Terneuzen sneller met sluiten drugspanden Adri Oosterling zocht de mensen op Nestelende ooievaars in Zwinpark live te volgen 7 Adri Oosterling 1941-2020 Harmen van der Werf Knokke Het Zwin Natuur Park bij Knokke mag tot i mei vanwege de uitbraak van het coronavirus gesloten zijn, dat wordt ruim schoots goedgemaakt met recht streekse beelden van twee kop pels nestelende ooievaars. Via een YouTube-kanaal op internet is sinds deze week te zien hoe de ooievaars druk in de weer zijn om hun nesten in orde te maken. De koppels die in beeld worden gebracht, zijn de ouders van drie, vorig jaar in het natuurpark geboren, ooievaars: Emily, Reinout en Hadewijch. Die zijn gezenderd om ze te kunnen volgen. Omgekomen Reinout is, aldus een laatste mel ding op 14 maart, vanuit Ma rokko op de terugweg naar het noorden. Hadewijch zat daar op 14 maart nog. Emily is eind fe bruari in Marokko omgekomen, nadat ze tegen een hoogspan ningskabel was gevlogen en werd geëlektrocuteerd. Wonen in hartje Hulst, boven de bioscoop. De elf appartementen die Woonstichting Hulst voor jongeren vanaf 23 jaar liet bouwen aan het Cornelis de Vosplein zijn opgeleverd én gewild. Van de elf huurappar- tementen zijn er in middels negen verge ven. Woonstichting Hulst sprong, met succes, in op de vraag naar betaal bare huurwoningen voor jongeren in het centrum van de vesting stad. Thijs Joziasse (25) gaat er samen wonen met zijn vriendin Katinka van der Bilt (20). Het stel is een van de eerste huurders en kreeg vorige week maandag de sleu tel. ,,We zochten iets in de binnen- stad en dit is ideaal", vertelt Thijs. ,,Je zit hier midden in het cen trum." Thijs en Katinka zijn nog druk aan het klussen. ,,Het is kaal opgeleverd, dus er moet nog van alles gebeuren. Van de vloer tot de muren. Dit weekend gaan we la minaat leggen, we hopen er in de loop van volgende week in te trek ken." Koning van Engeland Het nieuwe appartementencom plex bevindt zich bij de locatie van vermaakcentrum Koning van En geland, dat nog in aanbouw is. In het centrum moeten naast vier filmzalen ook een restaurant, grand café, bowlingbanen annex feestzaal, een theaterzaal, wijnkel der en een club komen. Naar ver wachting zou het centrum eind dit jaar of begin volgend jaar ge reed zijn, lieten de beoogde ex ploitanten begin dit jaar weten. Ook wordt er nog gebouwd aan appartementen in de koopsector. Bouwvak De zeven koopappartementen aan Houtmarkt 4 en 6 worden voor de bouwvak opgeleverd. Als de bouw aan de Houtmarkt helemaal klaar is, wordt een aantal omliggende straten heringericht en er worden rioolwerkzaamheden uitgevoerd. TERNEUZEN In Terneuzen zijn vorig jaar aanzienlijk meer drugs panden gesloten, blijkt uit een deze week aan de gemeenteraad gestuurd overzicht. Burgemeester Jan Lonink heeft verschillende verklaringen voor de stijging. ,,Wij zitten er veel scherper bovenop. De politie draagt meer zaken aan. Onze juri dische capaciteit om tot de slui ting van drugspanden over te gaan is ook uitgebreid. En mensen doen vaker meldingen als ze iets ver dachts opmerken." Damocles-beleid heet het anti- drugsbeleid officieel. Sinds 2017 publiceert Terneuzen elk jaar de resultaten hiervan. Die van vorig jaar zijn zeer opmerkelijk. Het aantal bij de politie aangeleverde zaken steeg van 31 in 2017 en ook 31 in 2018 naar 45 in 2019. Tegelij kertijd zijn er veel minder waar schuwingsbrieven verstuurd, maar is opvallend veel vaker over gegaan tot het sluiten van drugs panden. In 2017 gebeurde dat acht keer, in 2018 slechts vijf maal en vorig jaar opeens zesentwintig keer. In Terneuzen wordt niet meer drugs verhandeld of is de illegale wietteelt niet opeens sterk ge groeid, aldus Lonink. De aanpak is aangescherpt. En dat is een be wuste keuze om drugscriminelen de wind uit de zeilen te nemen. Vooropstaat dat drugshandel - en teelt niet mag lonen. Zelden nam Adri Oosterling een blad voor de mond. Hij was rechtdoorzee. Ook wist hij zijn partij, de PvdA in Sluis over woelige baren te leiden. Op 79-ja- rige leeftijd is hij zondag overle den in het ziekenhuis in Knokke. Hoe Oosterling als mens en politi cus in het leven stond, is nergens zo mooi omschreven als in het boek Voettocht naar het hart van het land (2014) van schrijver Jan Schuurman Hess uit Kats. Op zoek naar echte sociaal-democraten ontmoette hij Oosterling in Sluis en tekende op: ,,Ik ga nog elke dag de straat op om te luisteren en te spreken met de mensen. Ik wil we ten wat er leeft. Alleen dan kun je aan politiek doen." Oosterling heeft dan al enkele jaren de actieve politiek vaarwel gezegd, maar het politieke gevoel is er nog steeds. Wat je wil ook, Oosterling heeft zich naast zijn werk als vertegen woordiger bij groothandel Horeca Totaal Sluis meer dan dertig jaar ingezet voor de maatschappij. Als raadslid (1978-1986) en als wet houder (1986-1995) van de 'kleine', nog zelfstandige gemeente Sluis, als afdelingsvoorzitter (tot 2010) en als voorzitter van de stadsraad Sluis (ook tot 2010) en later nog als voorzitter van de cliëntenraad van verzor gingshuis Ro- zenoord in Sluis. Veel voor zijn kiezen kreeg hij als partijvoorzit ter. PvdA-wet- houder Leen Wille wordt in 2007 gedwongen te vertrekken. Oosterling wist oud gedeputeerde Maria le Roy binnen te halen als opvolger en de rust te laten terugkeren. Maar er was meer. Zo slaagde hij erin met suc ces landelijke aandacht te krijgen voor de bevolkingskrimp waarmee Sluis te kampen kreeg. Als man van de streek ging hem dat aan het hart. HUREN BIJ VERMAAKCENTRUM ■--- - - w mm u 11 1 11111 donderdag 26 maart 2020 VL Het You Tube-kanaal waarop de nestelende ooievaars te volgen zijn, is te vinden op de website van het Zwin Natuur Park: zwin.be. Ooievaars zoals ook in beeld gebracht in het Zwin Natuur Park bij Knokke. Appartementen binnenstad Hulst in trek bij twintigers Sophie Stockman Hulst Thijs Joziasse en Katinka van der Bilt in hun nieuwe appartement in de Hulster binnenstad. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43