Eenheid cruciaal bij compensatie Aannemers snel weer aan de slag €149, O reiskatern.nl 8 ZEELAND 100 per uur levert ruimte in stikstofuitstoot op Andre Rieu op het Vrijthof! Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Tot nu toe lagen diverse bouwpro jecten stil, met name woningbouw in de buurt van natuurgebieden zo als De Manteling op Walcheren en de Kop van Schouwen. Door de ver laging van de maximumsnelheid wordt er minder stikstof uitgesto ten, waardoor weer bouwvergun ningen kunnen worden ver strekt. De provincie verwacht dat 45 projecten die nu stilliggen, toch kunnen worden uitgevoerd. Een vergunning op grond van de Wet natuurbescherming is hiervoor vereist. De provincie en gemeenten zullen aanvragers informeren hoe ze een beroep kunnen doen op de vrijgekomen ruimte in het lande lijke stikstofregistratiesysteem. Landelijk is besloten dat de stik stofruimte wordt verdeeld volgens het principe 'wie het eerst komt, wie het eerst maalt'. Daarom moe ten vergunningen die door ge meenten eerder zijn aangevraagd, opnieuw worden ingediend. Ze De provincie acht het noodzakelijk dat er snel meer stikstofruimte komt worden in volgorde van binnen komst afgehandeld. De eerste zes weken vormen daarop een uitzondering. Eerst worden de aanvragen voor zogehe ten woondeals afgehandeld. Dat zijn afspraken die het ministerie van Binnenlandse Zaken vorig jaar met regio's heeft gemaakt om de bouw van woningen te versnellen. Daarna volgen grote bouw- en in- frastructuurprojecten, maar de voorbereiding daarvan is in Zee land door de stikstofcrisis niet vast gelopen. Na zes weken zijn de klei nere bouwprojecten aan de beurt. De lagere maximumsnelheid vermindert de uitstoot van stikstof, waardoor natuurgebieden minder worden belast. Dat is nodig om te zorgen dat de kwaliteit van plan ten- en dierenleven in natuurge bieden niet verder achteruit holt. Per natuurgebied wordt de stikstof winst geregistreerd. De gegevens worden in een landelijk systeem bijgehouden. Van de stikstofruimte die ontstaat omdat we minder snel rijden, komt 30 procent ten goede aan de natuur. De rest wordt ge bruikt voor woningbouw en infra- projecten van het Rijk. Met maar één snelweg - de A58 - is de stikstofwinst in Zeeland klein. Toch denkt de provincie dat de 'stikstofruimte' voldoende is om woningbouw vlak bij natuurgebie den op gang te helpen. Toch is het nodig snel meer stikstofruimte te scheppen om te zorgen dat er vol doende huizen kunnen worden ge bouwd, stelt de provincie. Wientjes zegt dit in een interview in de nieuwsbrief van het OZO (Overleg Zeeuwse Overheden). De voormalige voorman van werkgeversorganisatie VNO- NCW is door het Rijk, de provin cie, het waterschap en de ge meente Vlissingen aangesteld om te adviseren hoe het verlies van de marinierskazerne goedgemaakt kan worden. Door het afblazen van de kazerne ontstond een diepe vertrouwensbreuk tussen Zeeland en Den Haag. Investeringspakket Wientjes is twee weken geleden aan de slag gegaan. Eind mei moet er een samenhangend investe ringspakket liggen dat leidt tot in vesteringen in Vlissingen en dat een blijvend effect heeft voor heel Zeeland. Om tot dat pakket te ko men praat de adviseur de ko mende tijd met 'heel veel mensen' in de provincie. Hij zal ook een rondgang maken langs de betrokken Haagse minis teries, maar Wientjes hamert op het maken van een Zeeuws plan en niet af te wachten tot waar het Rijk mee op de proppen komt. Wientjes: ,,Het is om te beginnen veel beter als je weet wat je in de regio nodig hebt. En het maakt je positie veel sterker al je dat met Mijn nadruk ligt dus op het maken van een plan met de Zeeuwen één geluid weet te brengen. Mijn nadruk ligt dus op het maken van een plan met de Zeeuwen." Vanwege het coronavirus moet ook Wientjes zijn programma aanpassen, maar zijn streven blijft om eind mei het advies op te leve ren. Dan kan de compensatie in principe nog voor de zomer gere geld worden. U stapt op iifr Den Boscpmljbiir Eindhoven oï Oss André Rieu op het Vrijthof! Slechts PP- Dagarrangement Dagtocht naar de 'Koning van de Wals' maaskant m (2) Bel 0412-48 28 28 of maaskantreizen.nl dinsdag 24 maart 2020 Aannemers kunnen vanaf van daag, dinsdag, weer bouwver gunningen aanvragen voor Zeeuwse woningbouwprojecten die stikstofneerslag veroorza ken. Die bouwruimte is er dank zij de maatregel van het kabinet om de maximumsnelheid op snelwegen overdag naar 100 ki lometer per uur terug te bren gen. Dat meldt de provincie. Frank Balkenende Middelburg Een oproep aan het kabinet om Zeeland 'ruimhartig' te com penseren voor het schrappen van de bouw van de mariniers kazerne is namens alle Zeeuwse overheden naar het kabinet gestuurd. Volgens spe ciaal adviseur Bernard Wien- tjes is het cruciaal om die een heid te bewaren. ,,Dat is een belangrijke succesfactor", meent Wientjes. Theo Giele Middelburg -Bernard Wientjes Vertrek: 3,5 en 19 juli 2020 Meer informatie en boeken: Ga voor 'André Rieu op het Vrijthof' naar onze website reiskatern.nl/pzc/maas2004 of bel met Maaskant Reizen 0412 - 48 28 28 voor de exacte vetrekdata uit uw regio! André Rieu is terug in Maastricht! Geniet van André's zomeravond concerten op het meest romantische plein van Nederland: het Vrijthof in Maastricht! In juli 2020 geeft André voor alweer het zestiende jaar op rij zijn geliefde concerten. André Rieu op het Vrijthof Geniet van de unieke optredens van André Rieu en het Johann Strauss orkest, van alle solisten en gastop tredens! leder jaar pakt André groots uit met bijzondere gastartiesten. Feest mee en geniet van de mee slepende walsen, klassieke muziek, operette en musical... een avond om niette vergeten. Ontdek zelf waarom André Rieu al een aantal jaren een van de populairste live acts ter wereld is. Programma Via onze opstapplaatsen reizen we naar Maastricht waar we aan het einde van de middag aankomen, (richttijd opstap tussen 14.00 en 17.00 uur). Aangekomen nemen we gezellig plaats op het terras van het restaurant, aan de rand van het Vrijthof, hier kunt u genieten van een heerlijk 3-gangen diner (inbegrepen) en het concert via beeldschermen bekijken dat om 21.00 uur begint en tot ca. 24.00 uur duurt. Ongeveer 30 minuten na afloop vertrekken we weer met onze luxe touringcar en brengen we u naar uw uitstapplaats. IBP reizen Bij de reissom inbegrepen zijn: Reis per tourist-class touringcar met toilet en airconditioning Toegangsbewijs voor concert vanaf terras inclusief diner Datum prijs per persoon 3,5 en 19 juli 2020 €149,- Reserveringskosten: 5,- p.p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32