Laat zien hoe hröös je bent op Borsele School verrast ouders met fotocollage 7 Carel Bruring 1957 - 2020 i en 'afscheidsinterview' noemden we het toen we de afspraak maak ten. Ineens heeft dat I woord een heel andere lading gekregen, maar toen ge bruikten we het, omdat de 62-ja- rige Bruring na veertien jaar af scheid nam van de gemeenteraad en bovendien wegging uit Goes. Hij en Manda Heddema hadden al een nieuwe woning ge vonden in het dorpje Langbroek. Daar vlakbij, in Driebergen, zwaait zij sinds kort de scepter over een boekwinkel. Bruring ging met haar mee. Net zoals hij begin deze eeuw voor zijn vrouw naar Goes was gekomen, waar zij toen al boekhandel De Koperen Tuin runde. Bruring werkte bij de ge meente Veldhoven. ,,Maar ja, een boekwinkel rol je niet zo gemak kelijk op, hè'', grapte hij tijdens het gesprek. ,,Dus ben ik naar Goes gekomen.'' Een interview bij Bruring thuis kon niet meer, omdat de woning al was leeggehaald. Dus spraken we af in het oude stadhuis op de Grote Markt, waar hij als raadslid de sleutel van had. Hij kende er goed de weg, zo bleek toen hij zichzelf en de fotograaf door verschillende ruimtes en over allerlei trapjes naar het torentje wist te loodsen. Voor een mooi portret, met uit zicht over Goes. Bruring maakte van de gelegenheid gebruik om zelf ook nog wat plaatjes te schie ten. Want hij mocht dan raadslid zijn voor GroenLinks, misschien kenden nog veel meer Goesenaren hem als fotograaf. Bij zowat elk evenement was hij present. De tientallen foto's die hij maakte, deelde hij vaak op Facebook. Bruring maakte een opgewekte indruk en had - hoewel hij Goes zeker zou gaan missen - zin om in het midden van het land een nieuwe start te maken. Of hij daar ook weer iets in de politiek wilde gaan doen? ,,Ach, dat zien we wel'', klonk het nuchter. Engeltje Het afgelopen halfjaar had de ge boren Haarlemmer het juist wat rustiger aan gedaan, nadat zijn hart een ferme waarschuwing had uitgedeeld en hij in het ziekenhuis was beland. 'Ik heb toen een engel tje op mijn schouder gehad', zei hij daarover. De laatste tijd was Bru- ring weer wat vaker bij raadsver gaderingen aanwezig. ,,Maar uren vergaderen, is nog te veel'', ver klaarde hij. In de veertien jaar die hij in de gemeenteraad zat, heeft Bruring de reputatie van een gedreven en kritisch raadslid opgebouwd. Hij was bepaald geen groentje, want in Amersfoort was hij al raadslid en zelfs even wethouder geweest. Toen nog voor D66. Een partij die hem later in sociaal-economisch opzicht te rechts werd, zo vertelde hij tijdens het gesprek. Daarin sprak hij ook de hoop uit dat de linkse partijen in Goes elkaar wat meer gaan vinden. Nu zitten ze (D66 toch maar meegerekend) met vijf kleine fracties in de raad. ,,Ik hoop dat mensen over hun schaduw heen stappen en gaan samenwerken. Ik weet zeker dat de inhoudelijke verschillen klei ner zijn dan die tussen SGP en CU. Maar die kunnen het wel sa men!'' Ruim een jaar geleden was Bru- ring van plan met zijn eigen auto mee te rijden in een konvooi dat vluchtelingen uit Griekse kampen wilde ophalen. Dat leverde veel haatreacties op. Tijdens het ge sprek haalde hij er nog eens zijn schouders over op. ,,Daar kan ik wel tegen.'' Schrijnend leed Bruring vertelde hoe hij tijdens een eerdere autoreis naar Grieken land, in de jaren 90, lange tijd vast kwam te zitten in Pristina, omdat er geen benzine meer te krijgen was. De Kosovo-oorlog woedde toen hevig. ,,Geloof me: als je zo direct met schrijnend leed wordt geconfronteerd, praat je niet meer over vluchtelingen op de manier waarop sommige Nederlanders dat nu doen. Je hebt echt geen idee. Ik heb daar penissen van dode mannen als trofeeën aan de waslijn zien hangen. Iemand die uit zo'n situatie wil vluchten, kan ik alleen maar gelijk geven.'' 