Geert verkoopt verse eieren en aardappelen uit de muur Theepotten vol gratis bier in Domburg Goesenaar tot twee keer toe opgepakt 6 Kritiek op plotselinge reparatie Van Rossum wil als geen ander dat er iets met de weg waaraan hij woont, gebeurt. Zijn woning stamt uit 1930 en staat door het voorbijtrekkende verkeer dage lijks te schudden op haar grond vesten. Met dank aan de zand grond waarop die is gebouwd. Als we dit niet doen en iemand fietst zich te pletter...dat ga ik niet riskeren ,,Die trillingen worden tot op tientallen meters doorgegeven naar opstallen langs de weg." Petitie ingediend De Hogeweg moet daarom, vindt hij, dringend worden heringe richt. Al zo'n anderhalf jaar gele den diende Van Rossum met ze ventien buren een petitie in om de weg verkeersveiliger te krijgen en om korte metten te maken met de trillingshinder. Dat bleek niet één-twee-drie te regelen, maar er werd eind vorig jaar toch budget vrijgemaakt om een plan op te stellen. De partijen waren, in de beleving van Van Rossum, 'in goed overleg'. Tot hij een paar weken geleden opeens kalkstrepen op de weg zag en er asfaltonderhoud op stapel bleek te staan. Het gebrek aan goede communicatie maakt de be woner van de Hogeweg razend, maar ook wat er gebeurt. ,,Er wordt door de gemeente steeds verteld dat ze geen budget hebben. Ook in de dorpsvisie staat: 'we gaan slim organiseren'. Dat bete kent dat bestaand onderhoud met nieuwe plannen wordt gecombi neerd, zodat geld maar één keer wordt uitgeven. Alle begrip daar voor, maar dan gaan ze opeens as falteren. Dat is volstrekt maf." Geen risico nemen Minder maf dan het lijkt, reageert wethouder Van Burg. ,,Als het kon wachten, zou ik het doen. Maar sommige stukken zijn zo slecht dat onderhoud nu echt nodig is. Als we dit niet doen en iemand fietst zich te pletterdat ga ik niet riskeren." Wel wordt zo sober mogelijk ge asfalteerd. De rode fietsstrookjes aan weerszijden van de weg ver dwijnen. Er komt zwart asfalt te rug. Van Rossum hoopt dat het werk niet doorgaat en dat er zo snel mo gelijk 'een deugdelijk herinrich tingsplan' komt. Wat hem betreft worden alle drempels verwijderd en wordt er asfalt gelegd zoals bij de Rampweg bij Renesse. Met brede roodgekleurde fietsstroken aan weerszijden van de weg en een smal zwart middenstrookje, dat de automobilist laat voelen dat-ie te gast is. Er zijn 'muren' waar je een muntje ingooit en waar dan een kroket of nasischijf uitkomt. Maar niet bij Hoeve de Hond aan de Gaander- se'sweg in Dreischor. Daar trek je een doosje kakelverse eieren, aard appels of uien van Geert uit de muur. Als klein jochie trok Geert van de Velde op zijn skelter door het dorp om zijn eitjes aan de man te brengen. Dertig kippen had hij als 10-jarige. Nu, op zijn 18-de, heeft hij een legertje van 250 hennen ronddribbelen. Gezellig kakelende meiden, die twee weitjes tot hun beschikking hebben en vrij tussen de kersenbomen naast de boerde rij kunnen rondhuppen. De kippen lopen in de kersen- boomgaard. ,,Ik vind het heel mooi dat die kippen hier buiten lopen. Ze krijgen eens een aardappel of knolselderij die over is. Dus je be nut je afval. En ook de tarwe die ze eten komt van onszelf. Dat maal ik en daar voer ik ze mee. Hun mest komt in de kersenboomgaard te recht. Het is een soort kringloop." Pootaardappelen Familie Van de Velde, vijf broers en een zusje groot, puilt uit van de ondernemende gezinsleden. Broer Maarten zit in de kersen, broer Leendert in de pootaardappelen en vader Jan Willem bekommert zich om de andere gewassen als bieten en uien. Geert zelf staat op het punt zijn (groen)opleiding aan het Scalda af te ronden. Daarna stapt ook hij in het bedrijf. De eieren doet hij er eigenlijk als hobby bij. Toen hij zijn skelter ver ruilde voor de trekker zette hij een handkar met producten voor het huis. Later werd dat een steviger kraam met het bord 'Geert's Han del'. Superleuk, behalve dat het voor sommige mensen heel verlei delijk bleek om producten te jatten en zelfs het geldpotje leeg te roven. ,,Daar werd ik wel chagrijnig van. Ik wilde hier best mee doorgaan, maar niet op zo'n manier." Nooit lege