Verbrand geen geld CORONAVIRUS Beroep op gezonde verstand van burgers bleek niet effectief, Bespaar gemiddeld 3.000,- op je lening! Doe de check op becam.nl 4 Update Opnieuw wordt het kabinet gedwongen strengere maatregelen te nemen in de strijd tegen het coronavirus. Na een weekend waarin te veel Nederlanders zich niets aantrokken van de voorschriften, gaat Nederland min of meer op slot. W k Aantal besmettingen wereldwijd: 367.457 Aantal doden wereldwijd: 16.112 Aantal mensen genezen wereldwijd: 100.879 Aantal besmettingen in Nederland: 4749 Aantal doden in Nederland: 213 „Eigenlijk is dit een lockdown. Maar dan een intelligente lock- down'', zegt premier Rutte bij de presentatie van de nieuwe maatre gelen. Het is nog maar twee weken geleden dat dezelfde Rutte opriep om geen handen meer te schudden om zo de verspreiding van het virus tegen te gaan. Sindsdien kwamen er elke drie dagen nieuwe maatre gelen bij. Want hoe Rutte en andere mi nisters ook zeiden te hopen dat strengere maatregelen uit konden blijven, telkens weer werden ze in gehaald door de werkelijkheid. Eerst werden alleen Brabanders op geroepen thuis te werken, daarna de rest van het land. Theaters en concertzalen moesten dicht, toen de horeca en de scholen. Daarna kwam er een bezoekverbod voor verpleeghuizen. Hoewel het bui tenland Nederland opriep strenger te zijn, vond het kabinet nog verre gaander maatregelen niet nodig. Tot nu. Want een beroep doen op het ge zond verstand van burgers bleek niet effectief genoeg. Ondanks her haalde oproepen om 1,5 meter af stand te houden als je naar buiten gaat, klitten grote groepen dit weekend bijeen op stranden, mark ten en in natuurgebieden om te ge nieten van het lentezonnetje. Rutte: „Mijn verstand stond stil toen ik het zag." Het kabinet verbiedt nu alle sa menkomsten tot 1 juni. Dus geen festiviteiten rond Bevrij dingsdag, geen braderieën of festivals. Strenger nog: wie met drie mensen of meer buiten is en geen 1,5 meter afstand houdt, ris keert een boete tot 400 euro. Alleen voor gezinnen geldt een uitzonde ring. Burgemeesters krijgen de mo gelijkheid om parken, stranden of wijken af te sluiten als er te veel mensen rondlopen. Deurbeleid Kappers en nagelstudio's krijgen het dringende advies de deuren te sluiten. En de horeca moet zich erop voorbereiden dat die ook na 6 april dicht blijft. Of het hier nu wel bij blijft, moet blijken. Rutte heeft al eerder gezegd Die groepen mensen op het strand, mijn verstand stond stil toen ik het zag dat de sluiting van alle niet-essen- tiële winkels (alles behalve levens middelenzaken en apotheken) een serieuze optie is. In de ons omrin gende landen is dat al zo. Toch vindt het kabinet dat nog steeds niet nodig. Maar winkels moeten er wel voor zorgen dat bezoekers 1,5 meter af stand tot elkaar houden. Door re gels te stellen en een deurbeleid te voeren, zodat niet iedereen tegelij kertijd de supermarkt of bouw markt in kan. Net als in het buiten land zullen mensen buiten moeten wachten tot ze de supermarkt in mogen. Op gepaste afstand van el kaar in de rij natuurlijk. Winkels die zich er niet aan hou den, riskeren een boete die kan op lopen tot 4000 euro en kunnen zelfs gesloten worden. Een verjaardagspartijtje binnens huis mag nog wel. Al is de drin gende oproep van minister Ferd Grapperhaus (Justitie) om niet meer dan drie bezoekers binnen te laten. ,,En dan ook 1,5 meter van el kaar te blijven.'' Wie meer bezoe kers over de vloer heeft, riskeert dat de politie aan de deur komt. Op die manier hoopt het kabinet 'schijt- aan-coronafeestjes' of andere groepsbijeenkomsten achter de voordeur via gemeentebeleid toch tegen te gaan. „Je kunt niet veel anders meer verzinnen dan een totale lock down", aldus Rutte gisteravond. „Maar dat zou betekenen dat al die mensen die zich wel aan de regels houden ook niet meer naar buiten kunnen om even een frisse neus te halen. Dat zou wel heel ver gaand zijn.'' W* Slim lenen voor iederéén Let op! Geld lenen kost geld dinsdag 24 maart 2020 GO i In Italië zijn in een dag tijd weer honderden pa tiënten overleden. Het do dental steeg gisteren naar 6078. i Wereldwijd is aan meer dan een miljard mensen gevraagd thuis te blijven, in zo'n vijftig landen, aldus persbureau AFP. i In Letland zit het groot ste deel van de regering thuis na besmetting van een parlementariër. i In België is het aantal sterfgevallen opgelopen tot 88. Het aantal vastge stelde besmettingen steeg tot 3743. i In Spanje zijn in een et maal 462 personen be zweken. Het totale aantal coronadoden is 2182. i De Duitse regeringsleider Angela Merkel, die sinds zondag in thuisisolatie zit, is gezond verklaard. i De VS treft voorbereidin gen om militaire veldhos pitalen op te zetten bij New York en Seattle. Kijk op de site bij /video voor actuele video's en meer uitleg over corona En weer trekt kabinet Hans van Soest Den Haag - Premier Mark Rutte Markten mogen openblijven, onder meer omdat ze belangrijk zijn voor de voedselvoorziening. Een voorwaarde is wel dat de klanten en marktkooplui vol doende afstand van elkaar be waren. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4