Zeeuwse bedrijven kloppen massaal aan voor inkomenssteun Al failliet voor je zaak is geopend Jim Keelan crashte drie keer en overleefde De coronacrisis zorgt ook voor mooie en grappige initiatieven. Zo is het speuren naar beren een dingetje geworden. Mensen zetten een beer voor hun raam en kinderen sporen ze op. Meestal wordt er dan ook een briefje met een tekeningetje in de bus geduwd 'Van een berenvriend'. De vijfjarige Nand vindt het erg leuk en heeft zelf ook een paar beren achter het raam gezet van zijn huis in de Ridderstraat in Sluis. zeeland5 Susanne Coppoolse en Tijs de Vos hopen hun bedrijf te redden via crowdfunding Verhaal vliegenier uit WOII opgenomen in nieuw deel van boekenreeks Waarschijnlijk zijn het er nog flink wat meer, omdat van Schouwen- Duiveland en Tholen nog geen cij fers beschikbaar zijn. Zeeuws- Vlaanderen spant voorlopig de kroon met 1125 aanvragen voor in komenssteun voor levensonder houd en/of een lening voor be drijfskapitaal. De uitkering voor le vensonderhoud (bijzondere bij stand) bedraagt maximaal 1500 euro per maand. Bijhet noodloket van de ge meente Terneuzen klopten al 525 ondernemers aan, met name uit de horeca, maar ook veel kappers, schoonheidsspecialistes en pedicu res/manicures die hun zaak moes ten sluiten omdat ze in hun beroep geen veilige afstand van 1,5 meter kunen houden. Hulst en Sluis In Hulst staat de teller rond de 300. De aanvragers zijn restaurant- en caféhouders en naast kappers en pedicures ook winkeliers. Modeza ken bijvoorbeeld verkopen mo menteel nauwelijks kleding uit hun voorjaarscollectie die ze al wel heb ben betaald. De gemeente Sluis no teert ook boven de 300 aanvragen, vooral horeca-exploitanten, winke liers en contactberoepen zoals kap pers. Ook taxichauffeurs, schoon maakbedrijven en fotografen klop ten aan voor hulp. Walcheren Het ondernemersloket voor Wal- cherse ondernemers is door de ge meenten ondergebracht bij Orionis Walcheren. Het was de hele week het al druk met aanvragen van on dernemers voor de tijdelijke onder steuningsregelingen voor levens onderhoud en bedrijfskapitaal van zelfstandige ondernemers (tozo). Tot en met donderdag kreeg Orio- nis al 650 aanvragen binnen. Op de eerste dag van het ondernemerslo ket kwamen er nog eens 211 aan meldingen bij, zodat de teller nu op 861 staat. Bevelanden Bij de vijf samenwerkende Beve- landse gemeenten zijn donderdag 135 e-mails binnengekomen met aanvragen voor steun. De afdeling werk, inkomen en zorg (wiz) moet nog uitzoeken of de bedrijven van één of twee regelingen gebruik wil len maken. Begin volgende week is er een beter beeld. Dan kan de Ge meenschappelijke Regeling De Be- velanden ook aangeven uit welke sectoren de aanvragen afkomstig zijn. De gemeenten Schouwen-Dui- veland en Tholen hadden gisteren nog geen beeld van het aantal aan vragen. Bij het corona-loket van ontwik kelingsmaatschappij Impuls mel den zich gisteren twintig onderne- Tot nu toe zitten ruim 2200 Zeeuwse ondernemers in geldnood mers, vooral met vragen voor welke regelingen hun bedrijf in aanmer king komt. Volgende week ver wacht Impuls een piek als de lande lijke loketten voor steunmaatrege len openen. Op berenjacht I zaterdag 28 maart 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND4 ZEELAND8 Run op ondernemersloket De noodloketten voor onderne mers die door de coronacris zijn getroffen waren amper open of de aanvragen stroomden al bin nen. Tot nu toe hebben ruim 2200 Zeeuwse ondernemers die in geldnood zitten bij gemeen ten aangeklopt voor inkomens steun. Frank Balkenende Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29