II CORONAVIRUS Twijfel overheerst bij Kruijswijk Geniet thuis van de mooiste kunstcollectie ZEELAND 19 REACTIE/ grote deel van de teams drijft op sponsoring uit het bedrijfsleven. Die ploegen zullen de hardste klap pen te verduren krijgen. De corona crisis, met of zonder Tour, zal diepe sporen nalaten in het peloton, voor spelt Lagae. Hij spreekt al over een 'pre-corona en post-corona tijd perk'. ,,Al die bedrijven die in zwaar weer zitten, zullen zich bedenken: hoe kunnen we besparen? En komen dan uit bij marketing- en sponsorbudgetten.'' De afgelopen jaren hebben ploe- gen, deels door samen te werken, geprobeerd andere inkomsten bronnen aan te boren. Tot op heden was het kleinschalig en lang niet rendabel. De macht van gesloten bastions als Tourorganisator ASO en de internationale wielerbond UCI is zo onverminderd groot. En deze crisis zal het verdienmodel van het wielrennen en die machts structuren ook niet veranderen, stelt Lagae. ,,Men gaat niet nu de gouden graal vinden om alterna tieve financieringsbronnen aan te Gaat de Tour niet door, dan verliezen sponsoren in één klap meer dan de helft van hun zichtbaarheid kunnen boren. Het wielrennen zal de tering naar de nering zetten. Voetbalclubs vragen al aan spelers om loon in te leveren. Ook het wiel rennen zal er niet aan ontsnappen. En de klappen zullen vooral onder aan de piramide vallen.'' Dat betekent dat kleine wedstrij den, kleine ploegen en minder be kende renners de pijn als eerste zul len voelen. Zo zitten aan het einde van het coronajaar 2020 ongeveer 200 renners uit de World Tour zon der contract. Onder wie Chris Froome, Greg Van Avermaet en Michal Kwiatkowski, maar ook on bekende renners als Travis McCabe en Jevgeni Gidich. Eelco Berkhout, eigenaar van SEG Cycling, ziet de gevaren. Zijn bedrijf begeleidt top- renners als Bauke Mollema en Niki Terpstra, wiens contracten eve neens aflopen. ,,Voor de jongens met aflopende contracten is het een onzekere tijd. Niet voor de topren- ners, wel voor die groep daaronder. Een renner moet zich kunnen on derscheiden om een contract te verdienen. Een streep door de Tour is rampzalig. Dan kun je in een si tuatie komen dat salarissen van de renner naar beneden gaan. De Tour voor sponsors hét moment om de miljoenen die ze investeren terug te verdienen.'' Arrogant Tour-organisator ASO staat te boek als arrogant, eigengereid en heb zuchtig. Het verklaart waarom Tour-directeur Christian Prud- homme van geen wijken wil weten en nadenkt over alternatieven. Maar een Tour in afgeslankte vorm roept vooral vragen op. Geven de autoriteiten toestemming? Zo ja, maakt dat Frankrijk tot de corona paria van Europa? Komen über haupt alle ploegen? En zijn renners bereid gezondheidsrisico's te ne men? Maar hoe schizofreen het ook klinkt: stel dat in juli renners met een rugnummer door Frankrijk fietsen, dan zou dat niet alleen een zege zijn voor de ASO, maar mis schien wel de redding voor het hele peloton. Het voordeel van PZC vrijdag 27 maart 2020 wielrennen nergens - Wim Lagae, sporteconoom MONACO Steven Kruijswijk, in de Tour van vorig jaar derde in het eindklassement, betwijfelt of doorgaan van de Ronde dit jaar wel verantwoord is. Voorlopig staat de start nog steeds gepland op 27 juni in Nice, een paar kilometer van Kruijswijks appartement in Mo naco. De Franse minister van Sport opperde deze week dat het peloton desnoods vertrekt zonder publiek langs het par koers. ,,Wat mij betreft heb ik dat liever niet'', reageert Kruijswijk, een van de klassementstroeven van Jumbo-Visma. ,,Ik snap het wel: dan hebben we tenminste nog iets om op televisie te laten zien, maar of het realistisch is?'' Kruijswijk twijfelt enorm. Uit puur praktische overwegingen (hij trainde sinds 17 maart niet meer buiten), maar ook omdat hij zich afvraagt of over drie maanden al weer zo'n groot evenement kan worden georganiseerd. ,,Dan moet alles eerst veilig zijn, zon der gezondheidsrisico's. En er moet niet het risico bestaan dat wij als Tour de verspreiding van het coronavirus juist weer op gang helpen. Want zonder pu bliek praat je nog steeds over een reizend circus van meer dan duizend personen. Dat zijn nog steeds heel veel mensen bij el kaar.'' Omdat je het verdient! WKUÊ De lente staat voor de deur en dat wil je het liefst ook terugzien in jouw interieur. Met een kunstwerk aan de muur kom je een heel eind! Verrijk je huis met één van de mooiste schilderijen aller tijden. Van de bekende 'Amandelbloesem' van Vincent van Gogh tot het populaire schilderij 'Het meisje met de parel' van Johannes Vermeer. Naast een selectie van schilderijen bestaat ons assortiment aan replica's ook uit beelden, sieraden en accessoires van wereldberoemde kunstenaars. Thuisblijven wordt een kleurrijk festijn waar je niet op uitgekeken zult raken! Bekijk ons hele assortiment online en bestel snel jouw kunstwerk in de webwinkel. Bekijk het aanbod op pzc.nl/kunst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19