maakt ze zèl li CORONAVIRUS Maatregelen kabinet geven veiligheidsregio meer armslag JOL 1 »«bl ^wmm Je bent jong en je krijgt wat BN'ers zitten in hetzelfde schuitje Walcheren Er is een schrijnend tekort aan mondkapjes. De officiële chirurgische kun je niet zelf maken. Maar gewone kapjes wel. Via de website Maakjemondkapje.nl gingen velen aan de slag. Anne Krekel Kelderman uit Oost-Souburg is ook aan het naaien geslagen. Met vrolijke stofjes maakt ze tientallen mondkapjes voor allerlei instellingen. Minister Ferd Grapperhaus van Jus titie en Veiligheid heeft de maatre gelen gisteravond bekendgemaakt. Nederland gaat niet in een totale lockdown, maar wel in een 'intelli gente lockdown', zoals premier Mark Rutte het noemt. De regels - zo veel mogelijk thuisblijven en an derhalve meter afstand tot elkaar houden - zijn flink aangescherpt. De VRZ sloeg vorige week al alarm. De Zeeuwse gezondheids zorg kan in tijden van corona toeris ten er niet bij hebben. De capaciteit is daarvoor ontoereikend. Met Toe ristisch Ondernemend Zeeland deed de VRZ gisteren weer een op roep om niet naar Zeeland te ko men. Center Parcs besloot vorige week al zijn parken te sluiten, net als een aantal individuele Zeeuwse campingeigenaars. Lonink heeft zaterdag contact ge had met minister Grapperhaus over het sluiten van campings en vakan tieparken. Lonink: ,,Ik bereid dus zo'n besluit voor, maar dat moet ju ridisch goed in elkaar zitten. Mor gen of overmorgen zal het zo ver zijn." Roompot wil niet sluiten Roompot Vakanties is nog niet op de hoogte van het aanstaande be sluit van de VRZ. Sluiting van va kantieparken lijkt de grootste va kantieaanbieder van Nederland geen goede maatregel, zegt woord voerder Baptiste van Outryve. ,,Op onze parken staan de huisjes ver uit elkaar. Er is voldoende ruimte om genoeg afstand van elkaar te hou den. Wij denken dat besmettings gevaar op onze parken veel lager is dan bijvoorbeeld in een apparte mentencomplex in Rotterdam. Daarbij zijn alle publieksvoorzie ningen op de parken gesloten." Volgens Van Outryve zijn vakan ties voor het voorjaar, en dan met name de paasvakantie, niet massaal geannuleerd, maar overwegend omgeboekt naar het najaar. Asociaal De maatregelen van het kabinet zijn onder meer ingegeven door het gedrag van mensen afgelopen weekend. ,,Het gros van de mensen begrijpt het, maar afgelopen week end moest de politie er toch aan te pas komen om mensen weg te stu ren'', klaagde Grapperhaus over het massale bezoek aan stranden en parken. ,,Het is een slordige, laco nieke en asociale manier van met elkaar omgaan.'' Daarom haalt het kabinet de teu- Als we hier doorheen zijn met zijn allen, kunnen we weer feestjes geven gels aan. Tot gisteren mochten al leen samenkomsten vanafhonderd personen niet doorgaan. Nu zijn alle bijeenkomsten verboden. Su permarkten en winkels moeten daarop streng toezien: bedrijven die te veel mensen binnenlaten, kun nen een boete tot wel 4000 euro krijgen. Alleen begrafenissen, ker kelijke huwelijken en markten mo gen doorgaan, onder strikte voor waarden. Burgemeesters kunnen in een noodverordening bepalen dat in een wijk of park niet meer dan twee personen bij elkaar mogen zijn. Alleen gezinnen en jonge kin deren die willen spelen, mogen nog met elkaar naar buiten. Wie toch met drie of meer mensen bij elkaar staat, riskeert een boete die kan op lopen tot 400 euro. Ook is het dringende advies om thuis niet meer dan drie gasten te ontvangen. Buiten én binnen geldt anderhalve meter afstand tot elkaar. Wie de afstandsregel overtreedt, kan op last van de burgemeester op de bon worden geslingerd. Het zijn geen leuke maatregelen, gaf Grap- perhaus toe. ,,Maar als we hier door heen zijn met z'n allen, kunnen we weer een heleboel feestjes geven.'' P2 t/m 13 en ZEELAND 1 t/m 5 Monique van Loon over hoe ze omging met baarmoeder halskanker »P16 Bekend of niet, ook zij moeten binnenshuis blijven. William Rutten zette ze op de foto P21 Als abonnee heeft u onbeperkt toegang tot alle online artikelen. Ga naar pzc.nl/inloggen dinsdag 24 maart 2020 11°C Nieuwsmedia 711688 555530 It c? ZEELAND 2 *N Zeeuwse campings en vakantieparken dicht Alle campings en vakantieparken in Zeeland moeten binnenkort sluiten. De Veiligheidsregio Zee land heeft hiervoor een besluit in voorbereiding. Alle burgemees ters staan achter de maatregel, aldus Jan Lonink, voorzitter van de VRZ. Dat is mede het gevolg van de extra maatregelen die het kabinet gisteren afkondigde. Die komen neer op een verbod op alle bijeenkomsten en hoge boe tes voor we de coronaregels overtreedt. Theo Giele, Frank Balkenende, Edwin van der Aa en Peter Winterman Middelburg —Minister Ferd Grapperhaus Zonnig. In de nacht kans op lichte vorst. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1