Het afkicken is begonnen voor Nico Peeters II O O) CD O Vlissingse zaalvoetbalvereniging zet in op de jeugd 9 De eredivisionist heeft jarenlang op een 'gouden lichting' geteerd. Nu zijn er nieuwe ideeën en plannen, met het vizier op de toekomst gericht. Goes Talenten Joop van den Oudenhoven Kwadendamme Als ergens in de Zeeuwse biljartwereld de vanwege het coronavirus ingestelde maatregelen worden gevoeld, is het wel in Tapperij 's Lands Welvaren in Kwa dendamme. Waar anders volop bedrij vigheid heerst met biljartteams, arbi ters, toeschouwers en cafébezoekers, is het nu stilte alom. Geen biljarttassen of -koffers op de tafels. Geen jassen aan de kapstok of over een stoel, maar glan- zende, lege tafels. Zelfs de biljartballen tikken nu niet tegen elkaar. Vooral in de avonden voelen eigenaar Nico Peeters en zijn partner Ineke de leegte. „Het heeft alles weg van afkicken van een ern stige verslaving. Een beetje is het ook wel zo. We zijn verslaafd aan het spelletje, de mensen in de zaak, de bedrijvigheid; noem maar op", zegt hij. Normaal heeft Peeters het er maar druk mee. Bijna de hele week wordt er wel gespeeld in zijn zaak. ,,Ik heb hier een eredivisieteam, twee eerstedivisionisten, twee ploegen uit de derde divisie en vijf vierdedivisio- nisten in huis. Daarnaast nog het top- team en een kaderteam'', vertelt hij. ,,Daar blijft het niet bij, want er spelen ook nog zes teams in de districts competitie en wekelijks heb ik dinsdag- en donderdagmid- j dag seniorenbiljart. Zes da gen per week is het dus volle bak." Nu kan er, zo lijkt het, tot zeker juni niet ge speeld worden. En als er een hervatting komt, lijkt de ere divisie prioriteit te hebben bij de bond. ,,Allemaal leuk en aardig, maar dat gaat mijn agenda op zijn kop zet ten", geeft Peeters aan. ,,Er wordt op het bondsbureau over, maar niet mét de lo- kaalhouders beslist. De top gaat voor, begrijpelijk. Maar het heeft grote con sequenties. Wat doe je met competities die niet kunnen worden afgemaakt?" De huidige nummer één tot kampi oen kronen in alle competities is vol gens Peeters niet de juiste oplossing als er niet meer gespeeld kan worden. ,,Een seizoen voor niks gebiljart is beter dan dat teams profijt trekken van de situatie of juist slachtoffer worden", is zijn me ning. ,,Ik kom ook in de problemen als de competitie veel uitloopt, want ik heb hier jaarlijks een groot toernooi op de grote en kleine tafels voor koppels, met een hoge bezettingsgraad. Hopelijk komt er een redelijke oplossing. Lastig wordt het zeker.'' Sinds de oprichting van Groene Ster Vlissingen in 2007, kende de vereni ging vele hoogtepunten en succes volle jaren. André Siereveld stond aan de wieg, maakte deel uit van de 'gou den lichting', maar ziet nu ook dat er aanwas vanuit de jeugd nodig is om door te kunnen blijven gaan. De 'Groene Ster Jeugd Academie' is het begin van dat idee en moet op lange termijn uitmonden in een jeugdoplei ding. De voorbije jaren is de zaalvoetbal vereniging al druk bezig geweest om de jeugd kennis te laten maken met zaalvoetbal. Dat begon in eerste in stantie met de Junior League, een daverend succes, maar dat kreeg toen tertijd geen vervolg. De laatste tijd verzorgden ze clinics voor onder meer scholen en JVOZ en ook daar waren de reacties positief. Siereveld, nu al weer een aantal jaar actief binnen het bestuur en verantwoorde lijk voor het beleid, legt uit wat het idee van de acade- mie precies is. ,,Als we dat soort din gen doen met scholen of andere verenigingen, is