Waar ben ik aan begonnen? Dat dacht ik toen ik vorig jaar januari tot aan mijn enkels in de Zuid-Limburgse blubber stond. Ik was zojuist onder een omgewaaide boom doorgekropen die de weg blokkeerde. Tot overmaat van ramp begon het te hagelen en een plek om te schuilen was er midden in het heuvellandschap niet. Wegens bedrijfsvakantiegesloten had ik even daarvoor op het bordje van het enige restaurant in de buurt zien staan, een wan deling van ruim een half uur. Het restau rant waar ik al mijn hoop op had gevestigd om met mijn laptop neer te strijken, met een wifi-netwerk te verbinden en een kop warme thee te drinken - met iets sterks er naast, graag. Zeiknat, verkleumd en een paar illusies armer baande ik me onder een donkergrijze hemel een weg terug naar het huisje waar ik twee weken zou doorbrengen. Een prachtig vakwerkhuisje, gelegen tegen de grens met België, in een ingeslapen buurt schap met een kapelletje, een slingerende weg en boomgaarden. Mooier en vrediger krijg je het niet. Afgelegener ook niet; de moeder van een vriendin - een Maastrichtse - had me vanaf het station met de auto aigezet. 'Red je het hier wel alleen?' vroeg ze, een licht be zorgde blik in de ogen. Ik stelde haar gerust. Het was de perfecte plek om me met mijn manuscript terug te trekken. Dat er geen wifi was, wist ik van tevoren. Maar wat zou het, beredeneerde ik voor vertrek. Voor Google (bronnenonderzoek), Netflix (ontspanning) en communicatie met de buitenwereld (aanspraak) gebruik ik toch gewoon mijn smartphone met 4G? Dat mijn telefoonprovider geen ontvangst had in dit uiterste puntje van Nederland - niet eens één lullig streepje - had deze stadsbewoner even niet ingecalculeerd. Het huisje doemde op in de verte, de ha gel striemde tegen mijn gezicht en ik dacht aan de tienduizend woorden die ik tijdens mijn verblijf wilde schrijven. Er waren al twee dagen verstreken en er stond nog niks op papier. Het duurde een ruime week voordat ik aan mezelf kon toegeven dat mijn romanti sche schrijfretraite in de heuvels van Zuid Limburg gedoemd was te mislukken. De eenzaamheid die ik juist had willen opzoe ken, eiste zijn tol, realiseerde ik me toen ik Hee Ype, fijn gewerkt vandaagP f Heel fijn/ Ik heb de hele dag inspiratie opgedaan voor mijn boek v over writer's iv block/ ZATERDAG 28 MAART 2020 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 109