'Kom gerust langs als je een keer in de buurt bent. De deur staat altijd open!' Die vriendelijke woorden sprak Carel Bruring, nadat we hem vorige week hadden gesproken voor een verhaal in de PZC. Hij had duidelijk zin om samen met z'n vrouw Manda Heddema een nieuw hoofdstuk van zijn leven te gaan schrijven. Het liep anders. Woensdag overleed Bruring. KRABBENDIJKE Zeeland heeft er sinds vorige week duizenden 'thuisonderwijzers' bij. Het team van obs De Klimroos in Krabben- dijke is onder de indruk van hoe goed de ouders deze nieuwe rol op zich nemen en heeft hen in het zonnetje gezet met een fotocollage. Vanwege de corona-uitbraak zijn alle scholen dicht en moeten ou ders hun kinderen helpen met het schoolwerk. ,,We krijgen de laatste tijd van heel veel ouders te horen dat ze veel respect hebben voor ons vak", zegt meester Arnold Meijer. Hij vindt die waardering hartstikke fijn, maar heeft evenveel bewonde ring voor de ouders. ,,Ze zijn in het diepe gegooid en hebben nu opeens de taak van opvoeder én le raar. Veel ouders werken daarnaast ook nog." Het team van De Klimroos be sloot hun waardering uit te spreken door een foto-collage te maken met de boodschap 'Wij zijn trots op de ouders van De Klimroos. Wij waar deren jullie inzet enorm. Bedankt!' Meijer: ,,Iedereen heeft een woord uit een zin op een papier geschre ven en is thuis of op school op de foto gegaan. Mijn collega's Kim en Adriënne hebben er een collage van gemaakt en met de ouders ge deeld. Daar hebben wij weer heel veel positieve reacties op gekregen" Vanwege het Coronavirus, zal de afscheidsreceptie voor de patiënten van huisarts Henk Slager op een later vast te stellen datum plaatsvinden. De praktijk wordt met ingang van 1 april 2020 voortgezet door Maarten Slager en Lisanne Slager - Konings. vrijdag 27 maart 2020 Carel Bruring op de toren van het stadhuis op de Grote Markt in Goes. foto johan van der heijden Rob Paardekam 'Afscheidsinterview' bleek letterlijk HEINKENSZAND Een schil derij, een gedicht of misschien een beeld? De culturele raad van Borsele nodigt alle inwo ners uit om hun gevoel over Borsele te verbeelden of te verwoorden. Een wedstrijd in het kader van 50 jaar ge meente Borsele. ,,Er zijn be hoorlijk veel inwoners die actief zijn op dit gebied", zegt Dook Noij, voorzitter van de culturele raad. ,,De eerste deelnemers hebben zich al gemeld." Het thema van de wedstrijd is 'Hröös op Borsele'. Aanmelden kan tot 30 april via de website van de culturele raad. Op 6 mei moeten de kunstwerken klaar zijn. Aan de wedstrijd zijn wel voorwaarden verbonden. Zo zijn fotografie en muziek uitge sloten en er wordt gewerkt met twee leeftijdscategorieën. Om dat bijeenkomsten voorlopig verboden zijn, wordt iedereen gevraagd een foto te maken van zijn of haar werk. Deze worden gebruikt voor online stemrondes. De werken met de meeste stemmen zijn te zien tijdens Oeljebroelje op 16 au gustus in Ellewoutsdijk. Daar vindt de laatste stemronde plaats en wordt de winnaar be kend gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42