iedereen altijd enthou siast. Dus willen we dat graag voortzetten", aldus Sie- reveld (foto). ,,We beginnen met tien trainingen, pure zaalvoetbaltrainin gen gegeven door spelers of trainers van ons, waarbij het vooral gaat om Hoessein Bouzambou, die hier onderuit wordt gegleden door Karim Mossaoui, is één van de spelers van de 'gouden lichting' bij Groene Ster Vlissingen. archieffoto lex de meester kennismaken met de zaal.'' In eerste instantie gaat het dus vooral om de kennismaking, maar voor Groene Ster zit er natuurlijk nog een ander doel aan vast. Samen met Youssef Ben Sel- lam, Salim Ben Sellam en Marik Wa terman kwam Siereveld op dit idee, want waar ligt de toekomst van de club? ,,Waar staan we over een paar jaar? We hebben jarenlang geteerd op de 'gouden lichting', maar we heb ben nu gewoon nieuwe aan was nodig vanuit de jeugd." Op lange termijn zal er dan ook geselecteerd wor den en hoopt het viertal dat de academie uit kan groeien tot een heuse jeugdopleiding. „Heel veel clubs hebben een jeugdopleiding. Het plezier staat voorop, maar we willen iedereen die meedoet ook helpen ontwikkelen om een betere zaalvoetballer te wor den. Dan heb je uiteindelijk te maken met een win-winsituatie.'' Het ideaalbeeld is dus duidelijk, het belang daarvan kan de oud-speler van Groene Ster niet vaak genoeg bena drukken. ,,Het is heel belangrijk voor het voortbestaan van onze club. Je bent afhankelijk van het aantal leden, dus dat willen we op deze manier graag verhogen.'' Een jeugdopleiding binnen nu en drie jaar, dat zou fantastisch zijn! -André Siereveld Met dit initiatief zetten ze dus hon derd procent in op de jeugd en geven ze een vervolg aan de Junior League. Daarvoor zoeken ze de samenwerking met andere clubs en scholen, iedereen kan en mag zich aanmelden. Wanneer de trainingen van start gaan, is gezien de huidige coronacrisis nog even las tig te zeggen. ,,Het was eerst de be doeling om op 19 april te starten, maar dat kunnen we gezien de maatregelen van de overheid uit ons hoofd zetten. Wanneer we wel kunnen beginnen is nu nog onduidelijk, hopelijk zo snel mogelijk.'' Mooie successen De trainingen staan wekelijks gepland op zondag en worden gehouden in sporthal De Sprong in Middelburg. De samenwerking met de gemeente Mid delburg is daarmee een feit. Siereveld hoopt dat andere gemeentes volgen en ook daar trainingen afgewerkt kunnen worden. ,,Het is lastig in Zee land, omdat we in een 'uithoek' van Nederland liggen. Toch hebben we met Groene Ster mooie successen ge vierd, hopelijk kunnen we dat blijven doen. Een jeugdopleiding binnen nu en drie jaar, dat zou fantastisch zijn!'' donderdag 26 maart 2020 GO S Souffiane el Ouazzani ver sterkt volgend seizoen derde divisionist Goes. De bui tenspeler komt over van eer steklasser Dosko, dat in dezelfde com petitie actief is als Vlissingen. El Ouazzani is de negende nieuweling bij Goes na Tho mas de Rijke, Toon Jochems, Francis Kabwe Manengela, Huib van Hecke, Amidu Tanko), Stefan de Bert, Sven Mbikulu en jeugdspeler Jussi Gerritse. Nina de Haas (Hengstdijk) en Jeanine Nieu- wenhuis (Se- rooskerke) zijn opgenomen in het Talenten team van de paardensport- bond. Nieuwen- huis (dressuur) zit er al sinds 2017 in, De Haas (eventing) sinds 2019. Academie moet Groene Ster van nieuwe aanwas voorzien Ook de Zeeuwse sport is in de ban van het coronavirus. Hoe gaan spe lers en trainers ermee om? Van daag in deel 8: Nico Peeters. Daniel Wissel Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33