Van Anrooij fietst wel naar haar examens O O) CD O Rick van Drongelen traint in Stadtpark en in zijn appartement ZEELAND 11 De verdediger had nu graag bij zijn familie in Axel willen zijn, maar moest in Duitsland blijven. ,,Ik mis de bal'', zegt de jeugdinternational. EK beach Anderhalve week geleden, op vrijdag 13 maart, was Rick van Drongelen met HSV in Beieren. Enkele uren voor de aftrap van het uitduel met Greuther Fürth besloot de Duitse voetbalbond DFB om ook de hoogste competities vanwege het oprukkende coronavirus stil te leggen. Sindsdien zit de Axelaar veel in zijn appartement in Hamburg, maar probeert hij wel fit te blijven. Was hij niet liever naar Axel afge reisd, om in deze vreemde tijden bij zijn familie te zijn? Ja, eigenlijk wel, laat hij weten. ,,Maar de trainer wilde het niet hebben'', legt de centrale ver dediger uit. ,,We mochten Duitsland niet verlaten. Veel Duitse jongens, ook van buiten Hamburg, zijn naar hun familie gegaan. Ze moeten wel iedere dag doorgeven waar ze zijn en hoe ze zich voelen.'' De 21-jarige Van Drongelen verveelt zich niet, maar heeft wel moeite met het nieuwe ritme. ,,Ik ben normaal al tijd iedere ochtend tegen 8 uur wak ker en ga dan meteen naar de club'', vertelt hij. ,,Nu is mijn ritme anders. Ik slaap iedere dag een beetje uit. Op zich vermaak ik me wel, maar ik mis het trainen, het bezig zijn. Ik mis de bal. Plus de spanning, die je bij trai ningen en vooral wedstrijden voelt. Je mist de jongens ook, het werken met een groep, elkaar iedere dag zien.'' Wordt er dit seizoen nog gevoet bald? Zo ja, wanneer zou de competi tie dan weer hervat worden? Het zijn vragen waar de Zeeuws-Vlaming geen antwoorden op heeft. Ondertus sen moet hij wel zorgen dat hij fit blijft. ,,Dat lukt wel. Ik heb hier ge wichten liggen en van de club hebben we allemaal een spinningfiets mee naar huis gekregen. Het was wel even lastig om dat ding in en uit de auto te krijgen, want hij is behoorlijk zwaar. Maar ik kan veel trainingen en oefe- ningen hier thuis doen. Ik ga ook ie dere dag hardlopen in het Stadtpark, vaak samen met Timo Letschert. Hij mocht ook niet naar Nederland.'' In Duitsland is sinds gisteren voor minimaal twee weken een contact verbod ingesteld. Mensen mogen al leen of met z'n tweeën de straat op, uitgezonderd gezinnen. ,,Het is een moeilijke en vreemde situatie'', zegt Van Drongelen, die voorlopig nog niet op groepstrainingen of wedstrijden rekent. ,,Het was eigenlijk de bedoe ling om vandaag weer te gaan trainen, in kleine groepen. Maar de trainer liet vorige week al doorschemeren dat het onwaarschijnlijk was dat het door zou gaan. Het is afwachten hoe het nu ver der gaat.'' Vier scenario's HSV bezet, met nog negen duels te spelen, in de Tweede Bundesliga de derde plaats. De kampioen en num mer twee promoveren direct naar het hoogste niveau. De verdediger heeft begrepen dat er nu vier scenario's zijn. ,,Twee daarvan zouden gunstig uit pakken voor ons en twee niet. De eer ste is dat de voetbalbond de huidige stand bevriest. Dan zouden we derde eindigen en een play-off om promotie Op zich vermaak ik me wel, maar ik mis het trainen, het bezig zijn moeten spelen. Dat zou niet heel ver keerd zijn, maar dat ze voor dit scena rio kiezen lijkt heel onwaarschijnlijk. Bij optie 2 zou er aan het eind van dit seizoen geen enkele ploeg promove ren of degraderen. Het hele seizoen zou dan zeg maar vergeten worden.'' Het derde scenario, heeft Van Dron- gelen gehoord, is dat er volgend sei zoen meer teams in de Bundesliga spelen. ,,Dan zouden er vier clubs vanuit de Tweede Bundesliga promo veren. En de laatste optie is dat de si tuatie snel beter wordt en dat de com petitie gewoon uitgespeeld