Inbreker Spui vergeet dat je nu thuis moet werken Onrust door komst Spaans personeel Tragel 6 Grensoverschrijdend gered Man met harddrugs opgepakt SERENADE BLAAUWE HOEVE De zonnetrein tufte sinds 2014 door het Land van Hulst onder de vlag van de stichting 'voor IETS gaat de zon op'. In eerste instantie voor het vervoer van kinderen van basis scholen naar de kinderopvang, maar daar kwamen tochtjes voor ouderen, toeristische ritjes en de verhuur voor feestjes bij. De zonne- trein werd in korte tijd een ver- De dienstregeling blijft en we willen ook arrangementen aanbieden trouwd beeld in de straten en met name voor ouderen bleken de ritjes een favoriet uitje. In de zonnetrein is plaats voor 27 passagiers. Het stuur van de zonnetrein was echter al een tijd kapot, waardoor rijden onmogelijk was. Bovendien stapten de bestuursleden van de stichting op en zodoende leek het einde nabij. Chauffeur Arnold Ver bist van de zonnetrein noemde het een enorm gemis voor de grote groep mensen die geregeld meere- den. Een groep horeca- en recrea tieondernemers aan weerszijden van de grens staken de koppen bij elkaar om de zonnetrein te redden en dat is nu uiteindelijk gelukt. Freddy Warrens, van het gelijk namige mechanisatiebedrijf uit Ka- pellebrug, wierp zich op als red dende engel. Hij kocht de trein van de leeglopende stichting en wist het voertuig zo voor de streek te be houden. Het 'locomotiefje' werd gerepareerd en de trein wordt nu ondergebracht in een nieuwe stich ting: Zonnetrein Grenspark Groot Saeftinghe, zo genoemd omdat de meeste leden uit dit gebied komen. In die stichting zitten twaalf veelal horeca- en recreatieonderne mers uit de gemeente Hulst (Op de Mariahoeve, B&B 't Verborgen Ge luk, Loonbedrijf Baecke, café 't Ver dronken Land, lunchroom Cap tains Coffee, Voedselbron Graauw en Pluym) en van vlak over de grens (pré-saléveehouderij Meersschaert, B&B Arenberghoeve, café Den An- geluus, ijshoeve De Boey en cam ping Fort Bedmar). Uit hun midden komt ook het bestuur. ,,De huidige dienstregeling blijft bestaan en we willen daarnaast di verse arrangementen gaan aanbie den van Hulst en de dorpen naar boerderijwinkels of pleisterplaat sen met horeca.", zegt Jean-Pierre van Wesemael van Op de Maria- hoeve in Emmadorp. De zonne- trein kan op zijn boerderij ook wor den gestald en in Hulst is daar ook een locatie voor. De nieuwe stich ting zoekt nog sponsoren. De zon- netrein wordt verder opgeknapt om het investeren voor sponsoren aan trekkelijk te maken. Volgens Van Wesemael gaat de zonnetrein zo snel mogelijk weer rijden. SPUI Op dringende doch ludieke wijze spreekt het bestuur van voetbalvereniging Spui de inbre ker toe die de club in de nacht van woensdag op donderdag met een bezoek 'vereerde'. De koffie staat klaar als de inbreker de gestolen spullen en het geld komt terug brengen. De inbraak, waarbij ook veel is vernield, werd vrijdagochtend ontdekt. ,,Zo tegen het krieken van de dag kwam u langs, blijkt uit de opnames. Helaas had u uw komst niet aangekondigd. Dan hadden wij u kunnen ontvangen", schrijft het bestuur. De inbreker kwam niet via de deur. ,,Knap dat u door zo'n bovenlicht kunt. Atle- tisch vermogen, u moet haast wel goed getraind zijn. Dat u dat dub bele glas stuk hebt kunnen ram men -pffft. De gruzelementen la gen echt overal. Jammer genoeg hebt u niet de tijd kunnen vinden om wat op te ruimen." Camera's hebben beelden van de dader kunnen maken. ,,Maar natuurlijk had u uzelf volgens de etiquette van uw beroep gekleed op uw bezoek. Maar toch zie je leuke dingen, als je die filmpjes bekijkt." Het bestuur wijst de in breker op zijn discutabele timing, de coronacrisis. ,,U kent toch ook de maatregelen om besmettingen tegen te gaan? Binnenblijven. Thuiswerken." Bij Tragel werken al meer Spaanse medewerkers omdat de zorginstel ling de vacatures niet gevuld krijgt. De volgende lichting zou zaterdag avond geland zijn om, na een qua rantaineperiode, bij Tragel aan de