Kloosterschip vindt ligplaats in België 1 6 Eerste verslag over faillissement vervoersbedrijf Zeevaart school wordt nu hotel, in plaats van zorghotel Campagne om telers van waren af te helpen Op afstand, maar nog steeds dichtbij! PAC Polderdijk Zonweringen TCR was landelijk actief op het ge bied van openbaar vervoer, tou- ringcarritten en taxidiensten voor onder meer WMO-vervoer, leer lingenvervoer, vervoer in opdracht van zorginstellingen, zakelijk taxi vervoer, regulier taxivervoer en rouwvervoer. Eind januari zag het bedrijf zich gedwongen uitstel van betaling aan te vragen. Dat ge beurde kort nadat naar buiten kwam dat het bedrijf moeite had om de salarissen over januari uit te betalen. Nadat gebleken was dat een red dingspoging niet haalbaar was, werd op 10 februari het faillisse ment uitgesproken. De meeste on derdelen en activiteiten van het bedrijf zijn inmiddels overgeno men door andere partijen. Bij TCR waren 1100 mensen in dienst, naast 200 uitzendkrachten. Veel werknemers konden mee naar de nieuwe eigenaar. De curatoren zijn nog bezig de precieze oorzaken van het faillisse ment te onderzoeken. Uit hun ver slag wordt wel duidelijk hoe hard het bedrijf is gegroeid. In 2016 be droeg de omzet 38 miljoen euro. Dat was drie jaar later gegroeid Om de opdrachten toch binnen te kunnen halen, zien bedrijven zich vaak gedwongen heel scherp in te schrijven naar 60 miljoen euro. In 2017 boekte TCR voor het eerst een klein verlies. Vorig jaar eindigde het bedrijf 2 miljoen euro in de min. TCR heeft volgens de curatoren zelf aangegeven dat het bedrijf vooral uit was op omzetverhoging, maar dat er 'niet voldoende focus op rendement uit bestaande om zet' was. Ook was er sprake van 'onvoldoende kostenbeheersing' en gebrek aan financieel manage ment om de groei van het bedrijf - dat inmiddels bestond uit twee holding - en 23 dochtervennoot schappen - te kunnen bijbenen. Onvermijdelijk Ook de overname van touringcar- bedrijf Connexxion Tours in 2018 hakte er stevig in. Dat leidde tot 'druk op de liquiditeit' van TCR. Dat zorgde er begin dit jaar voor dat er te weinig geld aanwezig was om de verzekeringspremies van de 950 voertuigen te kunnen voldoen. Daardoor moest uitstel van beta- ling worden aangevraagd. De be windvoerders concludeerden en kele dagen later al dat een faillisse ment onvermijdelijk was. Gezien de 'nijpende liquiditeitssituatie' was er geen zicht op dat de reke ningen van de schuldeisers snel konden worden betaald. TCR is zeker niet het enige be drijf dat het lastig heeft op de ver voersmarkt. Diverse ondernemin gen hebben het financieel zwaar. Dat wordt vooral toegeschreven aan de toegenomen marktwerking en concurrentie. Om de opdrach ten toch binnen te kunnen halen, zien bedrijven zich bij aanbeste dingen vaak gedwongen heel scherp in te schrijven, niet zelden onder de kostprijs. Claudia Sondervan Vlissingen Het is een project van Arcus Projectontwikkeling uit Krui- ningen, actief in (her)ontwik- keling van onder meer medisch en commercieel vastgoed. De gemeente Vlissingen is positief over het plan, dat tot en met 7 mei ter inzage ligt. Uiter lijk wordt het rijksmonument niet veranderd. Ook de ken merken van het interieur wor den gehandhaafd. Op de eerste verdieping komt een restaurant en bar. Enkele van de huidige 48 zorg- en behandelkamers worden samengevoegd tot suite. Drie sterren Uit onderzoek van STEC Groep vorig jaar bleek er in Vlissingen voldoende ruimte voor meer hotelkamers, zeker op onder scheidende plaatsen. Het wordt een drie sterrenhotel 'met de allure van vier sterren', staat in het plan. De indeling van het gebouw, in 1950 gebouwd naar ontwerp van Arend Rothuizen, staat een volledige vier sterrenstatus in de