TU Eredivisie: stoppen of zo lang 18 Club Brugge-captain en viervoudig international Ruud Vormer (31) zit thuis in afwachting tot de bal weer mag rollen. In de tussentijd vecht zijn vrouw Roos (34) als spoedarts in Gent dag en nacht tegen het coronavirus. Kort Giften Messi, Pep en Federer Lionel Messi en Pep Guardiola hebben ieder 1 miljoen euro gedoneerd voor bestrijding van het coronavirus. De stervoetballer van FC Barcelona verdeelt het bedrag over een ziekenhuis in zijn woonplaats en een kli niek in zijn vaderland Argentinië. Guardiola heeft geld gegeven aan een medische instel ling die apparatuur nodig heeft. Tennisser Roger Federer heeft 1 miljoen Zwitserse francs (944 duizend euro) geschonken aan hulpbehoevenden in zijn geboorteland. Geen ZLM Tour in 2020 Het coronavirus blijft zorgen voor afgelas tingen in de Nederlandse sport. Zo gaat de ZLM Tour dit jaar niet door. De wielerkoers, die van 27 tot en met 31 mei stond gepland, wil volgend jaar terugkeren rond de oor spronkelijke datum, zo dicht mogelijk voor de start van de Tour de France. Ook door de Medemblik Regatta en het restant van de tafeltenniscompetities ging een streep. Oud-NEC-preses overleden Hans van Delft, oud-voorzitter van NEC, is op 73-jarige leeftijd overleden. Hij was van april 1997 tot en met juli 2006 voorzitter van de Nijmeegse eerstedivisionist. Van Delft was ook als investeerder betrokken bij NEC. Hij was al enige tijd ongeneeslijk ziek. Giri deelt ook met Gristsjoek Anish Giri is op het kandidatentoernooi in Jekaterinenburg voor de vijfde keer remise overeengekomen. De Nederlandse groot meester schudde na veertig zetten de Rus Alexander Gristsjoek de hand. Giri zit van daag in de achtste ronde tegenover mede koploper Ian Nepomniatsjtsji uit Rusland. Quote van de dag 'Ik weet niet of ik Carlyle nog kan behouden. De afspraak liep tot Tokio 2020' Nu wankelt Wimbledon Sof voor Lavreysen Knokke ligt er verlaten bij. De ge liefde badplaats aan de Belgische kust zou met de voorjaarszon een trekpleister moeten zijn, maar is sinds vorige week afgesloten voor de buitenwereld. Iedereen die de gemeente in wil, wordt gecontro leerd. Roos Vormer is er inmiddels al aan gewend. Dagelijks rijdt ze heen en weer tussen haar huis in Knokke en het Maria Middelares Ziekenhuis in Gent. Daar gaat ze als spoedarts de harde strijd aan tegen het corona virus. ,,Het laat me niet los, ik ga met het corona naar bed en ik sta ermee op'', schetst ze direct haar huidige gemoedstoestand. ,,Het is echt heel afschuwelijk. Corona is een heel enge ziekte, en het is vooral beangstigend omdat we er nog niet zo veel van weten. En niet weten wat er nog komen gaat. Het voelt alsof we allemaal in een film meespelen. Maar tijd om daar lang over na te denken is er niet, de eer ste toestroom van patiënten is in volle gang.'' Drie jaar geleden rondde Vor mer haar studie geneeskunde af, waarna ze als arts op de spoedei sende hulp in Gent aan de slag kon. Tot voor kort nog drie dagen in de week, maar sinds de uitbraak van het coronavirus is ze vrijwel dagelijks, met ook nachtdiensten, in de weer. ,,Het is pittig, maar ik voel ook de uitdaging. Het is goed om te merken dat er nu een be paalde routine komt in het zien van de coronapatiënten. België, en ons ziekenhuis, was goed voor bereid. De afdeling was vervier voudigd, dus tot op heden kunnen we de stroom aan. En ook het wer ken in de pakken begint te wen nen.'' De impact van de