Ongemakkelijke werkelijkheid Spanjaarden langer in quarantaine bij Tragel Het is voorlopig allemaal anders CORONAVIRUS Boodschap 2 Veel bedrijven en kantoren ogen sinds de uitbraak van corona verlaten. Bijna iedereen werkt thuis. Toch is er vaak nog een enkeling aanwezig. Wij brengen zes van hen in beeldJe voelt je nu wel een beetje alleen op de wereld." De poppen zeggen niets terug Commentaar Corona komt in golven. In elk land op een ander moment. Zo gaat het ook met de acceptatie van de gevolgen. Lo kale Zeeuwse politici proberen nog te peuteren aan de autoriteit van de Veiligheidsregio om zo de coronamaatregelen te verzachten, terwijl wetenschappers al zeggen: reken er maar op dat we dit jaar niet van het virus afkomen. Het is begrijpelijk dat in een gemeente als Veere vragen ont staan over de noodzaak het toerisme te beperken. Want er staat heel veel bedrijvigheid op het spel. Maar SGP, VVD en Lijst Van Kervinck suggereren dat Veere wellicht eigen keuzes kan maken die afwijken van het beleid van de Veiligheidsregio. Dit is zeer onverstandig en onlogisch. In deze omstandigheden knaag je niet aan het gezag van het bestuursorgaan dat je zelf voor de gezamenlijke Zeeuwse veiligheid hebt ingesteld. Epidemiologen en microbiologen gaan ervan uit het corona virus zelfs na de zomer nog in Nederland rondwaart. Zolang er geen vaccin is, moet de hele wereld - dus ook toeristisch Zee land - rekening houden met beperkende maatregelen. Hoe ver die precies zullen gaan, en hoeveel ruimte er zal zijn toch nog zaken te doen, valt niet te voorspellen. Dat de schade heel groot zal zijn, is wel duidelijk. Aan deze ongemakkelijke werke lijkheid veranderen de politieke oprispingen van de drie Veerse partijen helemaal niets. Het is zeer onverstandig van drie Veerse partijen te knagen aan het gezag van de Veiligheidsregio Onder meerdere personeelsleden was onrust ontstaan over hun nieuwe collega's uit Spanje. Ze ko men uit de omgeving van Valencia, waar het coronavirus hard toeslaat. De Spanjaarden zijn echter niet ziek, benadrukt Tragel. Ook zijn ze niet in contact geweest met be smette personen. Desondanks blij ven de werknemers twee weken in ALMANAK Sinds het coronovirus ons be dreigt, werken veel mensen thuis. De communicatie met de buitenwereld loopt vooral via WhatsApp, waarbij de berichten in de verschillende groepen el kaar in hoog tempo opvolgen. Ook lopen werk en privé wel eens door elkaar. ,,Heb je nog wat quarantaine in hun huis in Hulst. Eerst zou dat een week zijn. Daar mee hoopt Tragel voor honderd procent uit te sluiten dat zij besmet zijn. Tragel heeft het besluit ook ge nomen op verzoek van andere me dewerkers. De instelling scout in Spanje omdat het openstaande va catures niet opgevuld krijgt. De nieuwe werknemers worden inge zet op de complexe zorg. Noodopvang Tragel heeft preventief noodop- vanglocaties ingericht mochten cliënten besmet raken met het vi rus. Zij kunnen daar afgezonderd van andere bewoners verblijven. Tot nu toe zijn er geen besmettingen vastgesteld. nodig in de supermarkt?", appte de verslaggever van deze krant naar zijn eega, tussen het schrij ven van twee artikelen door. ,,Ja- zeker. Doe maar twee volkoren en een melk", luidde de vlotte reactie. ,,Oké", appte hij terug, net voordat hij de grijnzende smiley van zijn collega zag. Rescue Vlissingen uitgesteld tot 2021 Kaarten voor Bluesfestival blijven geldig HULST Toch naar Brabant via Vlaanderen donderdag 26 maart 2020 ii Instelling voor gehandicapten zorg Tragel in Clinge houdt acht nieuwe Spaanse medewerkers een week langer in quarantaine. Tragel komt daarmee tegemoet aan ongeruste werknemers. Bob Maes Clinge Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Vlissingen wordt een jaar uitgesteld. Het grote eve nement van de internatio nale hulpdiensten op en voor de boulevard van Vlissingen zou dinsdag 28 juli