Iguana kiest eieren voor zijn geld Nieuwe ambulance klaar voor Walcherse dieren in nood Gratis thuisbezorgd! 7 Vragen over maatregelen rond toerisme in Veere DOMBURG Het wegblijven van toeristen door de coronacrisis zal grote gevolgen hebben voor de werkgelegenheid in de gemeente Veere, zo voorzien de drie oppo sitiepartijen. Ze willen dan ook graag van het nieuwe dagelijks bestuur horen wat er wordt ge daan om dat te voorkomen. En welke acties worden voorbereid om de werkgevers in de toeris tenbranche tegemoet te komen, nu die zo zwaar worden getrof fen. Een kwart van alle banen bin nen de gemeente Veere heeft di rect te maken met toerisme en re creatie. Als er gekeken wordt naar indirecte banen gaat het om een nog veel groter aantal. De fracties van Lijst Van Ker- vinck, SGP/CU en vVd willen zo snel als mogelijk weten wat de gevolgen van de coronacrisis zijn voor het beleid van de gemeente. Ze stellen vast dat van de kant van het nieuwe college van CDA, DTV en PvdA/GL niets wordt ge deeld over hoe het college omgaat met de coronacrisis en de gevol gen daarvan voor Veere. Het trio wil graag weten of er in dit sta dium al overleg is met de toeris tische sector en wat er is bespro ken en afgesproken. De drie vinden daarnaast dat het weinig zin heeft om vakan tieparken te sluiten, zoals wordt overwogen door de Veiligheids regio. Volgens de oppositie zitten in die parken mensen in de regel 'minder dicht op elkaar' dan in bijvoorbeeld een flat of een rij tjeswoning. Ze willen ook weten ofVeere binnen de Veiligheidsre gio pleit voor het openhouden van parken. REPTIELENZOO GEVEL OPNIEUW GESCHILDERD De gevel van reptielenzoo Iguana wordt binnenkort opnieuw geschilderd. Volgens de Vlissingse Monumentencommis sie doen de kleuren geen recht aan de geschiedenis. Beheerder Ad Bom bindt niet langer de strijd aan. Ad Bom kan er met zijn verstand niet bij dat de gemeentelijke Monu mentencommissie de kleuren op de gevel af wijst, omdat ze geen recht zouden doen aan de geschiedenis. „Wij zijn anderhalfjaar geleden begonnen met het schilderen van de gevels van de vier panden, omdat we zichtbaarder voor de omgeving wilden zijn. Een tropisch, toeristi sche uitstraling past bij een reptie lenzoo en bij het Bellamypark. In de krant verscheen een stukje over de 'mediterrane sfeer' die Iguana uitstraalde en vlak daarna moesten we stoppen met het schilderen van het vierde en laatste pand." De Monumentencommissie had moeite met de kleuren, die niet in overeenstemming zouden zijn met de historie van de panden. De kleu ren waren te uitgesproken, de ko zijnen moesten anders, de gevel van elk pand mocht slechts één kleur hebben en het groen op de benedenverdieping van drie gevels moet eraf. Aanvankelijk hoorde Bom nog geluiden uit het gemeen tehuis dat er een mouw aan gepast kon worden, maar later bleek de Monumentencommissie onver murwbaar. ,,We hebben diverse ke ren overleg gevoerd. Maar uiteinde lijk zijn we geen millimeter tot el kaar gekomen." Iguana kan de laatste gevel wel laten afwerken, maar het risico dat het - na een gang naar de rechter - dan alsnog moet worden overge schilderd, wil het bestuur van de reptielenzoo niet lopen. ,,Er hangt ons een tot duizenden euro's oplo- pende boete boven het hoofd als we voor de zomer de gevels niet in de voorgeschreven kleuren hebben geschilderd. We zullen dus - als de coronacrisis geen roet in het eten gooit - binnen enkele maanden als nog grote delen over laten doen. Het groen op benedenverdiepingen en de groene boogjes moeten in elk geval worden overschilderd." Meer invloed De beheerder van de zoo, die net als veel andere attracties dicht moet blijven voor bezoekers zo lang het coronavirus rondwaart, baalt nog wel van het besluit van de commissie. ,,De Omgevingswet laat nog een jaar op zich wachten. Maar de bedoeling van die wet is dat burgers meer invloed krijgen op de inrichting van hun woonom geving. Mensen in de buurt vinden de gevel mooi, maar in Vlissingen bepalen enkele 'zogenaamde des kundigen' nog steeds welk verfje er op een muur mag komen." Het is een beetje zuur, constateert Bom, dat het oververven leidt tot vertra ging van de totale opknapbeurt van het reptielenonderkomen. De vraag of het college niet voor bij kon gaan aan het oordeel van de commissie, ook al omdat omlig gende panden wel in felle kleuren werden geschilderd, kon gisteren niet worden beantwoord vanuit het Vlissingse stadhuis. Bestuursleden Rens van Gouds waard en Marcella Keus haalden de wagen gistermorgen op bij stichting Dierenlot in Arkel, bij Gorinchem. De stichting geeft de Volkswagen Transporter in bruik leen voor inzet op Walcheren en met name in de gemeente Vlissin- gen. Daar rijdt sinds september vorig jaar de dierenambulance van de Dierenbescherming Zeeland niet meer, omdat de gemeente de dienst geen subsidie wil geven. Die krijgt Dierenwelzijn Walche ren ook niet. De stichting is afhan kelijk van giften en is nog druk doende voldoende geld bij elkaar te krijgen voor brandstof, verzeke ring en belasting en onderhoud en werkkleding voor de bemensing via hun website dierenwelzijn- walcheren.nl en de donatieweb site geef.nl/nl/actie/help-dieren- ambulance-walcheren-de-weg- op. ,,We zijn er al diverse keren op uit getrokken met onze eigen auto's", vertelt Jolanda Lichtenberg van Dierenwelzijn Walcheren. ,,Men- sen beginnen door te krijgen dat er een alternatief is". Of komt, liever gezegd. Door de coronadreiging hebben de vijftig vrijwilligers die zich hebben aangemeld via e-mail nog geen kennismaking en in structie gehad. De nieuwe dierenambulance beschikt over water, een zoeklicht, twee benches, een brancard en vangmiddelen. Bestel onze overheerlijke producten online via onze webshop www.bakkerij-janschrieks.nl/webshop en wij bezorgen het gratis bij u aan huis! donderdag 26 maart 2020 René Hoonhorst Vlissingen Beheerder Ad Bom voor reptielenzoo Iguana. Het groen aan de onderkant van de gevels én de boog- jes moeten in elk geval worden overgeschilderd. foto dirkjan gjeltema De nieuwe dierenambulance van stichting Dierenwelzijn Walcheren is op zijn post in Vlissingen. Zodra de coronaban wordt opgeheven, gaat de wagen de weg op voor hulp aan dieren in nood op Walcheren. Claudia Sondervan Vlissingen Marcella Keus, Rens van Goudswaard, Jeanet Jansen van Ro- sendaal met teckel Happy en Jolanda Lichtenberg (vlnr) bij de nieuwe dierenambulance voor Walcheren. foto dirkjan gjeltema ^PpiEfiEHWaZIJN Ambulance

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31