'Toen ik hem op de afgesproken dag kwam halen, lachte mijn vrouw me gewoon uit' Toch zijn er ook steeds meer vrouwen die van hun kind vervreemd worden. Dat heeft te maken met het groeiende aantal omgangsregelingen waarbij de vader de helft van de zorg op zich neemt. Ouderverstoting staat inmiddels op de politieke agenda: een motie van Kamerlid Lisa Westerveld van GroenLinks om te zoeken naar concrete oplossingen voor dit probleem is vorig jaar aangenomen door de Tweede Kamer. Een expertteam onder leiding van rechter Cees van Leuven buigt zich nu over de methodieken om signalen van ouderverstoting in kaart te brengen en over de interventies om tijdig te kunnen ingrijpen. Vóór 1 juli dit jaar presenteert het team zijn bevindingen. Dat werd tijd, vindt Reinders. Diverse keren heeft de rechter zijn ex gesommeerd de omgangsregeling na te komen, en keer op keer gooide ze de deur in zijn gezicht. ,,Dan kwam ik ons kind halen op de af gesproken dag en lachtte ze mij gewoon uit. 'Hij gaat niet met je mee', zei ze dan. Ik kon niets, tegenover dat gedrag staat geen en kele juridische sanctie. Tegen onze zoon zei ze dat ik een narcist was, dat ik voortdurend aangiftes tegen haar deed en dat ik ze finan cieel slecht heb achtergelaten. Uiteindelijk geloofde hij dat en wilde hij me niet meer zien.'' Vooralsnog treden rechters en instanties als Jeugdzorg Nederland en de Raad voor de Kinderbescherming nauwelijks op als een ouder wordt verstoten, zegt Meta Herman de Groot, kinder- en psychosociaal thera peut, pubercoach en oprichter van Pro Kid Divorce. In haar praktijk ziet ze daarvan de gevolgen. Voor de kinderen, die te maken krijgen met vérstrekkende loyaliteitsdilem ma's, en voor de verstoten vaders en moe ders, die zich volledig vastdraaien in woede, verdriet, onzekerheid en machteloosheid. 22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 102