schappen De automatiek maakt stelen stuk ken lastiger. En is, nu met de coro nacrisis, ook nog op een onver wachte manier heel praktisch. ,,Je hebt hier altijd verse producten, nooit lege schappen en je hebt geen enkel contact met elkaar." Uitbater Dennie van Goethem van het populaire café Tramzicht in Domburg gaf zaterdag zo'n hon derd liter bier weg aan vaste klan ten en andere liefhebbers. Ge woon, omdat hij het zonde vond het (speciaal) bier door de goot steen te spoelen. ,,Het is onwijs zonde om het weg te gooien." Ook het etablissement in Dom burg werd zondag 15 maart aan het eind van de middag verrast door de mededeling dat de tent op stel en sprong dicht moest. Een week later is voor Dennie van Goethem en zijn personeel wel duidelijk dat de deuren van Tramzicht de ko mende weken ook nog niet open gaan. ,,Dus houden we grote schoonmaak in het pand, zodat we straks met een schone lei kunnen beginnen." Ook de bierleidingen moesten worden schoongemaakt en op wa ter worden gezet. Om de inhoud van de (nauwelijks) aangebroken fusten niet in het riool te laten be landen, gaf Van Goethem klanten de kans om tijdens enkele uurtjes in de middag of avond een stevige pint gratis af te halen bij de ingang van het terras van Tramzicht Domburg. Het edele vocht - be halve pils ook weizen, donkere en blonde Grimbergen en Liefmans Fruitesse - kon worden meegeno men in een zelf meegebrachte kan, bloemenvaas of zelfs theepot. Van Goethem was ook niet te beroerd om het bier in een kan of glas van de zaak mee te geven. ,,Ik vertrouw erop dat mensen dat glaswerk weer terugbrengen", meldde de getapte horecaonder nemer blijmoedig. ,,Het was on wijs zonde geweest om het bier weg te gooien. Nu konden mensen nog een fris biertje drinken. Ik heb alleen maar positieve reacties ge hoord." Het bier een paar weken in de tap laten zitten, was geen optie. ,,Zo lang gaat een aangebroken fust niet mee. Bovendien ver wacht ik niet dat we begin april weer volle bak kunnen draaien. Het lijkt er, gezien de ervaringen in ons omringende landen, op dat het nog wel een tijdje gaat duren voor de zaken weer normaal draaien. Laten we er voorlopig eerst maar voor zorgen dat zo veel mogelijk mensen gezond blijven." GOES Een 26-jarige man uit Goes maakte het zaterdagnacht wel heel bont. Nadat hij werd betrapt op rijden onder invloed, een ver klaring had afgelegd, schold hij de agenten uit. Hij heeft een nachtje mogen afkoelen in een cel. Agenten surveilleerden zater dagavond rond 23.20 uur op de fiets in de Nieuwstraat in Goes, toen ze bijna werden aangereden door een man op een snorfiets. De verdachte, een 26-jarige Goese- naar, reed zonder licht, slinge rende en reed over de stoep. Hij negeerde een stopteken, maar de agenten wisten de man in de Ro zemarijnstraat klem te rijden. Hij werd aangehouden op verdenking van rijden onder invloed van alco hol en/of drugs. Omdat op het bu reau de ademanalyse mislukte en omdat de agenten vermoedden dat er verdovende middelen in het spel waren, nam een arts op het bureau voor nader onderzoek bloed bij de verdachte af. Nadat hij een verklaring had af gelegd en de agenten proces-ver baal tegen hem hadden opge maakt, wilden de agenten de man rond 01.00 uur weer in vrijheid stellen. Hij gedroeg zich echter re calcitrant, beledigde de agenten en schold ze uit. Dat gebeurde in het bureau, maar ook toen de man eenmaal buiten stond. Daarop werd hij opnieuw aangehouden. maandag 23 maart 2020 'Maf, ineens de Hogeweg asfalteren' Martin van Rossum snapt er hé lemaal niets van. Deze week wordt begonnen met reparatie werkzaamheden aan de Hoge weg in Burgh-Haamstede. Pure geldverspilling, vindt hij. Nood zakelijk onderhoudswerk, zegt wethouder Jacqueline van Burg (openbare werken). Esme Soesman Burgh-Haamstede - Jacgueline van Burg, wethouder Esme Soesman Dreischor Zie: geertshandel.com René Hoonhorst Domburg ïrste eieren van de nieuwe kippen. Zijn wat kleiner 2 doosjes 3.00 Geert van de Velde, jonge ondernemer en aanstormend boer, bij de automatiek die hij op het erf bij de boerderij zette. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41