h 1 r Vlissingen betaalt VVV voor de laatste keer óieujoon f<zrsOOn&)K Uw leven, Samen zorgen 7 PIETER WISSE DE EERSTE WEEK VAN EEN WETHOUDER Zijn eerste werkweek zal de Veerse wethouder Pieter Wisse zich zeker anders voorgesteld hebben. Hij vertelt over zijn ervaringen. u Blijf 24/7 op de hoogte over het coronavirus via pzc.nl en onze app De kersverse wethouder Pieter Wisse heeft enorm veel respect voor de leerlingen aan wie hij tot voor kort dagelijks lesgaf als wis kundedocent. ,,Ik zit nu hele dagen te luisteren en kennis op te nemen, net als zij. Ik merk nu hoe pittig dat is." Een week geleden trad Wisse (53) aan namens het CDA als wet houder van de gemeente Veere na dat een maand eerder het oude col lege van DTV, SGP/CU en VVD viel omdat DTV de steun introk. Tijdens de daaropvolgende onder handelingen had Wisse niet kun nen vermoeden dat door de coro nacrisis de wereld zo zou verande ren. Want elke ochtend als hij in Domburg het gemeentehuis bin nenstapt, komt hij in een nagenoeg leeg gebouw. Hij wordt door amb tenaren telefonisch of via beeldver binding bijgepraat. Dat eerste vindt hij niet ideaal, want hij ziet graag li chaamshouding en gezichtsuit drukking. ,,Zaken bespreken via beeldverbinding werkt beter." Er zijn ook ambtenaren die hem in persoon bijpraten. Dat doen ze wel vanaf gepaste afstand. ,,Even elkaar een hand geven of bij elkaar staan is er niet bij." Als het echt nodig is, wordt er vergaderd. ,,Dat gebeurt dan in de raadszaal, zodat we alle maal toch een flink eind uit elkaar zitten." De werkdag van de inwoner van Biggekerke begint met hardlopen. ,,Ik sta zo tussen zes en half zeven op en dan ga ik rondje rennen, douchen, ontbijten, krant lezen en dan naar het gemeentehuis." Meestal begint hij met overleg met de twee andere wethouders, Adri Roelse (DTV) en Chris Maas (PvdA/GL). ,,Dan bespreken we wat ons is opgevallen en wat we moeten doen." Snijden in uitgaven Als wethouder financiën is hij al direct aan het kijken waar gesne den kan worden. Want het is zon neklaar dat de gemeente het moet doen met minder inkomsten. Al leen al de toeristenbelasting, jaar lijks goed voor zo'n 5,5 tot 6 miljoen euro, zal een flinke knauw krijgen omdat er veel minder toeristen naar Walcheren komen. ,,Daar moeten we natuurlijk op inspelen." Maar hij geeft ook aan dat de finan ciële positie van de gemeente niet de allereerste zorg is. ,,Wel die van inwoners en ondernemers." Tijdens de gesprekken met amb- Ik wil ervoor zorgen dat de bewoners weten waar ze aan toe zijn tenaren viel het hem ook op dat er binnen het gemeentehuis wordt gewerkt aan talloze projecten. ,,Groot en klein. Ik denk wel zo'n honderd." Hij vindt dat heel kri- tisch gekeken moet worden welke haalbaar en betaalbaar zijn en welke uitgesteld moeten worden. Hij hoopt wel dat het lukt ervoor te zorgen dat binnen twee jaar Aag- tekerke, Serooskerke en Oost- en Westkapelle weten welke scholen, gymzalen en dorpshuizen worden opgeknapt of vernieuwd, zodat ze weer goede dorpsvoorzieningen hebben. Dat vormt een van de be langrijkste speerpunten van het collegeprogramma voor de ko mende twee jaar. ,,Ik wil ervoor zorgen dat de bewoners weten waar ze aan toe zijn." Hij zegt wel dat daadwerkelijk realisatie wel eens naar achteren kan verschuiven door de crisis. ,,Dan maar één jaar later." Een ander speerpunt, leefbaar heid en toerisme met elkaar in har monie brengen, heeft volgens hem nu even geen prioriteit. ,,Eerst moeten de toeristen terugkeren." Claudia Sondervan Vlissingen