'Snel, gevarieerd, betrokken' 'Nooit chagrijnig, altijd hoffelijk en empathisch' EUWS 11 Aanstekelijke vrolijkheid en onstilbare honger naar verhalen van zijn gasten Aan het einde van deze week stopt De Wereld Draait Door. Vriend en vijand zijn het eens: het programma dankt zijn succes voor het belangrijkste deel aan Matthijs van Nieuwkerk. Op verzoek klommen zeven DWDD-karakters in de pen voor een ode aan de presentator. Jort Kelder Fidan Ekiz Matthijs stopt en de wereld houdt meteen op met draaien. Veel symbolischer wordt het niet. Toch had ik hem een afscheid met meer publiek en minder kijkers gegund, want die lege studio in de Westergasfa briek ademt precies wat DWDD niet is. Kilte. Gezien Het Virus lijkt het ook zo tri viaal om het te hebben over een tv-ding dat verdwijnt. Maar daarmee doen wij Matthijs onrecht. Hij definieert de televi sie van deze eeuw: snel, gevarieerd, be trokken. Mij was het vaak iets te snel, soms te oppervlakkig en politiek voorspelbaar links, maar los daarvan zal ik dankbaar zijn voor de bijzondere momenten die ik aan die tafel beleefde. Het Maffiamaatje-proces startte hier, mijn fïttie met de heer Storms werd beslecht met een handgemeen en ik mocht mijn kle- dingfetisj ten volle etaleren. Matthijs'taalgevoel, zijn neus voor nieuw talent en zijn verdienste voor de weten schap door Robbert Dijkgraaf tot een BN'er te maken zijn ongeëvenaard. Dat weegt ruimschoots op tegen die lousy zes ton die-ie er voor kreeg, want kunnen we nu één ding afspreken: stop met dat zure gezeur over wat een enkel supertalent waard is. Enfin, de eettafel tussen 7 en 8 zal in veel gezinnen nooit meer hetzelfde zijn, DWDD was een vaste waarde in honderd duizenden gezinnen. We gaan het missen. Maar hem niet, want als Het Virus gedoofd is komt hij natuurlijk gewoon herboren te rug.'' te veel drinken. Ik heb veel geleerd van Matthijs. Zoals timing als je duopresenta tie doet. Als tafeldame naast hem leerde ik wel op welke momenten ik kon inbreken. Ook over de opbouw van een interview heb ik onbewust veel van hem opgestoken. Als je je jarenlang zo vastbijt in onder werpen, zou je denken dat je eens minder scherp zou worden, dat zie je bij Matthijs niet gebeuren. Hij bedrijft topsport. Zet al les op alles voor een goede show, elke dag weer. Knap als je dat zo volhoudt. Anderen zouden na een paar weken al gevloerd zijn. Hij niet. En het is zwaar hoor. Matthijs toont geen vermoeidheid, is nooit chagrij nig, altijd hoffelijk en empathisch." LEES VERDER OP PAGINA 13 donderdag 26 maart 2020 Dennis Jansen en Alexander van Eenennaam ,,'Going out with a bang!', zo kun je de finale van De Wereld Draait Door wel noemen. „Matthijs is ondoorgrondelijk. Net als je denkt hem te kennen, laat hij weer een andere kant zien. Hij is waanzinnig pro fessioneel in zijn aanpak en benadering van de gasten. Hij houdt een professionele afstand, is niet te amicaal en niet aardiger tegen de één dan tegen de ander. Dat on doorgrondelijke zit 'm er ook in dat hij nooit te veel over zijn privéleven praat. Hij heeft er veel voor in geleverd op sociaal gebied, is sober gaan leven. Na een uitzen ding is hij altijd vrij snel weg, ik zie hem nooit eens een glaasje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11