CORONAVIRUS JOL Liesbeth List had het leven lief Vandaag bij deze krant Vanaf maandagmiddag gaan campings, hotels en vakantieparken op slot Walcheren Op 78-jarige leeftijd overleden zangeres laat schat aan liedjes na betalen Als abonnee heeft u onbeperkt toegang tot alle online artikelen. Ga naar pzc.nl/inloggen Corona heeft ervoorgezorgd dat de grenzen zijn gesloten. Alleen als het noodzakelijk is, mag je de grens nog over. Maar wat als je lief in Vlaanderen woont en jij in Nederland? Dat is de situatie van Jean-Paul Roels uit Retranchement en zijn vriendin Nancy Jamain uit Brugge. Roels opende een Face- bookpagina voor koppels in dezelfde situatie. Vannacht één uur minder slaap Theo Giele Vlissingen De voorzitter van de Veiligheidsre gio Zeeland heeft de noodverorde ning gisteren uitgevaardigd om druk op de ziekenhuiszorg in de provincie niet onnodig op te laten lopen. Er is nog ruimte in de ziekenhuizen. In Zeeland wordt inmiddels gewerkt aan uitbreiding van het aantal bed den. Daarbij wordt ook gekeken naar ruimte in verpleeghuizen. De direc teur publieke gezondheidszorg Joke Gaemers verwacht in mei de piek van coronapatiënten in de provincie. Seizoensarbeider Voor een aantal mensen is een uit zondering gemaakt op het verbod om in een vakantiewoning, hotel of caravan te overnachten. Het gaat dan om seizoensarbeiders, mensen die er wegens persoonlijke omstandig heden wonen en mensen die om 'niet-recreatieve' reden in een hotel slapen. „Zeeland verkeert in een bij zondere positie met naar verhou ding veel toeristen ten opzichte van de totale bevolking", zei Veilig heidsregio-voorzitter Jan Lonink. Hij kondigde het instellen van de ZEEUW OVERLEDEN noodverordening maandag al aan. Toen werden alleen nog campings en vakantieparken genoemd. Maar veel toeristen hebben een eigen va kantiewoning in Zeeland of huren een verblijf via Airbnb. Daarom is gekozen voor een totaalverbod op toeristische overnachtingen. Politie en boa's zullen toezien op naleving van het verbod. Over de hoogte van de boete als een ver huurder of toerist betrapt wordt, moet het Openbaar Ministerie nog een beslissing nemen. ,,Het is een vergaand, maar wel een helder be sluit", aldus Lonink. ,,Het is gemak kelijker om de verordening later te versoepelen als het kan, dan om steeds maar verder op te schalen. Strandhuisjes Het verbod gaat pas na het weekend in om de nu aanwezige toeristen de kans te geven, rustig te vertrekken. Wel geldt met onmiddellijke ingang een verbod op het opbouwen van slaap- en strandhuisjes. De VRZ voegt in haar verklaring toe te be grijpen dat deze maatregelen de toe ristische sector pijn doen, 'maar eco nomische schade is te herstellen, ge zondheidsschade is onherstelbaar'. De maatregelen zijn genomen met instemming van alle burge meesters en na overleg met de re creatiesector. Individuele gemeen ten kunnen er niet van afwijken. Zeeland is niet de enige regio waar toeristen worden geweerd. Twente was donderdag de eerste om de campings en vakantieparken te slui ten om dezelfde reden als Zeeland: vrees voor te grote druk op de zorg. Andere veiligheidsregio's volgden in de loop van vrijdag. Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 6 halen ZEELAND2 Zeeland weert slaaptoerist Geen toerist mag vanaf maan dag nog overnachten in Zeeland, of het nu op de camping, het va kantiepark, in een plezierjacht of de eigen tweede woning is. Sinds donderdag is één inwo ner van Zeeland overleden aan Covid-19; dat brengt het totaal aantal slachtoffers op zes. Er zijn 118 Zeeuwen posi tief getest op het virus; dat zegt eigenlijk niets, omdat er zeer beperkt wordt getest. P2 t/m 17 en ZeElAND 1 t/m 5 Naast de zon ook wolken zaterdag 28 maart 2020 12°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1