coronacrisis is in elk huis voelbaar. Dat geldt in de overtreffende trap voor het ge zinsleven van de Vormertjes. Tot voor kort was de agenda van Ruud veelal leidend. Het stel vertrok op jonge leeftijd vanuit Noord-Hol land naar Limburg, toen de mid denvelder AZ verruilde voor Roda JC, om na een paar jaar te verkas sen naar Feyenoord. In de zomer van 2014 streek het gezin neer in België, waar Vormer bij Club Brugge uitgroeide tot bepalende middenvelder, aanvoerder en Bel gisch voetballer van het jaar. In de De onzekerheid regeert tijdens de coronacrisis overal, dus ook in de voetbalwereld. De KNVB schetste richting de clubs deze week drie mogelijke scenario's voor de ko mende maanden. Grotendeels zon der publiek spelen in mei en juni, eventueel mét publiek spelen in de zomer, ofwel de competitie afbla zen. Maar voorlopig zit iedereen in de wachtkamer. Spelers zitten thuis, clubbestuurders worstelen met legio vragen, de KNVB balan ceert tussen belangen, verwachtin gen en overheidsrichtlijnen. Het bovenliggende dilemma: be sluiten we om te stoppen, met alle sportieve en financiële consequen ties van dien? Of houden we alle opties zo lang mogelijk open, waar door de onzekerheid voortduurt? ,,Iedereen snakt naar duidelijk heid'', zegt Jevgeni Levtsjenko van vakbond VVCS. ,,Onder spelers zijn de zorgen niet zozeer financieel, we krijgen nog weinig signalen dat contracten niet zullen worden ge respecteerd. Maar spelers vragen zich wél af of er überhaupt weer ge traind mag en gaat worden. En of je dat nog moet willen. Sommigen zeggen stellig van niet, die vinden dat een verkeerd signaal richting de maatschappij. Anderen maken zich zorgen over familie, om een opa en oma in het buitenland, of om een kindje thuis met longproblemen.'' Tot 6 april blijft alles vermoede lijk onzeker. Als het RIVM dan be sluit om alle sportcomplexen dicht te houden tot 1 juni of nog later, wordt het afmaken van de compe titie vrijwel onmogelijk. Om spe lers fit te krijgen, is volgens experts nog zeker drie of vier weken trai ning nodig. Dat zou betekenen dat je al moet doorschuiven naar juli en augustus om te kunnen spelen. ,,Wat vaststaat: je kunt voetbal lers niet in twee weken wedstrijd- donderdag 26 maart 2020 VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL SCHAKEN —Jeroen Dubbeldam moet in overleg met de eigenaar van zijn paard TENNIS Wimbledon staat op losse schroeven. Het toernooi in Londen staat gepland van 29 juni tot en met 12 juli, maar zal door de corona crisis waar schijnlijk sneuvelen. De All England Club hakt vol gende week een knoop door. Ver plaatsing lijkt onmogelijk, omdat gras- tennis om specifieke omstandighe den vraagt. PODCAST Hij had de ko ning van de Olympische Spelen kun nen worden, met mogelijk drie gouden medailles op de wieler baan. Maar Tokio 2020 is Tokio 2021 geworden en dus zal Harrie Lavreysen geduld moe ten hebben. Hij vertelt erover in de podcast In Het Wiel, nu te beluisteren op de site van deze krant. 'De rollen zijn nu even omgedraaid bij ons thuis' Freek Jansen Rotterdam/Knokke Roos Vormer is in Gent klaar voor de strijd tegen het corona virus. ,,De eerste toestroom van patiënten is in volle gang. o a 0) De KNVB, de clubs en de Eredi visie CV volgen de koers van het RIVM, dat sportwedstrijden na 6 april vooralsnog niet verbiedt. Maar hoelang is het nog reëel om te wachten op een herstart? Sjoerd Mossou Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18