O 21 ANGELA KIJKT TV Ik ben wel redelijk relaxed, een prettig I bijeffect Dat Eva Jinek na haar overstap naar RTL zou moeten knokken voor haar imago en kij kers, is geen al te grote verrassing. Dat Paul de Leeuw zou uitpakken als de spreekwoordelijke kat in de zak, kon je ook zonder glazen bol wel voorspellen. Maar dat Frans Bauer last zou krijgen van de RTL-vloek? Fransie, die toen hij nog voor de Avrotros op reis ging juist het verwijt kreeg dat zijn programma's veel te plat waren voor de pu blieke omroep en bij een commerciële zender thuishoren? Die had ik totaal niet zien aankomen. De kijkcijfers van zijn trip naar Argentinië vielen al ronduit tegen. Maar daarvan kon je nog vergoe lijkend zeggen dat het nieuwtje van Frans en Maris als oppertoeristen er langzamerhand wel af is. Maar als hij in deze quarantainetijd, waarin half Nederland voor de tv zit en snakt naar afleiding, met een feelgoodprogramma als Goed Voor Elkaar amper boven de 600.000 kijkers uitkomt (op primetime!), dan is er echt iets mis. Aan Fransie zelf kan het niet liggen, toch? Als er iemand naadloos past in het positieve familie gevoel dat Peter van der Vorst wil uitstralen met de zender, dan is het Frans Bauer wel. Wie heeft er nou een hekel aan hem? Zelfs als je zijn repertoire niks vindt, dan val je als een blok voor die pretogen en onopgesmukte Brabantse hartelijkheid. Frans is écht die brave familieman die hij pretendeert te zijn, in tegenstelling tot veel van zijn showbizz- collega's. Blijft over het programma zelf. En dat is natuur lijk ook precies het probleem. Goed voor Elkaar klinkt op papier best leuk. Maar Frans die als een soort Alice in Wonderland door de hulpverleners sector huppelt, werkt in de praktijk niet. Ik geloof best dat zijn bewondering voor de tomeloze inzet van een nachtwaker in een instelling voor verstan delijk gehandicapten, de politie of de mensen van de traumaheli oprecht is. Maar de kijker heeft dit de afgelopen jaren al in honderd verschillende vor men gezien. En dan komt die verbazing van Frans heel wereldvreemd over en gaat zelfs een beetje tegenstaan. Geef Frans alsjeblieft gewoon weer zo snel mogelijk een goed amusementsprogramma dat bij hem past. Te beginnen met een nieuwe serie van De Bauers. Die is nog makkelijk te maken, ook in deze coronatijd. Paar camera's ophangen in dat huis in Fijnaart, vlogtoestelletjes voor het hele ge zin en draaien maar. RTL kan het goed gebruiken, nu de programma's langzaam opdrogen. En dan in het kader van RTL's versie op Troost Tv die oude reeks in de herhaling. Wie hoor ik Heb je even voor mij neuriën? Quote van de dag Veel kijkers voor Davina Pannekoek eerder op tv uitkeringen en komt de regering je tegemoet. Als je hier wordt ontslagen, krijg je twee weken salaris mee en dat is het. Geluk kig heb ik een contract op Euro pese basis en heb ik Marcel Boekhoorn (zakenman bekend van de Hema en Ouwehands Dierenpark) achter me, maar ui teraard maak ik me zorgen. Hoe lang gaat het duren? En straks zullen er heus weer mensen aan het werk gaan, maar wanneer mogen weer een paar honderd man in een zaal zitten?" Al was het niet letterlijk, het coronavirus kwam dichtbij voor Klok. ,,Mijn oudste neef Klaas Klok, vernoemd naar mijn va der, kreeg het virus. Hij lag ineens op de intensive care. Het gaat nu gelukkig beter met hem. Maar het was wel zorgelijk." De onzekerheid knaagt. ,,Het is überhaupt geen gemakkelijk jaar geweest, want door de ver bouwing van het hotel kon ik in de vorige zomer pas laat starten. Nu vraag je je af: komen de mensen nog, of is straks ieder een blut? Kunnen we het zelf zo lang uitzingen? Griezelig Hoe Hans Klok en zijn vriend Dann de tijd doorkomen? ,,Het bedenken van nieuwe trucs, illusies en concepten. Ik schrijf een nieuwe show. Oefen mijn skills en ben bezig met een boek van al die duizenden avonturen die ik heb beleefd." Terug naar