Ik zie mijn nichtje nauwelijks meer nu haar moeder weer gelukkig is. Mijn vrouw is er ineens vandoor, en ze wil me niet zeggen waarom. JOOST MAG 'T WETEN Treurige pagina vandaag, het is niet anders. We kunnen niet altijd vrolijke proble men behandelen over gestolen zeepjes of kapotte tafelvoetbalspellen. Geen trek in treur nis, al genoeg ellende om u heen? Ga rustig verder naar de puzzels op de volgende bladzijde. Zus en nicht dus. Eerst die zus. Er zijn heel valse mensen die precies weten hoe ze een ander in hun ziel kunnen treffen. En uw zus weet heel goed wat haar dochter voor u bete kent. Door die dochter bij u weg te houden, heeft ze u in de tang. Is uw zuster zo iemand? Ik geloof het niet. Uw brief geeft geen aanleiding dat te denken. Uw zus neemt het leven een beetje zoals het op haar afkomt. Net als de meeste mensen. Wel is het frappant dat ze u nodig had, terwijl u nu haar nodig hebt. En allebei vanwege het nichtje. Goed, dat nichtje. Laten we die eens onder de loep nemen. Twaalf jaar, dus geen idee dat een volwassene haar gezelschap wel eens op prijs zou kunnen stellen. Onbewust denkt ieder kind: volwassenen zijn er voor ons en niet omgekeerd. Fijne moeder, fijne vriend van moeder, tot ziens tante. Natuurlijk hebt u er verdriet van. En al wat ik u zeg is schrale troost. Maar val uw zus en haar dochter niet te hard me vrouw. Want zij kunnen het niet echt helpen en u bent er te aardig voor. Diep treurig inderdaad. Wel erg veel losse eindjes in uw verhaal. Zaken die voor u een weet zijn maar voor ons een vraag blijven. Hoe zit het met de relatie moeder-kinde ren? Wil zij haar kinderen ook niet meer zien? Je leest daar wel over, mensen die huis en haard ver laten met achterlating van alles dat hen lief was. Maar kennelijk ziet u uw ex-vrouw nog weleens. Met nieuwe kleren en een nieuwe snuit wat vaak duidt op een nieuwe heer. Los eindje. Alimenta tie? Hoe zit het daarmee? Betaalt u, betaalt zij? Zijn er al afspraken gemaakt over het bezoekrecht van de kinderen? Zijn er advocaten rijk geworden aan u tweeën? Los eindje. Vooral dat net gekochte huis maakt de hele zaak bijna ongeloofwaardig. 'Piet, ik ben al jaren op je uitgekeken', lijkt hier niet van toepassing, want dan ga je je niet in de schulden steken voor een huis. Een wel erg los eindje in uw verhaal meneer. En nu u al die zaken voor ons verborgen houdt, lijkt het of u niet zozeer raad wilt als- wel troost. Die geef ik u van harte. Ik dacht dat we met mijn fotootje onderaan het dieptepunt op deze pagina wel hadden bereikt. Maar nee: u steekt me naar de kroon! Mede namens de lezers: ik leef met u mee! Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (77) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Mijn zus was een alleenstaande moeder. Haar dochter (12) was jarenlang kind aan huis bij ons. Mijn man en ik hoorden bij het gezin, we deden alles voor mijn nichtje. Nu heeft mijn zus sinds drie jaar een gelukkige relatie. Sindsdien zien we ons nichtje nauwelijks meer. Mijn zus zegt: 'Het kind hoeft niets te doen wat zij niet wil.' We hebben er veel verdriet van. ILLUSTRATIE MAGDA RINKEMA Mijn vrouw (nu ex) blies ons huwelijk op. Ervoor nooit iets laten merken, daarna viel er niet over te praten. Ze is compleet veranderd: ander gedrag, kleren, cosmetische operatie. We had den nota bene net een huis gekocht waar ik nu woon met onze kinderen. Nooit geeft ze ant woord op mijn vraag 'waarom'? Een dolkstoot, zo voelt het. Wat kan ik hieraan doen? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl ZATERDAG 28 MAART 2020 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123