Weer uitstel aanpak Marktstraat Goesenaar tot twee keer toe opgepakt 6 VEERWEG NIEUWE ONDERNEMERS Joeri Wisse Kamperland Een paar dagen geleden zakte de moed in de schoenen bij de anders zo positieve onderneemster. De aanloop was al sterk teruggelopen, omdat de straat al weken open ligt. Door de coronacrisis moest ze vervolgens noodgedwongen haar winkel sluiten: klanten kunnen al leen op afspraak of via de webshop iets uitzoeken. Tot overmaat van ramp hoorde ze dat een buurtbe woner bezwaar had gemaakt tegen de pizzeria die over een paar weken naast haar zou openen. Eén vuist maken ,,Dat zou een behoorlijke impact hebben. Vorig jaar was alles rond mij dicht, maar door de komst van een nieuwe bakkerij annex lunch room én de pizzeria komt er veel meer levendigheid rond dit nieuwe pleintje." Ze besloot haar frustratie op Facebook te uiten. ,,Ik hoopte dat het wat reacties zou opleveren, ook al waren het er maar een paar." Het bericht werd al snel volop gedeeld en meer dan 100 dorpsgenoten lie ten weten het roerend met Daniëlle eens te zijn. ,,Dan merk je hoe de Zeeuwen zijn. Ze maken dan één vuist tegen mensen die hier nog maar kort wonen en zich niet aan willen passen", zegt de Amster damse die zelf ruim tien jaar in Kamperland woont. Het gevolg was dat de bezwaar- Ik wil graag een steentje bijdragen aan het dorp en de economie -René Faasse maker zich een dag later in haar winkel meldde. ,,Hij was geschrok ken van alle reacties en heeft zijn bezwaar ingetrokken!" Daniëlle wil zijn zorgen, onder meer over bezor ging, niet bagatelliseren. ,,Maar in plaats van naar de gemeente te stappen, had hij gewoon in overleg moeten gaan met de ondernemer. Ik weet zeker dat ze eruit waren ge komen." Ook René Faasse, die met zijn zoon Jasper in de vijf panden heeft geïnvesteerd, is blijmet de uit komst. ,,Die man had al een be zwaarschrift van acht pagina's in gediend, maar is zich natuurlijk ka pot geschrokken van alle reacties. Dit toont de kracht van sociale me dia." Faasse is blij dat de pizzeria, waarvan de verbouwing al bijna achter de rug is, gewoon open kan wanneer de beperkingen vanwege de coronacrisis voorbij zijn. ,,Ik woon al mijn hele leven in Kamperland en wil graag een steentje bijdragen aan het dorp en de economie. De Veerweg ziet er straks prachtig uit. Over twee we- ken krijgen alle gevels van onze panden ook een nieuw uiterlijk." Het gaat om het rijtje met het VVV-kantoor, pizzeria Basilic (waar voorheen de kringloopwin kel zat), Lunchroom/bakkerijDe Gangmaker (nu nog de Spar-super- markt) en het leegstaande pand van de slijter, waar Faasse nog een in vulling voor zoekt. Slijterij Overigens houdt de familie De Regt, die tientallen jaren de super markt runde, er niet helemaal mee op. Volgens Joyce Dieleman, straks bedrijfsleider van De Gangmaker, gaan haar oude bazen door met een slijterij, één deur verder. ,,Die is al zo goed als klaar." De supermarkt is zaterdag voor het laatst open. De Gangmaker opent 8 april, hoogst waarschijnlijk dan nog zonder lunchroom. Het gaat gebeuren. Maar hoe en wanneer? Dat is nog onduidelijk. Het plan om de Marktstraat in 's-Heerenhoek ingrijpend op te knappen wordt opnieuw uitge steld. Was het eerst het begrotingste kort dat zorgde voor uitstel, nu is het coronavirus de boosdoener. De gemeenteraad vergadert niet in april en zonder toestemming van de raad kan de gemeente niet ver der. ,,Het stond in december op de agenda van de raad, maar toen is besloten het eraf te halen vanwege het begrotingstekort", zegt Arno Witkam, wethouder. Inmiddels staat de gemeente er financieel beter voor, dus wilde de wethouder een nieuwe poging doen. ,,Wij vinden het echt nodig dat er wat gebeurt. De inrichting is verouderd en de straat ligt er heel slecht bij." Boomwortels In de laatste twee jaar hebben de boomwortels de bestrating ver op gedrukt. Normaal groeien wortels naar beneden, maar door de droogte zijn de wortels juist meer naar de oppervlakte gegroeid. Daardoor ligt de bestrating schots en scheef en kunnen mensen er gemakkelijk over struikelen. ,,Bovendien is de functie van de Marktstraat veranderd, er is min der behoefte aan parkeren", zegt Witkam. Daarom wil hij de straat grondig aanpakken. ,,Zodat de straat voldoet aan de eisen van deze tijd en we willen wat aan de verstening doen." Het is de bedoeling om de straat gezelliger te maken. Meer een pleinfunctie te geven. Hoe het er uit gaat zien, ligt nog niet vast. Zo dra de gemeenteraad het geld be schikbaar heeft gesteld, gaat de wethouder met de bewoners om tafel. Virus ,,Ik wil vooral met hen in gesprek om te horen wat ze willen", zegt Witkam. Daarna wordt het defini tieve plan getekend. Maar wanneer is nog de vraag. Alles hangt af van de ontwikkelingen rondom het vi rus. GOES Een 26-jarige man uit Goes maakte het zaterdagnacht wel heel bont. Nadat hij werd betrapt op rijden onder invloed, een ver klaring had afgelegd, schold hij de agenten uit. Hij heeft een nachtje mogen afkoelen in een cel. Agenten surveilleerden zater dagavond rond 23.20 uur op de fiets in de Nieuwstraat in Goes, toen ze bijna werden aangereden door een man op een snorfiets. De verdachte, een 26-jarige Goese- naar, reed zonder licht, slingerde en reed over de stoep. Hij ne geerde een stopteken, maar de agenten wisten de man in de Ro zemarijnstraat klem te rijden. Hij werd aangehouden op verdenking van rijden onder invloed van alco hol en/of drugs. Omdat op het bu reau de ademanalyse mislukte en omdat de agenten vermoedden dat er verdovende middelen in het spel waren, nam een arts op het bureau voor nader onderzoek bloed bij de verdachte af. Nadat hij een verklaring had af gelegd en de agenten proces-ver baal tegen hem hadden opge maakt, wilden de agenten de man rond 01.00 uur weer in vrijheid stellen. Hij gedroeg zich echter re calcitrant, beledigde de agenten en schold ze uit. Dat gebeurde in het bureau, maar ook toen de man eenmaal buiten stond. Daarop werd hij opnieuw aangehouden. maandag 23 maart 2020 BE Daniëlle Petit in de ver nieuwde Veer- weg. Het werk aan de straat is bijna klaar. De gevel van haar winkel (met paarse banier) is al opgeknapt. Over twee weken volgen de pandjes links in beeld. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN 'Het ziet er straks prachtig uit' ,,Dit wordt ons jaar!" Daniëlle Petit van FairtradeUpgrade was tot vorige week nog zó hoopvol gestemd. Een jaar geleden begon ze haar winkel in een troosteloos aandoende Kamper- landse Veerweg. Maar met de wetenschap dat de leegstaande panden om haar heen worden opgeknapt en verhuurd aan nieuwe ondernemers en dat de gemeente de straat flink onder handen neemt, had ze alle ver trouwen in de toekomst. Melita Lanting 's-Heerenhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42