'Uit het niets zei ze: ik heb zin je te zoenen' BV DE LIEFDE Prjom Ze nw wtl in het lf^afY) Albert (43) en Selma (38) hadden buitenlichamelijke ervaringen. Gewoon in hun lichaam hebben ze een relatie van onvoorwaardelijke liefde. rr)i$schi?ri z ;"t ^41 /C/naod 'A 5"h öié'l „Selma en ik zijn allebei een beetje werdy. We kunnen helemaal in een onder werp duiken en in ons enthousiasme niet doorhebben dat anderen het niet meer vol gen. Ik heb dat met wetenschappelijke on derwerpen, zij met talen en dromen. Haar hele leven is ze al geboeid door taal en an dere vormen van communicatie. Niet zo gek dus dat ze gebarentolk is en braille heeft geleerd. Ze heeft ook intense dromen die ze nauwkeurig opschrijft, zonder ze meteen te interpreteren. Ze is nuchter, neemt het alleen waar. Zelf ging ik als kind van vijf, zes jaar weleens uit mijn lichaam. Ik zag soms een ander kind in de ruimte zweven, of een volwassen iemand in de kamer. Het was niet vervelend, maar ik was toch een beetje bang. Later gebeurden zulke dingen minder. Ik droomde in mijn jeugd ook veel. Twintig jaar geleden, op een feestavond van de theatersportgroep waar we allebei lid van waren, zei Selma uit het niets tegen me: ik heb zin je te zoenen. Ze schrok er zelf van, maar ik vond het wel leuk. We verzeil den in een lang gesprek. Ze was heel open en vertelde veel over haar dromen, over be wustzijn en andere levens. Ik dacht: zij heeft dezelfde ervaringen als ik, ze begrijpt mij. Kort daarna kregen we een relatie. We zijn uiteindelijk getrouwd en hebben een dochter gekregen. Ik weet niet hoe 'gewoon' ons leven is. Want hoe definieer je dat? Sommige men sen zullen Selma paranormaal noemen. Ik zie haar als iemand die werkelijkheden waarneemt die er óók zijn, maar die je nog niet ziet. Zoals wanneer je met een micro- scoop in levend weefsel kijkt. Je concen treert je op een paar moleculen. Honderd duizenden andere moleculen blijven don ker, maar daarom zijn ze er nog wel. Soms gebeuren er dingen die ik totaal niet verwachtte, zoals die keer toen Selma na een serie dromen over een blinde man wakker werd met een naam in haar hoofd. Ze had nog nooit van hem gehoord, maar ontdekte al googelend dat hij een blinde, Duitstalige schrijver uit Praag was. In die serie dromen kreeg ze mee hoe hij zich voelde in allerlei situaties, bijvoorbeeld als mensen hem hielpen. Of juist niet. Het begrip dat ze daardoor kreeg voor slecht zienden helpt haar nu bij haar werk met blinden. Ze heeft zich verder in deze schrij ver verdiept, Duits geleerd, archieven in Praag uitgeplozen. Op dit moment werkt ze aan een boek over zijn leven. Ze heeft ook vaak dromen over Joodse levens, waarin ze voorzanger is in synago gen. Selma heeft een prachtige stem en leerde ooit voor de lol Hebreeuws, maar ze is niet van Joodse afkomst. Nu zingt ze bij een Joodse gemeente die openstaat voor de gedachte van reïncarnatie en verschillende levens. Zij waarderen haar gaven voor wat ze zijn. Selma heeft niet het verlangen ie mand anders te zijn dan wie ze is. Ze wil gewoon graag gebruikmaken van kennis en vaardigheden uit andere levens en diept die verder uit. Het valt me op dat in onze omgeving veel mensen met open geest luisteren. We krij gen niet vaak een afwijzing. Voor mij is wat Selma meemaakt en doet bijzonder, maar ik ben er ook mee vertrouwd. Ik vind het mooi te zien hoe zij zich ontwikkelt. Vanaf het begin hebben we onvoorwaardelijk ja gezegd tegen elkaar. Natuurlijk zijn we niet meer dezelfden als twintig jaar geleden, we veranderen voortdurend. Wij doen ons best elkaar daarin te volgen, te begrijpen en die veranderingen lief te hebben.'' TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van de geïnterviewden zijn bij de redactie bekend. Wil je ook pra ten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 28 MAART 2020 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 113