Joost Thoonen staat nu voor de camera O O) CD Hardlopers kunnen nog wel individueel naar buiten ZEELAND 11 De Zeeuwse topatleten weten even niet waar ze precies voor trainen. Waarde Niet alleen de competitieve sporters zitten thuis vanwege de maatregelen die zijn ingevoerd tegen de versprei ding van het coronavirus. Ook veel re creanten hebben momenteel een ge dwongen pauze. Natuurlijk, een rondje lopen of fietsen kan nog steeds. Maar sporten in groepen is er even niet meer bij. Of toch wel? J0ost Thoonen van Active Lifestyle Club Middelburg geeft zijn bootcamps nu online en dat blijkt een groot succes. Thuis zitten en niets doen is voor een beetje sporter na tuurlijk geen optie. Dat be sefte Thoonen zich maar al te goed toen de eerste drastische maatregelen werden ingevoerd. Hij en zijn collega's van Active Lifestyle Club werden ge dwongen creatief te zijn. „Je moet nu roeien met de riemen die je hebt'', zegt de uit Gelderland af komstige Walchenaar. Thoonen is echter geen roeier, maar een bootcampinstructeur. Riemen ge bruikt hij dus niet, maar in deze peri- ode heeft hij wel een ander ongebrui kelijk instrument: de camera. ,,Via het programma Zoom geven wij nu door middel van video de trai ningen", legt de inwoner van Biggekerke het nieuwe concept uit. Daarvoor moet de voormalig voetbal scheidsrechter twee keer per week naar Breda. Daar wordt de training voor bijna twintig Active Lifestyle Club vestigingen opgenomen. Maar dat doet hij niet voor niets. ,,De laatste keer werd er door zo'n 180 huishoudens meegedaan'', aldus Thoonen. ,,Omdat op veel plekken meerdere gezinsleden meededen, waren dat in totaal tussen de 220 en 270 mensen.'' Gratis Iedereen kan meedoen. Er zijn boot- camps voor beginners en voor gevor derden. ,,En het is gratis'', zegt Thoo- nen. „Sowieso de eerste weken. We hebben ook tegen deelnemers gezegd: nodig je familie en vrienden uit om ge zellig mee te doen.'' De instructeur hoopt snel weer bui ten in Middelburg aan de slag te kun nen, maar sluit niet uit dat de online- trainingen een blijvertje zijn. ,,Als dit aan blijkt te slaan of als we een nieuwe doelgroep blijken aan te spreken, kun nen we hier zeker mee doorgaan.'' neer er wel weer wedstrij den gelopen mogen wor den. Gelukkig kan ik - weliswaar aangepast - door blij ven trainen. De hele lange duurlo- pen worden iets korter en de gewone trainingen iets meer gedoseerd om vorm en conditie vast te houden de komende periode." De Middelburger heeft vooralsnog de 20 kilometer van Brussel op 31 mei in zijn agenda staan. „Mocht dat niet doorgaan, dan focus ik me op de kortere wedstrijden. Voor nu is het vooral belangrijk om te blijven be wegen en gezond en sterk te blij ven." Het voorjaar van Erwin Adan was duidelijk toegespitst op de Rotter dam Marathon. De 28-jarige Vlissin- ger lag goed op schema om 5 april te pieken op de Coolsingel. ,,Je werkt maanden naar dat ene moment toe. Dan is het mentaal wel even taai om te horen dat het niet doorgaat. Erg balen, maar gezien de omstandighe den een begrijpelijke en verstandige keuze", laat Adan weten. Vervolgens zou hij zijn pijlen richten op Zeeuws-Vlaanderen, maar ook dat feestje gaat niet door. „Dan maar rustig doortrainen en richten op het najaar", zegt hij be rustend. Waar de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen in 2020 helemaal geen door gang zal vinden, zocht Rotterdam naar een nieuwe datum. Die werd gevonden op 25 oktober. „Op zich niet on gunstig", stelt Adan, die laat weten dat de Kustmarathon in die periode zijn prioriteit heeft. Toch ziet de nummer twee van de afgelopen Kustmarathon nu mogelijkheden om in oktober 'de dubbel' te lopen. ,,Door de afwisselende belasting bij de Kustmarathon herstel je vaak wat sneller dan bij een asfaltmarathon. Met drie weken ertussen geeft dat voor mij wel mogelijkheden." Storm Voor de winnaar van de laatste Kust marathon, Tim Pleijte (34), is het niet voor het eerst dit jaar dat hij een doel in het water ziet vallen. In het winterseizoen wilde hij pieken op het NK 10 kilometer in Schoorl, maar dat werd door de storm afgeblazen. Afgelopen weekend zou Pleijte de sterk bezette Parelloop, een weg wedstrijd van 10 kilometer, in Brunssum lopen. Nu traint hij in principe voor de Transvulcania Trail (vertical race mara thon) van begin mei op La Palma, op de Canarische Eilan den. Of dat wel doorgaat, is echter zeer twijfelachtig. „Maar er zijn be langrijkere zaken dan het doorgaan van sport evenementen", relativeert Pleijte de huidige situatie. ,,Het voordeel van hardlopen is dat je - met voldoende afstand - lekker buiten door kunt blijven trainen. Al leen de vraag is waarvoor? De Trans vulcania blijft in mijn achterhoofd zitten, dus ik probeer wel kilometers uit te bouwen en wat meer hoogte meters te maken. Maar de focus is minder en het is moeilijk om echt gericht te trainen. Het lijkt bijna wel een slechte film. Heel onwerkelijk, maar gezondheid van jezelf en zeker ook die van anderen blijft voorop staan." Afwachten ,,De gevolgen zijn enorm", beaamt Erwin Harmes (38), die onder meer de Zwinstedenloop en de 60 van Walcheren op zijn planning had staan. Ook de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen stond in zijn agenda. ,,Nu is het afwachten wan- vrijdag 27 maart 2020 GO I Zaterdag-vierde klasser Waarde moet alsnog op zoek naar een nieuwe trainer. Er was een ak koord met de huidige oefen- meester Bram Kot, maar die moet de voet balclub na één seizoen toch gaan verlaten. Waarde bezet de negende plaats in de vierde klasse B. De club is tevreden over het functio neren van Kot en bereikte eerder dit seizoen al een akkoord voor een tweede jaar. Daar komt het echter niet van. Op Facebook meldt Waarde dat Kot tóch af scheid gaat nemen van de club. Vanwege veranderde om standigheden op zijn werk, zal hij niet meer vol doende tijd heb ben alle trainin gen te leiden en bij alle wedstrij den aanwezig te zijn. Ook de Zeeuwse sport is in de ban van het coronavirus. Hoe gaan spelers en trainers ermee om? Vandaag in deel 9: Joost Thoonen. Daniel Vervelde Biggekerke Uie Ses, Adan gaat misschien voor 'de dubbel' in oktober M Erwin Adan. FOTO ROELAND VAN VLIET Erwin Harmes FOTO PETER NICOLAI Menno Kole Vlissingen Tim Pleijte. foto camile schelstraete O a V)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35