Startbewijzen voor Tokio blijven ook geldig in 2021 jaar door, tot Spelen in 2022 CORONAVIRUS 21 Ik zag de toespraak van de koning en dacht: hier zit toch geen enkel gevoel bij? werken voor een bescheiden salaris. Al die politieke partijen wisten niet hoe snel ze in het verleden diverse ziekenhuizen moesten sluiten. Ik kwam de afgelopen jaren nog we- leens in een ziekenhuis. Die men sen werken zo hard en dat doen ze nu weer. Nu valt het iedereen op, dat is misschien nog een voordeel.'' Van dat laatste woord heeft Van Hanegem eigenlijk meteen al spijt. Want 'De Kromme' had zich nog zo geërgerd aan mensen die over voor delen spraken in tijden dat zoveel mensen sterven aan het zo besmet telijke virus. ,,Het EK is uitgesteld, nu kan Memphis Depay mee doen jongens'', verzucht Van Hanegem. ,,Hoe kom je er op om dat te zeggen op televisie? Dat je op deze momen ten nog denkt dat deze ellende Oranje niet slecht uitkomt. Ieder een weet dat ik gek ben op voetbal len. Maar ik werd zondag wakker en ik heb geen moment gedacht aan Feyenoord-Ajax. Het telt gewoon allemaal even niet, er zijn opeens veel grotere dingen. Voetbal telt nu niet. Maar krampachtig proberen we alles maar in stand te houden. Hoe vaak ging het nou over die Olympische Spelen? Abnormaal gewoon. Onze Olympische spor ters die klaagden steen en been dat ze in Australië nog wel konden doortrainen. Ik vraag me af of men sen nou echt nergens anders meer aan kunnen denken. Nu zijn de Spelen uitgesteld en hebben we het weer over sporters die straks mis schien te oud zijn. Nou en! Ik zie beelden van oude mensen, nog iets ouder dan ik, die eenzaam achter een raam zitten in een verzorgings tehuis. Van kleinkinderen die hun opa en oma niet meer kunnen knuffelen.Van mensen die hun baan kwijtraken. Stop dan asjeblieft met zeuren over dingen die er niet toe doen.'' Jan Lammers Het is niet alleen kommer en kwel in de sport, vervolgt Van Hanegem. ,,Weet je voor wie ik groot respect heb gekregen? Jan Lammers. Die zag al die hijgerige cameraploegen op zich afkomen. Ze hoopten op een huilcitaat omdat de Grand Prix van Zandvoort na al die jaren ein delijk weer op de kalender stond en nu moest worden geschrapt. Maar Lammers zei alleen maar rake din gen. Dat op de dag dat minister Bruno Bruins ontslag nam, er niet over sport moest worden gespro ken. Dat er in Bergamo elk halfuur een begrafenis is. Dat het niet ge past is om over Formule i te praten in deze tijden.'' Van Hanegem zegt zelf geen angst te hebben. ,,Zoals eerder, ik ben niet zo met mezelf bezig. Wel met de mensen om mij heen. Jan Janssen zei in de krant dat hij zo graag naar buiten wilde om te fiet sen. Ik dacht: Jan, jij hebt zo vrese lijk veel gefietst in jouw leven. En nog succesvol ook. Blijf nou even binnen en zorg dat je dit overleeft. Daar gaat het nu om. We hebben in deze wereld nog zoveel te winnen.'' ROTTERDAM De sporters die zich al hebben geplaatst voor de Olympische Spelen behouden hun startrecht, ook al is 'Tokio 2020' uitgesteld. Het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) be vestigde gisteren dat alle gekwalifi ceerde sporters, teams en landen volgend jaar sowieso mogen mee doen. Van alle startbewijzen voor de Spelen is 57 procent verdeeld. Aan de Olympische Spelen doen ruim 11.000 sporters mee. Heel wat kwalificatietoernooien die deze weken gehouden zouden worden, zijn geschrapt als gevolg van de we reldwijde coronacrisis. Het IOC be sloot dinsdag in overleg met Japan om de Spelen daarom naar volgend jaar te verplaatsen. Niet alleen voor het evenement zelf, maar ook voor alle openstaande kwalificatiemo menten moeten nieuwe data ge vonden worden. Het Internationaal Olympische Comité heeft dat telefonisch laten weten, aldus de Nederlandse chef de mission Pieter van den Hoogen- band. ,,Dat is de snelle duidelijk heid waarom wij hadden ge vraagd'', aldus de voormalig zwem mer. Tevens gaf het IOC nogmaals aan dat er nog steeds naar wordt ge streefd om binnen drie weken de nieuwe data van de Spelen bekend te maken. Maar liefst negen keer werd Kra mer wereldkampioen allround. Geen schaatser deed hem dat ooit na. Een tiende titel? Dat zou natuurlijk mooi zijn. Maar hij heeft ook een hoger doel, dat hij de laatste jaren veelvuldig ver kondigt: ,,Mijn grootste drijfveer is nog altijd het plezier dat ik uit het schaatsen haal. Dat heb ik nog steeds, dus ik zie geen reden om te stoppen. Ondanks de overwinningen die ik al heb be haald, ben ik nog altijd superge- motiveerd.'' zaterdag 28 maart 2020 niet met mezelf bezig' - Willem van Hanegem (76) Is er meer te wensen? A Sven Kramer: ,,Ik zie geen reden om te stoppen, heb nog altijd plezier.'' foto anp A Willem van Hanegem: „Stop asje blieft met zeu ren over din gen die er niet toe doen.'' FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21