alles ondergaan? Luc Brusselaers, Kuitaart Coronavirus (2) We zijn aangenaam verrast door de toezeggingen die richting be drijfsleven zijn gedaan. We schij nen heel rijk te zijn. Het blijkt in de praktijk niet echt gezien het niet nakomen van de toezeggin gen in Groningen, het failliet la ten gaan van ziekenhuizen en dan nu de zweverige toezeggin gen door Hoekstra, Wiebes en Koolmees. Je zou zo weer voor deze club kiezen, als het waar is! Maar is het echt? Nee, ik heb het niet over de slappe hap in Doorn! Guus Blankenburgh, Vlissingen Coronavirus (3) De coronacrisis houdt ons alle- maal bezig. We hamsteren een beetje (soms veel) en onze plan nen (vakantie, uitjes etc.) worden in de war geschopt. De regering met Mark Rutte voorop doet zijn uiterste best om de schade zo veel mogelijk te beperken. Het is daarom onbegrijpelijk en mis plaatst dat sommige leiders van de oppositiepartijen het rege ringsbeleid afkeuren en soms in grove bewoordingen. Je hoeft het niet eens te zijn met elkaar, maar ga met elkaar in overleg en treedt naar buiten als een eenheid om de burgers niet onnodig in ver warring te brengen. De zorgsector maar ook vele an deren die de boel draaiende hou den, hebben niks aan verdeeld heid. Rutte zei het goed: zorg en let goed op elkaar. Thon Bastiaansen, Terneuzen Coronavirus (4) Het applaus voor het personeel in de gezondheidszorg is meer dan terecht maardaar kun je geen boterham méér van eten. Wordt het geen tijd dat deze mensen beloond worden met een extra premie zolang de crisis duurt. En daarna een opslag van minstens 25 procent. Nog niet zo lang gele den stonden ze nog op de barrica des voor meer loon. Er is geld ge noeg, zegt Rutte. De Belgen slui ten - zelfs met containers - de grens af met Zeeuws- Vlaanderen. Waarom is de Wes- terscheldetunnel nog niet tolvrij voor ons? Nu zitten we helemaal opgesloten. We hebben nog een kazernecompensatie te goed. Weten ze in Den Haag toch wel waar Zeeuws-Vlaanderen ligt? Ook Europa laat zich weer van zijn beste kant zien. Elk EU-land doet zijn eigen zin. Eén Europa, laat me niet lachen, komt er nooit. Ronald Möring, Zuiddorpe Coronavirus (5) Tot een complete lockdown heeft het kabinet (nog) niet besloten. Dit zou in strijd zijn met de Ne derlandse traditie van het ge doogbeleid, waarbij niet alleen een beroep wordt gedaan op het gezonde verstand van de burger, maar die er vooral op gericht is de vaak tegenstrijdige belangen van de bestaande partijen - in dit ge val de medische wereld en het bedrijfsleven - met elkaar te ver enigen. Een lockdown botst bovendien met het liberale staatsconcept van het huidige kabinet, waarbij de rol van de overheid zich be perkt tot die van toezichthouder op de handhaving van de wetten en verordeningen. Ten slotte vraag ik me af of het überhaupt wel zin heeft om een lockdown in Nederland in te voe ren. Net als het onderwijs is ook de gezondheidszorg grotendeels een 'nationaal' product, onder specifieke historische omstandig heden tot stand gekomen, en daarin past geen buitenlands 'im plantaat'. Albert Kort, 's-Heer Hendrikskinderen )K HeëN/ere&iS C6N H6^&£L If 7 zaterdag 28 maart 2020 GO Simon Corbijn, 2.14RI Bataljon Zee land, Oostkapelle Jo Smallegange, Yerseke Sluiting grensovergang bij Koewacht. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39