Nederland is geen optie. ,,Daar zijn de risico's op besmetting groter. En voordat ik weer in Nederland of Europa zou kunnen toeren, ben ik twee jaar verder. Dat wil ik niet, ik wil hier slagen. Alles is hier, de show in het casino, delen in de opslag. Mijn team. Het zou voe len als een kapitein die zijn schip zou verlaten." Als de situatie zich herstelt, begint Klok bijna weer op nul. ,,Met een kleinere show, al is het alleen maar omdat we geen budget hebben om de hele groep weer terug te krijgen. We zijn met z'n vijven. Dann, Ivan, Jenily, Zarina en ik. We gaan er voor. Klagen doe ik niet. Op an dere plekken op de wereld gaat het er erger aan toe. Je moet jezelf in deze situatie absoluut niet belangrijk maken." Neerlands grootste illusionist Hans Klok verkeert in Las Vegas in grote onzekerheid nu door de coronacrisis zijn show is stilgelegd. ,,Hoe lang gaat dit duren? Komen de mensen straks nog wel?" The Big Apple Coaster, de achtbaan voor hotel New York in Las Vegas, staat stil. Het beeld is ken merkend voor de situatie in de gokstad. ,,De Strip is verlaten, al leen op sommige kruispunten staat politie. Casino's, hotels, restaurants, alles is gesloten. De meeste lichten zijn gedoofd. Het is bizar. Las Vegas is veranderd in een spookstad", laat Hans Klok weten vanuit Amerika. De illusionist trok acht maan den geleden naar Las Vegas. Sa men met zijn vriend Dann en zijn trouwe assistentes van The Divas of Magic verzorgde hij dagelijkse shows in het Excali- bur Hotel. Ze wonen op zo'n 25 minuten van de befaamde Strip, die sinds de uitbraak van de coronacrisis een kil uiterlijk heeft gekregen. Griezelig, stelt Klok, die er deze week nog rondreed, samen met Dann. „Stoppen om uit te stap pen, mag niet. Het is bizar ge woon. Op de borden staan tek sten als Stay safe well, Get through this together, It is our hope that you and your families remain safe. ,,De mensen zijn flink aan het hamsteren. Veel schappen in de supermarkten zijn leeg. Toiletpapier, pasta, het is alle maal niet meer te krijgen.'' De snelheid waarmee alles anders is geworden, verbijs tert Klok. Twee weken gele den vloog ik nog op en neer naar Burbank bij Los Angeles. Zat ik in de televisieshow van Ellen DeGeneres. Die werd vrijdag de 13de uitgezon den, maar toen ging het ineens snel met de maat- regelen rond het virus. Zondag de 15de had ik mijn laatste show, daarna sloot Las Vegas overal zijn deuren. Maandag was de grote uittocht. Duizenden toe risten vertrokken uit de stad. Het moet op het vliegveld een chaos geweest zijn." Bijna twee weken zit The World's Fastest Magician nu thuis, met vriend Dann. ,,We volgen het wereldnieuws. Na tuurlijk komen de beelden van Italië en Nederland ook hier binnen. De eerste mededeling die we van 'hogerhand' kregen: zes weken thuis zitten. Dat was schrikken. Cirque du Soleil ont sloeg al zijn personeel. Wereld wijd zo'n vijfduizend man. Van mijn team moesten de Ameri kaanse dansers eruit plus de crew en technici. Kijk, in Neder land is dat goed geregeld. Heb je Ik klaag niet. Op andere plekken op de wereld gaat het er erger aan toe vrijdag 27 maart 2020 Fransie MUZIEK Het optreden van Davina Mi chelle in een leeg Ahoy wordt online massaal teruggekeken. De eerste show van haar mini- concertreeks heeft sinds vrij dag al bijna 2,7 miljoen views opgeleverd op YouTube en Kijk.nl. CABARET De voorstelling Later was alles beter van Peter Pannekoek is door de corona crisis eerder op televisie. De re gistratie zou dit najaar worden uitgezonden, maar is nu te zien op Koningsdag, maandag 27 april. ■u Hans Klok (midden) reed afgelopen week door een verlaten Las Vegas. fotos epa, ap, getty images, afp Even geen trucs voor Hans Klok —Ook Theo Maassen zit nu de hele dag thuis. Normaal is de cabaretier snel overprikkeld. Daar heeft hij Dennis Jansen —Hans Klok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21