kan wor den. Omdat het EK een jaar verzet is, is daar meer tijd voor. Maar op dit mo ment ziet het er nog niet naar uit dat we snel weer kunnen voetballen. Het belangrijkste is dat we gezond blijven. Eerst dacht iedereen over het corona virus: dat gebeurt in China, dat is ver weg. Maar het is nu ineens heel dicht bij.'' Afgelopen weekend stond er voor wiel- renster Shirin van Anrooij eigenlijk een wedstrijd in Italië op het programma. Daar ging, uiteraard, een streep door heen. Deze week moet ze echter wél presteren, in de schoolbanken. Want hoewel de scholen gesloten zijn, gaan de schoolexamens, voor zover dat kan, wel gewoon door. Tij d om te leren heeft de Kapelse in ieder geval genoeg. Of Shirin van Anrooij wil vertellen hoe ze de sportlozeweken doorkomt? Natuurlijk! ,,Maar kan dat misschien na 15.30 uur?", vraagt ze. Er staat na melijk eerst nog een school examen scheikunde op het programma. Als de toets (,,Het ging goed.'') erop zit, hangt ze meteen aan de lijn. „Het was heel gek om nu een examen te hebben", vertelt ze. „De school is nu natuurlijk gesloten. Het was helemaal leeg. Dat was wel raar." Van Anrooij legt uit dat ze eigenlijk vorige week al toetsweek had, maar dat het toen niet door kon gaan. ,,En nu is het ook onzeker of alles wel door kan gaan. Iedere dag kan het weer anders zijn.'' Tijd om de leren heeft ze in ieder ge val genoeg. Maar dat kan dus ook allemaal voor niets zijn. „Ach, ja", zegt de wereldkampi oene veldrijden bij de juni oren nuchter. „Zo is het in de sport eigenlijk ook. Soms train je veel voor een bepaalde wedstrijd, die daarna wordt afgelast. Zeker in deze tijd zie je dat veel." Van Anrooij zelf had voor de ko mende periode sowieso niet veel op haar programma staan. ,,Ik heb een rustperiode'', vertelt ze. De afgelopen weken zat ze wel op de fiets. ,,Maar dat was gewoon omdat ik het heel erg leuk vind.'' Vanaf volgende week gaat ze weer van start met trainingschema's. Koersen zit er voorlopig niet in. Van Anrooij hoopt dat ze in juni weer aan de bak kan. ,,Dan is bijvoorbeeld het NK, maar ook met het oog op andere kam pioenschappen in september. Alleen het is nu allemaal onzeker.'' Wat wel vast staat, is dat de EPZ Omloop van Borsele eind april niet doorgaat. ,,Dat vind ik heel jammer. Het was leuk ge weest om in de buurt te rijden.'' Wat haar nu rest, is alleen de fietstocht van Goes terug naar Kapelle. Op naar het volgende examen en de volgende koers. In beide gevallen is het nog maar de vraag wanneer dat gaat zijn. Rick van Drongelen. foto bsr agency dinsdag 24 maart 2020 GO -22 Het EK volleybal voor mannen en vrouwen onder 22 jaar, dat begin juni in Vlissingen gehouden wordt, gaat zeer waar schijnlijk niet op dat moment door. Sander van Buren, als orga nisator nauw be trokken bij dat evenement, houdt daar ern stig rekening mee. Hij heeft zijn activiteiten stilgelegd. ,,Het zou aanmatigend zijn als ik door zou gaan, terwijl iedereen nu iets anders aan z'n hoofd heeft." De Europese vol- leybalbond heeft in verband met het coronavirus alle internatio nale toernooien tot eind mei af gelast. De Ne derlandse bond verwacht dat eerdaags wordt besloten om ook alles in juni te schrappen. 'We zijn meerdere scenario's aan het voorberei den. Het ver plaatsen van het evenement is er daar één van', meldt woord voerder Martin van Berkel. Lees meer op www.pzc.nl Iedere dag hardlopen, om toch maar zo fit mogelijk te blijven Barry van der Hooft Vlissingen/Hamburg -Rick van Drongelen (21) Ook de Zeeuwse sport is in de ban van het coronavirus. Hoe gaan spe lers en trainers ermee om? Van daag in deel 6: Shirin van Anrooij. Daniel Vervelde Kapelle a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35