De VVV vroeg Vlissingen om 35.000 euro voor 'informatiema nagement': het verspreiden van informatie over accommodaties, evenementen en bezienswaar digheden online en op papier. De organisatie vraagt subsidie van alle Zeeuwse gemeenten. Vlissingen betaalt dit jaar voor het laatst, 32.000 euro. De VVV sloot vorig jaar september het kantoor aan de Spuistraat. In de bibliotheek ZB Vlissin- gen was begin deze maand net het nieuwe toeristische infor matiepunt van start gegaan, maar dat is net als de bibliotheek sinds 13 maart dicht. Borden op straat verwijzen naar de nieuwe dienst en toeristen volgden die ook al, meldt coördinator Mari- leen van Wijnen. De biblio theekmedewerkers geven op proef voor een jaar informatie over campings, hotels, attracties en evenementen. ,,Ze hebben een korte training gehad", zegt Van Wijnen. Volgens de ambtenaar die het collegebesluit voorbereidde, is gezien het Vlissingse aandeel in het Zeeuwse toerisme een VVV- subsidie van 16.500 euro beter passend. Met de gevraagde 35.000 euro zou Vlissingen 14,4 procent van het totaalbudget van de VVV (243.000 euro) voor haar rekening nemen. Op basis van het aantal toeristische overnach tingen en het inwonertal zou 6,8 procent volgens de ambtenaar beter zijn. B en W besloten toch anders. Zij hielden vast aan de 32.000 euro die vorig jaar als maximale subsidie werd vastge steld. Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf t/'Sï www.villavalentijnmiddelburg.nl Zorgstroom^^ Maatregelen Zorgstroom tegen het coronavirus www.joosse.nl zaterdag 28 maart 2020 WA 'Hele dagen luisteren, ik merk nu hoe pittig dat is' Wethouder Pieter Wisse overlegt via videoverbinding met een van zijn ambtenaren. foto gemeente veere Emile Calon Domburg -Pieter Wisse De VVV Zeeland krijgt voor het laatste jaar 32.000 euro van Vlissingen, hoewel het VVV-kantoor eind september vorig jaar sloot. De gemeente wil wel een gesprek met de VVV over wat die voor dat geld gaat doen. Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg al meer dan 17 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienum mer is 257589806. Opvangvormen zijn o.a.: 40-, 48-, 52 weken p/j en flexibel. Hele-, halve- en verlengde dagen, incidentele-, ruildagen en uurtje factuurtje. Villa Valentijn Middelburg maakt gebruik van wasbare bamboeluiers. Waarom eigenlijk persé zo'n wasbare luier? Het is gewoon beter voor het milieu. En de kinderen zijn eerder zindelijk. We hebben vier groepen in de volgende leeftijd: 3 mnd. -1 jaar (Gele groep), 1 - 2 jaar (Roze groep), 2 - 3 jaar (Rode groep), 3 - 4 jaar (Blauwe groep), waardoor we de kinderen op maat tijdens de verschillende ontwikkelingsstadia kunnen begeleiden en de overgang naar de basisschool optimaal is. Ook is een heerlijke 36 meter diepe ommuurde tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. Voor de zeer scherpe prijs/kwaliteit verhouding kunt u meer informatie vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl ons e-mailadres is info@villavalentijn.nl. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854-890090. 1 "«fTT-v Rouaansekaai 61 in Middelburg| info@villavalentijn.nl Landelijk registratienummer is 257589806 zorgstroom.nl/coronavirus joosse Accountancy accountants Belastingzaken belastingadviseurs Bedrijfsadvies Salarisverwerking personeelsdiensten Loonadvies JOOSSE HR Diensten T 0118 612 774 j 0118 503 010 T 0118 592 828 info@joosse-accountants.nl info@joossepersoneelsdiensten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35