slag te gaan. Er is nu grote bezorgd heid onder het Tragel-personeel. Ze zijn bang voor besmetting. De acht zouden niet getest zijn en komen uit Valencia. Besmetting voorkomen De medewerkers die aan de bel trekken, stellen dat de Spaanse zorgmedewerkers nu harder nodig zijn in hun eigen land en begrijpen niet waarom Tragel het risico neemt hen toch hierheen te halen nu de hele maatschappij erop inge richt is om besmettingen te voor komen. Volgens Tragel-woordvoerster Petra Elbertsen heeft Tragel geen andere keus. ,,We hebben echt kei hard personeel nodig. De Spaanse medewerkers zijn in Spanje voor ons opgeleid. Hun studie is klaar, we hebben hen echt nodig." Elbert- sen bezweert dat Tragel de richtlij nen van het RIVM strikt opvolgt. De medewerkers zijn niet ziek en niemand in hun omgeving is ziek en ze gaan na aankomst meteen in quarantaine ,,De acht Spaanse medewerkers zijn niet ziek, niemand in hun omge ving is ziek en de medewerkers gaan meteen na aankomst de daar- voor gestelde quarantainetermijn in. Daarna gaan ze gewoon hier aan het werk. Als iemand toch ziek blijkt, dan gelden dezelfde maatre gelen als die voor Nederlandse werknemers. Wij hebben als Tragel goed over de komst van nieuwe Spaanse werknemers nagedacht en we zagen geen reden hen niet te la ten overkomen." Geen besef Ook klagen Tragelmedewerkers dat er onvoldoende beschermingsmid delen tegen een covid-19 besmet ting voor het personeel zijn. Mond- maskers en schorten zouden alleen worden verstrekt als er zich een be smetting voordoet. Desinfecte rende gel zou er niet genoeg zijn. Ook wordt gesteld dat afstand hou- den, in de zorg die Tragel biedt, een onmogelijke opgave is. Cliënten hebben geen besef van de noodzaak tot afstand houden, een aantal is bovendien nogal eens agressief, waarbij medewerkers zo'n cliënt wel moeten aanraken. Zuinig Elbertsen weerspreekt dat er niet voldoende beschermingsmiddelen aanwezig zouden zijn. ,,Maar we zijn hier wel zuinig op." Ook stelt ze dat de zorg voor een Tragel-cliënt niet veel anders hoeft te zijn dan voor een ziekenhuispa tiënt. ,,Je ontkomt er soms inderdaad niet aan om iemand aan te raken. Dat is inherent aan werken in de zorg." maandag 23 maart 2020 ZV Zonnetrein Hulst weer op stoom Het was vijf voor twaalf, maar de zonnetrein van Hulst is gered. Twaalf ondernemers uit de ge meente Hulst en net over de Bel gische grens nemen de exploita tie van het elektrische voertuig over en gaan de dienstregeling uitbreiden met diverse arrange menten. Sheila van Doorsselaer Kapellebrug -Jean-Pierre van Wesemael HULST De lichtjes van de Schelde, Tulpen uit Amsterdam en nog meer liedjes uit de oude doos. Bewoners van zorgcentrum De Blaauwe Hoeve in Hulst konden gistermiddag genieten van een serenade door de trompetsectie van orkest The Young Ones. De zes trompettisten speelden op het pleintje voor restaurant Truffino op het Hoeveterrein. Vanachter de ramen, of op gepaste afstand luisterden het personeel en de bewoners mee. Vooral voor de ouderen was de serenade een fijne afleiding omdat ze nu geen bezoek meer mogen ontvangen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Kijk op de site bij /video BIERVLIET Een 22-jarige man uit Biervliet is zater dagavond opgepakt omdat hij in het bezit was van harddrugs. De politie trof 200 ml GHB en een gram ketamine aan tijdens een controle aan de Braakman- weg, net buiten Biervliet. De man heeft de drugs moeten inleveren en is ver volgens in vrijheid gesteld. Hij wordt op een later mo ment verhoord over het bezit van de harddrugs. Onder personeel van Tragel heerst onrust door de komst van acht nieuwe Spaanse medewer kers uit coronabrandhaard Va lencia. De instelling voor gehan dicaptenzorg stelt met de rug tegen de muur te staan en alle handen hard nodig te hebben. ,,Maar we volgen strikt de RIVM- richtlijnen." Sheila van Doorsselaer Clinge -Petra Elbertsen, Tragel ***-• 4. >tï'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43