weg. COLIJNSPLAAT Door de coro nacrisis blijven boeren met verse producten zitten. Landbouwor ganisaties, waaronder de ZLTO, beginnen daarom de campagne KoopOnzeOogst. Op die manier willen ze telers helpen hun pro ducten te verkopen aan verwer kende bedrijven, winkels of rechtstreeks aan consumenten. De sluiting van de horeca is merkbaar op het boerenerf. Telers zoeken nu andere wegen om van hun verse producten af te komen. Om aanbod en vraag bij elkaar te brengen, bundelen landbouwor ganisaties ZLTO, LTO Noord en LLTB de krachten in een lande lijke verkoop- en promotiecam pagne. De hoop is onder meer ge vestigd op nieuwe lokale initia tieven om producten van telers aan consumenten te verkopen. Abt Abibos, overste Elisabed, zuster Nino en zuster Ekatarina, die zich onlangs bij het trio voegde, hebben hun schip afgemeerd in de jachtha ven van watersportvereniging Kempen in Massenhoven. De jacht haven ligt direct aan het Albertka- naal, zo'n twintig kilometer ten oosten van Antwerpen. De Geor- gisch-orthodoxe kloosterlingen verwachten er minstens tot het eind van het jaar te verblijven. De Elia II, een tot kerkschip om gebouwd voormalig onderhouds- vaartuig van Rijkswaterstaat, lag tot 4 maart in de Eerste Binnenhaven van Vlissingen. Het schip was daar in het najaar van 2017 beland, omdat de kloosterlingen een Vlissinger kenden, die hen bij een aantal on- derhoudsklussen kon helpen. Hoe wel 'passanten' normaal hoogstens een jaar in een Vlissingse haven verblijven, bleef het opvallende schip - dat niet alleen een kapel op de achtersteven, maar ook een groot 'gouden' kruis op de voorplecht torst - tot vorig jaar zomer onder de radar van het gemeentebestuur. Even wennen Een brand op een naastliggende bijboot alarmeerde B en W van Vlissingen. De kloosterlingen mochten niet langer aan boord sla pen en moesten voor eind vorig jaar vertrokken zijn. Hoewel Abibos en zijn zusters nog pogingen onderna men om dit jaar in Vlissingen te mogen blijven, is de abt blij met de nieuwe ligplaats. ,,Ook hier moeten de mensen uit het dorp even aan ons wennen. Maar de voorzitter van de watersportvereniging heeft ons hartelijk onthaald. We mogen hier minstens een jaar blijven liggen." Advies op maat zoals u van ons gewend bent zaterdag 28 maart 2020 WA TCR ging aan snelle groei en overname ten onder De snelle groei van het bedrijf heeft vervoersbedrijf TCR uit eindelijk mede de das omge daan. Dat valt op te maken uit het eerste faillissementsverslag van de curatoren van het ver voersbedrijf. Rolf Bosboom Middelburg M De taxi busjes van TCR zijn in middels uit het straat beeld ver dwenen. FOTO LEX DE MEESTER De oude Zeevaartschool aan de Boulevard Bankert in Vlis- singen wordt na twee jaar leegstand een hotel. Het voormalige zorghotel, later Zorgboulevaart van Zeeland- care, krijgt in totaal 21 ka mers en zeven suites. Telers, bedrijven en consumen ten, kunnen zich melden op de Facebookpagina KoopOnze- Oogst. Het kerkschip Elia II heeft on langs een nieuwe ligplaats ge vonden in een jachthaven in het Vlaamse Massenhoven. Het schip van Georgisch-orthodoxe kloosterlingen lag tot begin deze maand in de Eerste Bin nenhaven van Vlissingen. René Hoonhorst Vlissingen Wij komen bij u thuis en blijven gewenst buiten We doen een Video-call, vanuit de showroom We maken een afspraak voor een 1-op-1 bezoek in de showroom. Alles volgens de RIVM normen natuurlijk. Nu een gratis offerte en pas later beslissen? Dat kan bij ons! Maak een afspraak voor een video-call, een huisbezoek of een exclusief showroom bezoek. 0118-552010 www. paczonweringenn I Veranda's Zonweringen - Raamdecoratie Rolluiken - Horren - Onderhoud - Reparaties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34