Blijf 24/7 op de hoogte over het coronavirus via pzc.nl en onze app ll CORONAVIRUS I Coronaspreekuur in afgezonderde ruimte Dinsdag besluit over verlenging sluitingen 5 11 maart echter redelijk vlak. Een vlakke lijn betekent dat het tempo waarin het virus zich verspreidt constant is: elke dag worden even veel mensen ziek. Met andere woorden: het virus is onder con trole. De datum van 11 maart lijkt ver klaarbaar. Een dag eerder kwamen de eerste echt forse maatregelen in Brabant - venementen werden af gelast, Brabanders moesten zo veel mogelijk thuis werken. Nog een dag daarvoor kondigde Mark Rutte aan dat Nederlanders geen handen meer mochten schudden. Op 12 maart werden landelijk alle grote evenementen afgelast. Mogelijk hebben deze Stabilisatie maatregelen dus effect gehad. Jan Kluytmans, arts-microbio loog in het Amphia Ziekenhuis in Breda, bekijkt de toch voorzichtig positieve stemming boven de ri vieren met enige reserve. ,,Het is te vroeg voor conclusies'', zegt hij. ,,Bij ons in het ziekenhuis zien we dit nog niet terug.'' Net als andere Brabantse zieken huizen staat ook het Amphia nog steeds onder hoogspanning. Giste ren waren er 110 bewezen en 26 verdachte coronagevallen in Breda opgenomen. Als er de afgelopen dagen niet honderden Brabantse patiënten naar het noorden waren vervoerd, waren dat er nog een stuk meer geweest. Kluytmans vreest dat het RIVM te vroeg victorie kraait, en dat de cij fers niet de meest actuele stand van zaken tonen. ,,Ik ben bang dat er een vertraging in de rapportage vanuit de GGD zit.'' Een woord voerder van het RIVM bestrijdt dat - uitzonderingen daargelaten zijn de gemelde ziekenhuisopnamen maximaal 24 uur oud, stelt hij. Hoe dan ook: de stroom nieuwe patiënten houdt voorlopig niet op in Brabant, integendeel, bevestigt ook een woordvoerder van ROAZ, waarin de ziekenhuizen verenigd zijn. De piek wordt in Brabant dit weekend verwacht. ,,We zien hier nog steeds een storm op ons afko men.'' Premier Rutte zei gisteren na af loop van een crisisberaad met de meest betrokken ministers dat dinsdag wordt besloten of de maat regelen die zijn genomen om ver spreiding van het coronavirus tegen te gaan moeten worden verlengd. Die lopen nu bijna allemaal tot 6 april. Het gaat dan behalve over de scholen ook over bijvoorbeeld de horeca, de kappers en het bezoek- verbod in verzorgingstehuizen. Het ligt in de lijn der verwach ting dat de maatregelen worden verlengd, omdat de coronacrisis nog niet onder controle is. Hoewel er volgens RIVM-directeur Van Dissel voorzichtige signalen zijn dat het virus zich niet meer onge breideld verspreidt, is er volgens Rutte nog geen reden achterover te leunen. ,,Misschien zijn er voor zichtig wat eerste groene gras sprietjes zichtbaar, maar ze kunnen zo weer verdorren.'' Om een beslissing te kunnen ne men over de scholen, wilde het ka binet eigenlijk een onderzoek af wachten van het RIVM. Dat is een onderzoek gestart naar coronabe smetting onder scholieren en ge zinnen. Dat is echter pas over zes weken klaar. Zo lang wil het kabi net niet wachten voor het duide lijkheid geeft aan leraren en ouders. De premier vroeg nog een keer aandacht voor één maatregel die in alle publiciteit is ondergesneeuwd. Iedereen die een ziek familielid heeft, wordt voortaan ook geacht thuis te blijven. Alleen wanneer ie mand een cruciaal beroep heeft, zo als verpleegkundige, hoeft dit niet (tenzij hij of zij zelf ziek is). m Via onze app houden wij u continu op de hoogte over de ontwikkelingen rondom het coronavirus en de gevolgen die het voor u heeft. In het liveblog op onze site en app leest u op elk moment van de dag de laatste ontwikkelingen over het coronavirus. Toegang tot alle online artikelen via de mobiele app: Ga naar pzc.nl/app en download de app. Vragen? Wij helpen u graag verder via pzc.nl/service donderdag 26 maart 2020 J wachtplaats I Corona -Patiënten I Spreekuur. De laatste dagen worden telkens minder corona patiënten in het ziekenhuis opgenomen, zegt het RIVM. PATIËNT MOET IN AUTO OP ZIJN BEURT WACHTEN In Capelle aan den IJssel staat sinds gis teren een speciale container waar huis artsen coronaspreek uur houden. Mensen met coronaverschijn selen moeten in de auto op hun beurt wachten. ,,Zo kunnen we patiënten zien die mogelijk besmet zijn, zonder dat ze in de praktijken hoeven te komen'', legt huisarts Mirjam Olieman van huisartsenpraktijk Rozenburcht uit. De mobiele spreekkamer staat in de Capelse wijk Middelwatering, die drie praktijken telt. De huisartsen maken er samen gebruik van. ,,Ze melden zich eerst bij hun eigen dokter. Als we twijfelen of het corona of bijvoorbeeld astma is, laten we ze op afspraak hierheen komen'', vertelt Olie man. In de portakabin vangen een arts en as sistent in bescher mende kleding de pa tiënt op. ,,Na iedere patiënt maken we schoon met alcohol. We bellen als de vol gende naar binnen mag.'' In Capelle wor den ook sporthallen voor controles inge richt. foto's frank de roo De scholen blijven waarschijnlijk ook na 6 april nog gesloten, maar het kabinet hakt daar pas volgende week dinsdag een knoop over door. Hanneke Keultjes Den Haag dient at tot e april •rdoropslol Nu 24 Nederlanders bezweken aan coronavirus: 'hoe groot wordt tweed golf'?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 5