\V ZLM Tour richt zich op nieuwe datum in 2021 12 ZEELAND Echt rustig was het dit seizoen nooit in Kloosterzande, als gevolg van een grote verjongingskuur bij Hontenisse. Dat trainer Ad Roo- vers na deze competitie - samen met assistent Cees de Pooter - moet wijken, viel ook niet bij ie dereen in goede aarde. De bijna 28-jarige centrumspits Kris van Meele bekijkt het allemaal een beetje vanaf de zijkant. 'Niet echte een handige start van het seizoen', noemt hij zijn afwe zigheid bij de eerste twee compe titiewedstrijden vanwege een va kantie. Van Meele speelde zijn wedstrijden daardoor in eerste in stantie bij het tweede elftal, om daarna toch een basisplaats te ver overen. Dat was echter van korte duur. ,,Toen raakte ik wel even mijn motivatie kwijt", vertelt de clubman. ,,Dit is mijn negende seizoen in het eerste. Natuurlijk speel ik het liefst in het vlaggen schip, maar van mij hoeft het niet per se meer ten koste van alles." Dat hij bij het tweede elftal in zes wedstrijden vijf keer scoorde, bracht hem terug in beeld bij trai ner Ad Roovers. Andere oudge dienden, zoals Sam de Theije, Titi- ano Staes, Thomas de Waal, Den nis Malcontent en Damian Dam, maken echter helemaal geen deel meer uit van de selectie; allen niet uit vrije wil. De club zette immers vol in op de eigen jeugd. ,,Mijn mening? Ik sta er een beetje tus senin. Er waren echt twee kam pen, maar de storm is voor mijn gevoel wel al wat gaan liggen." Waar er in de voorgaande sei zoenen weinig verloop was bin nen de Hontenisse-selectie, daar stroomden dit seizoen de nodige jeugdspelers door naar de hoofd macht. ,,Ik denk dat het er een stuk of acht waren. Je speelt door onze ingekorte competitie al minder wedstrijden, en dan had je ook nog een grotere selectie. Het tweede elftal heeft er in elk geval een enorme boost door gekregen, want zij staan nu onverwachts bo venaan." Hete adem Vorig seizoen eindigde het eerste elftal in de vierde klasse nog als tweede en liep het in de nacompe- titie uiteindelijk promotie mis. Dit seizoen staat het team derde, maar heeft het al tien punten minder dan de nummer twee, Breskens. Ook voelt het de hete adem in de nek van clubs als RIA Westdorpe, Oostburg en Sluis, die alle twee wedstrijden minder speelden. Met de coronacrisis is het nu de vraag of er ooit nog verandering in die stand komt; over het uitspelen van de competitie is nog niets duide lijk. ,,Er wordt gewerkt met een be paalde visie waarbij die jonge gas ten gewoon veel kansen krijgen. Ad en Cees trainden die lichting vorig seizoen al in de jeugd, en er zit ook echt veel potentie in die Op de fiets ben ik een sprinter, op het veld is dat wat minder, haha groep. Veel handige en snelle gast jes, al komt het er nog niet hele maal goed uit", vertelt Van Meele, een aanspeelpunt dat de laatste tijd weer op een basisplaats kon reke nen en tot dusver tot één competi- tiedoelpunt kwam. Naast het voetbal en zijn werk volgt de Kloosterzandenaar ook nog de deeltijdstudie Automotive Engineering op de hbo in Arnhem. Mede hierdoor verschoof een an dere hobby wat naar de achter grond. Van Meele: ,,Ik heb een tijdje fanatiek gefietst. Dat begon als een uitdaging om met vrienden drie keer de Mont Ventoux te be- klimmen. Daarna heb ik een keer deelgenomen aan de kermiskoers in Kloosterzande en vervolgens ben ik meer wedstrijden in Zee land gaan rijden." Het bracht hem zelfs promotie naar een hogere categorie. ,,Ik heb drie keer een koers gewonnen. Op de fiets ben ik een sprinter, op het veld is dat wat minder, haha." Of in de nabije toekomst de koersfiets weer uit de schuur komt voor het rijden van wedstrijden, is nog on zeker. Zijn studie loopt nog tot 2021 en voorlopig gaat Van Meele ook nog wel even door met voet ballen, wanneer dat weer kan. Volgend seizoen krijgt hij met Veli Eryürük een nieuwe trainer. ,,Bij veel jonge spelers is er nog wel wat onduidelijkheid over hun toe komst. Ad Roovers moet na één seizoen al weg en dat vinden veel jonge jongens wat te snel. Voorlo pig is Rob de Pooter eigenlijk de enige die heeft laten doorscheme ren weg te gaan naar Zaamslag, al hebben we dat nog niet echt offici eel van hem vernomen." Of hij zelf ooit weg zal gaan? ,,Nee", zegt Van Meele resoluut. ,,M'n oom is leider, m'n broers en neefjes voetballen hier ook en m'n vader zit in de technische commissie. En voor mij is het ook heel wat waard om te voet naar de voetbal te kunnen gaan." De organisatie maakt bekend dat de 33ste editie pas volgend jaar zal worden verreden. ,,Ont- zettend jammer, maar op dit moment zijn er belangrijkere zaken", is Martin de Kok van het organiserende Libéma Prof- cycling reëel. De koers hoopt bovendien op een nieuwe da tum op de kalender. De proloog zou dit jaar in Vlissingen zijn. Vorig jaar deed de profkoers ook al Zeeland Het liefst zouden we onze koers tussen 16 en 20 juni houden, een week voor het NK aan, met de proloog in Yerseke en een finish in Heinkenszand. Jos van Emden en Dylan Groe- newegen, beiden van Jumbo- Visma, boekten daar overwin ningen. De ZLM Tour kent een rijke geschiedenis als belangrijke voorbereidingskoers voor de topspurters in aanloop naar de Tour de France. De wedstrijd stond een week eerder dan vo rig jaar geprogrammeerd op de UCI-kalender, van 27 mei tot 31 mei. Op die manier valt de wedstrijd net binnen de peri ode tot 1 juni waarin geen sportevenementen georgani seerd mogen worden vanwege het coronavirus. De ZLM Tour hoopt volgend jaar terug te keren naar de oor spronkelijke datum, zo dicht mogelijk bij de start van de Ronde van Frankrijk. ,,Het liefst zouden we onze koers tussen 16 en 20 juni houden, een week voor het NK", zegt De Kok na mens de organisatie. ,,Dit sluit het beste aan bij onze profile ring als de ideale voorbereiding voor sprinters op de Tour." Junioren Driedaagse Ook de SPIE Internationale Ju nioren Driedaagse heeft beslo ten om zijn pijlen volledig op 2021 te richten. Aanvankelijk hoopte men op een verplaat sing naar later dit jaar, maar de organisatie ziet daar nu van af. De Wim Hendriks Trofee hoopt nog wel op een nieuwe datum in 2020. vrijdag 27 maart 2020 VL Kris van Meele is bezig aan een zeer rommelig seizoen bij Hontenisse. foto camile schelstraete Van Meele staat bij Hontenisse tussen de twee kampen in Juriën Dam Kloosterzande - Kris van Meele Geen ZLM Tour dit jaar. De koers zou normaliter eind mei plaatsvinden, maar is door de aangescherpte maatregelen van de regering omtrent het coronavirus van de kalender verdwenen. Job de Feijter Vlissingen - Martin de Kok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 44