Levensgrote portretten van man nen die we allemaal kennen van televisie en andere media. Fotograaf William Rut ten fotografeerde Bekende Nederlanders -van heel dichtbij, indringend, levens echt. Ze dragen een zwarte coltrui en staan tegen een zwarte achtergrond, waardoor je niet wordt afgeleid door een pak of decor. Daardoor zie je alleen hun vertrouwde gezicht; in eerste instantie is dat best een beetje intimiderend, maar na even kijken begin je die koppen onwille keurig gedetailleerd te bekijken. Onder de naam Face It! zouden deze foto's nu eigenlijk te zien zijn in Museum Hilversum, maar de tentoonstelling van 75 portretten (met onder anderen Youp van 't Hek, Geert Wilders, Herman van Veen, Martien Meiland en André van Duin) is voorlopig uitgesteld. Rutten kreeg in zijn leven menig beroemdheid voor zijn lens. Hij vroeg zich af: 'Waarom staren we zo ongege neerd naar iemand die bekend is van televisie, krant of film? Waarom probe ren we contact te maken, waarom willen we door die mensen worden gezien, waarom praten mensen in de buurt van een BN'er net te hard in de hoop dat diegene een reactie geeft, waarom kijken we op tegen zulke mensen?' Omdat Rutten de heren haarscherp heeft gefotografeerd, kijken ze je indrin gend aan, en geven je het gevoel dat ze elk moment heel hard boe! kunen roepen of je een knipoog kunnen geven. ,,In hun ogen zit de ziel van die mannen'', zegt Rutten. ,,De een roept warme gevoelens op, de ander misschien het tegenoverge stelde. Dat vind ik mooi.'' redactie magazine Theo Maassen, Rob de Nijs, Rico Verhoeven en Matthijs van Nieuwkerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 105