plaatsvinden. De corona-pandemie zit de organisatie en de deelne mers zodanig dwars dat er niet voldoende tijd is voor de voorbereidingen. Op veel van de hulpdien sten die naar de twaalfde editie van Rescue zouden komen, wordt dezer weken zwaar beslag ge legd voor hulp aan pa tiënten. Traditiegetrouw werden weer deelnemers verwacht uit veel Euro pese landen, waaronder Italië, Frankrijk en Spanje. KWADENDAMME Iedereen die een kaart heeft voor het Bluesfesti val Kwadendamme moet 'm goed bewaren: deze kaart blijft geldig voor het festival volgend jaar, op 14 en 15 mei 2021. Om alle kaarten terug te laten sturen en het geld weer over te maken, is heel veel werk. Daarom heeft de organisatie besloten dat de kaarten geldig blij ven. ,,En mensen die dan niet kunnen, krijgen hun geld terug", zegt Kees Wielemaker van de orga nisatie. ,,Dat is geen pro bleem." Het bluesfestival kent veel vaste bezoe kers die jaarlijks terugke ren. Woon-werkverkeer tus sen Zeeuws-Vlaanderen en Brabant over Bel gisch grondgebied is toch mogelijk, heeft de provincie gisteren be vestigd gekregen. Dat geldt althans voor wer kenden in vitale secto ren en met cruciale be roepen. Zij hebben wel een werkgeversverklaring nodig, anders kan de Belgische politie hen alsnog bekeuren. De provincie adviseert andere werkenden die in Zeeuws-Vlaanderen wonen en in Brabant werken, hun gemeente te informeren. Iedereen Bas Bareman, Rolf Bosboom en Ondine van der Vleuten In het imposante hoofdkantoor van waterschap Scheldestro- men langs het kanaal in Middel burg lopen op een gemiddelde werkdag al snel 160, 170 mensen rond. Maar voorlopig even niet. Slechts een handjevol mensen is present. Sylvia van Reems heeft de derde verdieping bijna voor zichzelf. ,,Je voelt je wel een beetje alleen op de wereld", zegt ze. ,,Ik behandel alle fysieke post die binnenkomt en uitgaat. Ook nu komt er elke dag post binnen. Sylvia van Reems. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Iemand moet dus die zak ope nen en kijken wat erin zit. Vervol gens scan ik alles en kunnen collega's ermee aan de slag. Zij zetten ook uitgaande brieven klaar. Die print ik dan hier uit en dan gaan ze op de post." Ondanks de coronacrisis is het werk niet minder. ,,Er is best veel uitgaande post. Vanmorgen had ik weer heel veel in mijn mailbox staan. Dat gaat allemaal gewoon door. Ik heb het best druk, dus ik ben nog wel even bezig hier. Veel gaat nu ook telefonisch. Normaal loop je naar de collega zelf toe en dan heb je gelijk een antwoord. Nu moet je bellen en hopen dat diegene niet in ge sprek is." ,,Het is voorlopig allemaal an ders dan anders, maar dat is niet vervelend hoor. Ik vermaak me wel. Het is ook wel eens lekker om alleen te werken. We zitten in een open kantoor. Daardoor is er vaak veel ruis om je heen. Daar heb ik nu geen last van. De enige ruis die ik nu heb is dat ik keihard mijn radio aan kan zet ten. Dat mag normaal gesproken niet, maar nu kan ik gewoon mijn gang gaan." ,,Ik liep net naar het koffieappa raat aan de andere kant van het pand", zegt Stef Traas van het Bevrijdingsmuseum in Nieuw- dorp. „Normaal kom je dan altijd wel mensen tegen, maar nu he lemaal niemand, behalve enkele poppen die toch niets terugzeg gen. Dat voelt heel gek." Het ingrijpend vernieuwde en uitgebreide museum ging vorig jaar oktober open voor publiek. ,,We hebben heel veel positieve reacties gehad en dan moet je een paar maanden later ineens dicht, terwijl onze agenda tot na de zomervakantie vol zat met groepen." Traas blijft op zijn post, ook nu het museum dicht is. Er is ge noeg te doen. ,,We zijn onze col lectie aan het digitaliseren. Er Stef Traas. foto marcelle davidse komen heel wat objecten online te staan. Ook wordt vijf meter van ons archief gedigitaliseerd, zoals dagboeken en kranten. We zijn dus nog lekker bezig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 26