II VOOR DE BESTE KIA DEALS GA NAAR: kia-zeeland.nl Kinderpost zorgt voor blijdschap CORONAVIRUS 5 Op steeds meer plaatsen in Zeeland zitten en staan knuffelberen voor het raam. Waarom? Omdat we massaal op berenjacht gaan. Oproep De werkgroep Speeltuin Sluis deed ook een oproep, waar mas saal gehoor aan wordt gegeven. Zo'n zestien straten doen al mee en daar komen er steeds meer bij. „Donderdagavond zette ik het op Facebook en het ging meteen heel snel", zegt Sabrina de Winter van de werkgroep. ,,Dit is een heel leuk alternatief voor kinderen en het is leuk dat het zo goed opgepakt wordt. Ik heb twee kinderen van 2 en 5 en wij gaan dit weekend ook op berenjacht." De werkgroep vraagt Sluizenaren wel om de re gels te volgen: houd anderhalve meter afstand van andere speur ders en spreek niet af met andere gezinnen om beren te zoeken. Omdat de landelijke kaart met 'jachtlocaties' via Google Docs momenteel overbelast is wegens succes, houdt de werkgroep op Fa- Wehebben mooi weer, gelukkig. Het zijn buitenkinderen cebook zelf een lijstje bij met stra ten waar beren te vinden zijn. De jacht in Sluis is op vrijdag- middag succesvol: er zijn grote exemplaren te zien, piepkleine beertjes die wat zoektalent vergen, een koala en zelfs een tijgertje. De 10-jarige Eva is op bezoek bij haar oma in Sluis en had de beren nog niet gezien. Ze stapt even van haar fiets om te kijken in de Dinsdag straat. ,,Leuk", vindt ze. Bij een huis in de Ridderstraat zitten twee beertjes voor het raam. Die zijn van Nand Vande Capelle (5), zelf een groot berenfan. ,,Hij heeft ook een hele ijsberenkamer", vertelt zijn moeder Maud van Leening. Haar drie kinderen vermaken zich gelukkig goed, vertelt ze. ,,We hebben mooi weer, gelukkig. Het zijn buitenkinderen. Ze helpen in de tuin, springen op de trampoline en we wandelen ook veel. We zijn zelf nog niet op berenjacht ge weest, maar dat gaan we vanmid dag doen!" De jacht op knuffelbe ren is overgewaaid uit Australië, al razend populair in België en krijgt steeds meer voet aan de grond in Nederland. Ook door heel Zeeland groeit het aantal knuffelberen voor de ramen. Het prentenboek Wij gaan op beren jacht van Michael Rosen en Helen Oxenbury zou de oorspronkelijke inspiratie zijn voor de activiteit. In het boek gaan vier kinderen met hun vader op zoek naar een beer en ze komen oog in oog te staan met een échte beer. De berenjacht op straat is een stuk veiliger. Hoe werkt het? Je zet een beer of ander knuffelbeest voor het raam en kin deren kunnen vervolgens op 'jacht' gaan en beren spotten in hun eigen wijk. Zo hebben ze iets leuks te doen als ze even een frisse neus halen. AutoVermeulen n-iw«.s»prf» Autohuis Terneuzen ,,Ooh, kijk eens hoe mooi", roept mevrouw Maasmans als zij een kaartje in haar handen krijgt ge drukt van verzorger Michel van der Ouderaa. De bewoonster van Cederhof in Kapelle is heel erg blij met de post die ze bijna dagelijks krijgt van onbekende kinderen. ,,Dat is toch hartstikke leuk." ,,Het is echt geweldig", vindt ook directrice Inge van den Boomen. ,,We krijgen bijna elke dag een krat vol post. Kaarten en tekeningen, maar er zitten ook prachtige knut selwerkjes tussen. In de huiskamer hangt inmiddels één lange slinger van kaarten. De bewoners kijken er echt naar uit. Soms hebben ze de tranen in hun ogen." zaterdag 28 maart 2020 Sophie Stockman Sluis De jacht op beren is geopend - Maud van Leening, moeder Ivan en Gwen, beiden 11 jaar, vinden een beertje in een venster in de Ridderstraat. foto peter nicolai Willem Adriaansens Kapelle Mevrouw Maasmans is erg blij met de post die zij dagelijks krijgt van kinderen. Verzorger Michel van der Ouderaa geniet mee. foto inge van den boomen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33